Hosting

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Už to běží, zřejmě plánovaná údržba.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Výpadky mají poslední dobou hodně časté, měl jsem tam pár nedůležitých webů ale všechny jsem už přesunul jinam...
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Máte problém se slimáky? Zkuste tyto jednoduché triky

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
No tak ja som za poslednú dobu zaznamenal iba tento jeden. Ja som s nimi zatiaľ spokojný :) Od tak lacného hostingu som nečakal stopercentné služby :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já zatím od toho jara jen jeden výpadek, molo to být údržbou, navíc to nešlo jen chvilku, v tom problém nevidím. Ten hosting jinak funguje velmi dobře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Teďka na to koukám a docela čumím. Chápu to dobře, že u nich můžu hostovat minisite na WP úplně zdarma? Na tom tarifu STARTER? 100mb mi bohatě na menší weby stačí. To ani nevkládají reklamu jako třeba Endora.cz? Jestli ne, tak bych to možná vyzkoušel na nějaké menší weby.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No když tam nemůžeš mít databázi a nelze tam instalovat CMS tak minisite na WP tam asi nepůjde bych řekl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

datahousing.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 06.12.2011
Zdravicko,

k temu vypadku, meli jsme mensi problem s energii v datovem centru a proto par mensich vypadku posledni mesic bylo. Problem jsme ale razantne vyresili vymenou vsech baterek v UPS a zapojeni dalsiho dodavatele energie. Od te doby mame stoprocentni uptime.

Co se tyce starteru - neni tam databaze. Prvne jsme ji tam meli, ale po nasazeni dalsich tarifu, kde dostanete fakt plnohodnotny hosting za 16,- Kc/mes s 3GB prostoru jsme se rozhodli ze to zrusime a nechame to fakt jenom doslova "starter". Kto nechce unlimited, i kdyz ta cena je neskutecne dole u nas i u konkurence, prave muze si objednat ten standard webhosting: http://www.datahousing.cz/cz/hosting/webhosting, nebo nejake multihosting balicky: http://www.datahousing.cz/cz/hosting/multihosting
Neomezený Multihosting - http://www.datahousing.cz

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Díky za info. Tu databázi jsem přehlédl... Ten multihosting vypadá cenově opravdu zajímavě :). Myslím, že časem objednám, na menší weby by to mohlo být ideální.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak po dlouhé době má Datahousing výpadek, tentokrát to ale trvá hodně dlouho. 24 hodin nejede ani jejich web a ani můj web co tam mám, takže ani není komu a kam napsat, což je nemilé protože tam mám pronajaté reklamní plochy přes AdsRanky a pokud plocha neprojde ani dnes kontrolou, peníze za pronájem plochy se vrací inzerentovi z důvodu nedostupnosti webu. Asi je na čase udělat pápá.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

datahousing.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 06.12.2011
Dobry den ano je to tak. spolehli jsme se na HW zazemi nekoho jineho a takto to dopadlo... cely system obnovujeme, predpokladame kolem 15hod by melo vsechno jet. Vic samozrejme budeme informovat po golive, ted je s tim hodne prace a jde o to aby to slapalo.
Neomezený Multihosting - http://www.datahousing.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Uznat chybu je plus, avšak freeze je mi líto.... :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Bohužel, druhá kontrola dostupnosti ploch proběhla, no a protože stále nic neběží tak systém automaticky smazal plochy a vrátil zpět inzerentům blokované peníze. Zrovna plochy kde mám stabilní inzerenty už rok, no nakopal bych je. Já jsem tam dal na zkoušku jeden web na ten aplikační hosting, abych to vyzkoušel. Jako nebýt těch výpadků tak je ten aplikační hosting docela dobrej, jelo to stabilně a sneslo i docela velkou zátěž za slušnej peníz. No ale tenhle výpadek to zabil, od pátku někde od poledního je to v čudu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

akadlec
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 6
Registrace: 07.10.2013
Od dnešní časných ranních hodin je již vše plně v provozu. Bohužel dodavatel technologického zázemí nedostál svým závazkům. Šetření celého případu právě probíhá. Jakmile bude vše vyřešeno budou dotčení klienti informování.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Mac píše:
Zní to docela srandovně, myslím: "Šetření celého případu právě probíhá." My ho najdeme a ukamenujeme. :D Ne, vážně. Železo občas prostě zlobí, s tím je třeba počítat.


Tak ono zlobit může, ale nesmí to trvat takto dlouho. Jak není výpadek vyřešen max do 24 hodin, je to většinou problém, hlavně tedy pokud máš na webu inzerenty. Nevím kde to datacentrum mají, nebo v kterém servery mají, ale tohle se moc nepovedlo.

ranky_smazano.jpg
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Tohle vypadá na odškodnění. :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kohy píše:
Tohle vypadá na odškodnění. :)


Tak o to mi nějak nejde, spíš jde o to, že jsem tam chtěl frknout další weby, protože ten aplikační hosting mi vyhovoval. Jenže pokud tam dám 10 webů a tohle se stane a dojde k smazání všech ploch a hlavně těch, kde jsou dlouhodobě inzerenti tak to se pak bavíme o tisících, protože systém jim vrátí celou blokovanou část, byť jde o výpadek "jen" 24 hodin a více. No a když přijde inzerentovi hláška, že plocha byla smazána, tak i kdybych na krásně hned po zprovoznění webu znovu založil plochu pro inzerenta, je málo pravděpodobné, že ji zase objedná. Už jen z toho důvodu, že neví, proč byla plocha smazána a už je zase v nabídce. Pamatuji si když mi podobnou věc udělala jiná hostingová společnost, měl jsem pronajaté 4 plochy a ty dva dny výpadku mě tehdy stáli 2500,- abych o ty inzerenty do budoucna nepřišel, přeci jenom platili za pronájem na 6 měsíců dopředu a pronajímali už druhým rokem a tak jsem o ně přijít nechtěl, víš jak se dneska špatně shání solidní inzerent na dlouhodobou spolupráci.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No zkusím to, ale moc na to nesázím, jak to ten automat jednou smaže, je to v řiti. Nejde mi ani tak o ty peníze za měsíc, ale o ty co bych vydělal do budoucna. No a když k tomu připočtu reakční čas podpory systému :-) Asi tam ty dotazy jdou pěšky, tak si nejsem moc jistej. Ještě dneska si živě pamatuju jak jsem po změně DPH vybíral peníze ze systému, vybíral jsem je hned po novém roce čili že v lednu někdy koncem měsíce a tak jaké bylo moje překvapení, když přišla faktura ještě se starou sazbou DPH, tak jim píšu, odpověď asi za 4 dny s tím, že jsou z toho v šoku, že jsem první kdo se ozval že nesedí DPH a to přesto, že již spousta lidí fakturovala (res. vyplácela). Je až zarážející, že u nás prostě nikomu nic nefunguje, nebo to funfuje s chybou a zákazníci si toho ani nevšimnou. U fakturace je to ale dost podstatné. Když se mi to samé stalo u jednoho affiliate programu, kde fakturuje troufnu si říct stovky lidí a z nich je podle mého názoru polovina plátců DPH a nikdo si tři měsíce nevšimne, že je špatně nastaven systém a fakturuje DPH ve výši 18,5 na místo 21 tak to mi hlava nebere, je tu jasně vidět, že to tu většina lidí má na těžkém salámu, toto sem sice nepatří, je to jiný případ a dost jsem odbočil.

Jedno poučení si z toho ale člověk vzít prostě musí "někdy prostě ušetřená koruna nevykompenzuje následnou ztrátu" kdo to ale má předpovídat že :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se