Hosting

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Zdravím, nemáte někdo web na Profituxu ? Dnes mi nastal na webech které tam mám problém se zobrazováním částí webů, vypadá to na problém PHP verze na hostingu, weby jedou na Joomle 1,5 a 1,0 a ta musí mít funkční PHP 5.2, momentálně čekám na odpověď z podpory jestli není problém u nich když mi blbnou dva weby každý na jiném serveru, pokud by přešli na PHP 5.3 bez upozornění to by mě docela nas....
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Verzi php ověříš, že si vytvoříš na FTP php soubor s obsahem:
Kód: Vybrat vše
<?php
phpinfo();
?>


a ten si pak otevřeš v prohlížeči.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Už jsem na to přišel, provozovatel se prostě rozhodl že přestane PHP 5.2 podporovat a šmitec, už má na serveru jen podporu PHP 5.3 a je mu tak nějak jedno že s tím budou mít někteří problém. Což o to u Joomla 1.5 to taková tragédie není i když je to další signál k tomu tento hosting opustit, ale ta stará 1,0 ta prostě na PHP 5.3 nepojede ani boha, proto jsem u nich byl, protože stará Joomla 1.0 už všude neběží. No co se dá dělat, přesunu to jinam. Jen mě vadí že jsem měl tedy na práci jiné věci a ne se teď patlat s přesunem webů.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Přesně u Profituxu jsem si myslel, že by tohoto byli schopní. Jenže kam teď přesunout? php 5.2 není už oficiálně podporovaná a webhosterů bude ubývat. Ještě si předem zjisti u nového provozovatele, zda to v nejbližším roce také nechystá přestat podporovat.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No nezbude mi nic jiného než tu starou Joomlu předělat na novější, problém tam je jen s fórem, je to fan web který jede už několik let, ale fórum které tam je nejede na Joomle 1.5 proto jsem to nechával na 1.0 ale jak píšeš hostingů s podporou PHP 5.2 ubývá a tak to bohužel jinak nepůjde, jen mi vadí to že je to takhle nahonem a vůbec nevím jak to s tím fórem udělám, 10 tisíc postů se mi opravdu strašně chce ručně přesouvat. :-(
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Neexistuje novější verze toho fóra? Případně si (nechat) napsat robota, který ti to přesune, pokud to teda alespoň trochu půjde.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Právě že ne, to fórum skončilo a bylo nahrazeno jiným, jenže zpětná kompatibilita je trochu na hlavu postavená, abys mohl přesunout příspěvky tak bys musel udělat upgrade fora ne verzi kterou ale nepodporuje joomla 1.0 takže takže je to takovej začarovanej kruh, ale v kostce jde vlastně jen o to jak jsou v tabulce značené příspěvky, údajně by se to dalo nějakým skriptem automaticky přepsat tak aby to nová verze vzala jako import, ale co jsem tak našel je to spíš teorie a nikoho kdo by byl ochotnej to udělat nenajdeš. Nejhorší na tom je že v současné době prostě není jiné fórum které by umělo import ze starého Firebardu, už jsem i přemýšlel o přechodu na phpB3 ale ani tam jsem nebyl úspěšný, existují importní mosty na všechny možné kombinace jako třeba Kunena import pro phpB3 atd, ale s Fireboardem a ještě na Joomle 1.0 jsem v řiti. No pokusím se ještě hledat nějaké schůdné řešení, ale moc šancí si nedávám.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
u nas jsou jeste stroje s PHP5.2 v provozu a jeste se tam hostuje dost aplikaci co nejdou presunout jinam, a jelikoz mame jeste mysql4 o 3 roky dele predpokladam ze 5.2 nejakou dobu budeme poskytovat..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No uvidíme jestli najdu nějaké řešení, když tak bych to přesunul k vám.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Proč neaktualizuješ na Joomla 1.5 a hned poté i to fórum? Nebo je tam nějaká překážka?

Edit: Teď jsem koukal na podporu Joomly a i verze 1.5 se chýlí ke konci a doporučoval bych přejít na verze 1.7, potažmo 2.5. Ono je to s těmi projekty těžké, pořád se vyvíjí a vyjma Wordpressu je aktualizace celkem bolestivá.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
dejte vedet radi vam pomuzeme s presunem. je pravda ze vyvoj nekterych aplikaci jde dopredu a nejde je aktualizovat, i u wordpressu ma clovek nekdy strach.. Je stim hodne problemu u americkych zakazniku. Maji eshopy postaveny na starym zencartu, update skoro nemozny, k provozu na 5.3 totalne nerealny, tak na to mame specielni hostingy kde je ten web pomerne izolovanej a neohrozuje ostatni..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
Proč neaktualizuješ na Joomla 1.5 a hned poté i to fórum? Nebo je tam nějaká překážka?

Edit: Teď jsem koukal na podporu Joomly a i verze 1.5 se chýlí ke konci a doporučoval bych přejít na verze 1.7, potažmo 2.5. Ono je to s těmi projekty těžké, pořád se vyvíjí a vyjma Wordpressu je aktualizace celkem bolestivá.

Tak ona 1.5 bude mít podporu ještě do dubna, ale je to nejstabilnější odladěná vezre, když už novou tak 2.5 ty mezi tím moc smysl nemají. Tady u toho fóra je zásadní problém s tím, že nové fórum nejede na staré joomle a když prvně udělám update joomly na novou zase přijdu o forum, je to na prd. Ale já už jsem na to asi přišel, oddělím forům od webu, předělám a forum následně předělám do phpB3 a bude nadobro klid. Ona totiž samotná joomla a aktualizace není problém, problém jsou komponenty a moduly co v té joomle běží, takže v zásadě řečeno čím méně externích komponent tím líp pro případný update.

-- 27. 12. 2011 14:35 --

hexageek píše:
dejte vedet radi vam pomuzeme s presunem. je pravda ze vyvoj nekterych aplikaci jde dopredu a nejde je aktualizovat, i u wordpressu ma clovek nekdy strach.. Je stim hodne problemu u americkych zakazniku. Maji eshopy postaveny na starym zencartu, update skoro nemozny, k provozu na 5.3 totalne nerealny, tak na to mame specielni hostingy kde je ten web pomerne izolovanej a neohrozuje ostatni..


Pokud by nevyšlo řešení viz výše, tak se ozvu a něco s tím provedeme, zatím i přes to že nemaká PHP 5.2 tak web víceméně jede, bez problémů a u toho druhého je problém "jen s šablonou" což se dá řešit.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se