Hosting

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Ahoj,
jsem tu nový a vybírám další hosting. Narazil jsem na hosting http://www.savana.cz , konkrétně jsem se zastavoval nad programem S500.
Má někdo zkušenosti s tímto webhostingem? Hledal jsem na internetu a našel jsem jen staré zkušenosti, ale kdesi jsem četl, že kdysi to byl hosting a teď je to na bázi VPS. Moc se v tomto nevyznám, rád bych nějaký český multihosting (dříve jsem hostoval u Hostgatoru).
Dá se na Savana.cz na tom nižším tarifu hostovat 4 weby na Wordpressu? Denní návštěvnost mají odhadem 15-30 UIP.

Děkuji,
Orguesta

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Hoj,
pokud si nejsi jistý, zda ti to utáhne, můžeš využít jejich tarifní kalkulačku. Sice to není nejpřesnější, ale určitý odhad si z toho uděláš. V případě problémů můžeš přejít na S1000. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že S1000 je už trochu jiné kafe než S500. Pokud vše optimalizuješ (Savana je ,,VPS hosting´´, tzn., že máš určitý přidělený výkon), pak nevidím problém proč by ti to nemělo jet. Přinejhorším ti to spadne, případně pokud netrváš na Wordpressu a weby jsou typu MFA, pak doporučuji přepsat vše do .html a css. Pokud to mají býti větší weby, pak bych to zoptimalizoval. Případně se také můžeš zeptat na podpoře Savany. Mají tuším i nějaké to demo na odzkoušení.

Thomas03
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 32
Registrace: 12.11.2010
Pokud hledáš multihosting tak doporučuji http://www.hostingsolutions.cz/multihos ... ik-tarifu/
Portfolio v přípravě...

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
na multihosting doporučuji angel-hosting.cz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
berkas1 píše:
na multihosting doporučuji angel-hosting.cz


Nevím jaké jsou jeho zkušenosti, ale čistokrevné VPS si myslím, že pro něj nebude.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Whispere píše:
Nevím jaké jsou jeho zkušenosti, ale čistokrevné VPS si myslím, že pro něj nebude.


myslel jsem tarif MAXI Webhosting, ne VPS:)

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
berkas1 píše:
myslel jsem tarif MAXI Webhosting, ne VPS:)


Aha, tak to potom jo :). Nebude mu pak stačit MINI?

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Prosím držte se tématu. Nechci A-H, rád bych slyšel názory na Savanu, děkuji.

jvic
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Já jsem u savany a vše v pohodě. Mohu doporučit ;)

Sline
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 23.11.2010
Známý byl u Savany, měl namíru psaný skript. S3000 mu to nezkousla, padalo to, tak šel pak ke Gigaserveru a tam mu to šlape vpořádku za menší peníz. Ale to je asi vyjimečný případ.

hofy
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 25.11.2010
Sline píše:
Známý byl u Savany, měl namíru psaný skript. S3000 mu to nezkousla, padalo to, tak šel pak ke Gigaserveru a tam mu to šlape vpořádku za menší peníz. Ale to je asi vyjimečný případ.


No pokud tvemu znamemu padala SAVANA 3000, tak si ji shazoval sam. VPS ti nikdo neshodi jentak. A to, ze u nas to padalo a jinde to bezi vesele dal beru s rezervou.
Skoda, ze jsi to nepopsal konkretne oco slo. Clovek by koukl do logu a hned bych to sem napsal co, jak, proc.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Tak asi ide o to, aký mal skript. možno nejaké obmedzenia PHP, možno slabá RAMka/procesor... Každý skript je náročný na niečo iné...

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Jak dlouho je Savana tím VPS hostingem?

Parkot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.11.2010
Savanu jsem měl ještě v době, kdy neměla ty VPS. Nebylo mi tam špatně, ale přesto jsem odešel.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Parkot píše:
Savanu jsem měl ještě v době, kdy neměla ty VPS...

A to bolo asi kedy? :)

Parkot píše:
...Nebylo mi tam špatně, ale přesto jsem odešel.

A prečo si teda odišiel? Našiel si niečo lepšie?

Sline
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 23.11.2010
hofy píše:
Sline píše:
Známý byl u Savany, měl namíru psaný skript. S3000 mu to nezkousla, padalo to, tak šel pak ke Gigaserveru a tam mu to šlape vpořádku za menší peníz. Ale to je asi vyjimečný případ.


No pokud tvemu znamemu padala SAVANA 3000, tak si ji shazoval sam. VPS ti nikdo neshodi jentak. A to, ze u nas to padalo a jinde to bezi vesele dal beru s rezervou.
Skoda, ze jsi to nepopsal konkretne oco slo. Clovek by koukl do logu a hned bych to sem napsal co, jak, proc.


Co přesně za web tam provozoval si nevzpomenu, ale jak se s ním potkám, tak se ho na to zeptám. Jak říkám nebyl to můj web, jenom jsme cca 2 měsíce zpátky o tom mluvili.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Ta savana 500 vypada zajimave. Nevite nekdo zda mi utahne budouci Wordpress web s cca 5 pluginy a navstevnosti v radu 20 lidi/den?

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Jarek421 píše:
Ta savana 500 vypada zajimave. Nevite nekdo zda mi utahne budouci Wordpress web s cca 5 pluginy a navstevnosti v radu 20 lidi/den?

záleží na náročnosti těch pluginů, ale myslím že by to neměl být problém..

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
S500 by takový web měla utáhnout zcela hravě. Ale pokud chceš si užívat rychlejšího běhu a míti tam více webů jdi do S1000.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se