Hosting

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
Ahoj, chtěl bych si pořídit VPS, na kterém bych chtěl mít své weby.... Max. 10 webů do 50GB prostor.
Občas bych ho chtěl použít jako SMTP server, mohli by jste mi nějaké vps doporučit ?

Díky !

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Dobrý den,
proč potřebujete VPS? Toť otázkou. Určitě ho potřebujete?

Uvidíme zda nás třeba někdo doporučí :-) . Máme v provozu několik tisíc VPS.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Pravda, je potřeba si uvědomit zda to VPS opravdu potřebujete. Ovšem je potřeba si neplést kvantitu s kvalitou :)

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
No myslím, že než platit za cc. 10 webů ročně 1000 ,- kč a více za hosting, tak si raději pořídím VPS... Chci ho také kvůli tomu SMTP serveru .)

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Wladass píše:
Pravda, je potřeba si uvědomit zda to VPS opravdu potřebujete. Ovšem je potřeba si neplést kvantitu s kvalitou :)

To samozřejmě víme, ale snažíme se poskytovat kvalitní služby i tomu velkému počtu klientů :-) .

PXL píše:
No myslím, že než platit za cc. 10 webů ročně 1000 ,- kč a více za hosting, tak si raději pořídím VPS... Chci ho také kvůli tomu SMTP serveru .)

Záleží na tom jaká je tam návštěvnost a co dalšího očekáváte a co potřebujete. Za 1000 korun ročně moc výkonných VPS nepořídíte.

SMTP - to je samozřejmě argument. Tam asi VPS potřebujete (tedy podle toho kolik toho chcete posílat).

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
:DD Ročne né... To je myšleno, že za jeden web platím 1000,- kč což, je 10 000,- kč ročně .) plus dph.... SMTP... No nevím.. kolem 500 000 emailů, přibližně 2x do týdne

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
PXL píše:
:DD Ročne né... To je myšleno, že za jeden web platím 1000,- kč což, je 10 000,- kč ročně .) plus dph.... SMTP... No nevím.. kolem 500 000 emailů, přibližně 2x do týdne

SMTP s tímhle počtem - to budete mít problém i na VPS. Jednak výkonnostně (je to hodně mailů) a jednak i tím, že pokud by se jednalo o nevyžádané maily, tak by vás stejně každý poskytovatel omezil. Je to hodně vysoké číslo.

Pokud jde o webhosting, tak to u nás 1-2 weby (základní doména plus alias) pořídíte za 300 bez DPH ročně. Nebo neomezený počet aliasů za příplatek 660 bez DPH na rok. Potom se pohybujete na ceně, kde nepořídíte to VPS.

Hodně zákazníků je "zblblých" spíše z nabídky různých VPS za vyšší cenu než webhosting. Myslí si, že si koupí výkonnější službu (což většinou není pravda). Vzhledem k tomu, že my chceme spokojené zákazníky, tak jim často raději prodáme webhosting za 25 měsíčně než VPS třeba za 200. Bohužel u vás je to hodně o tom SMTP. Jsou to skutečně maily, kde máte prokazatelný souhlas příjemců s tím, že jim můžete něco zasílat?

Zde přidávám zamyšlení - "webhosting nebo VPS". Pokud ho chcete číst, tak ho čtěte.
Tady máme nějaký materiál i na našem webu:
http://hosting.wedos.com/cs/srovnani-hosting.html

U VPS jde nejen o cenu, ale především o technické zázemí a vybavení:
Pokud jde o RAM, tak jde nejen o hodnoty, ale jak jsou garantované. My máme například všechny garantované. Na serveru máme 72GB RAM, tj. RAM pro všechny klienty plus ještě cca 8-10GB RAM pro virtualizační systém (mnoho konkurentů má na serveru jen 16GB RAM pro všechny a i pro systém).

Potom máte procesor. My používáme dvouprocesorové stroje se serverovými procesory Intel XEON s velkou cache. Frekvence je u nás na první pohled nižší než třeba jinde, ale potom když kouknete na výkonností testy, tak zjistíte, že náš procesor je třeba 2x a více výkonnější než konkurenční, který má vysokou frekvenci GHz. O tom jsme psali již někde na webtrhu. Nejen náhodou je náš procesor poměrně drahý.

Nakonec máte disky. Některé firmy mají obyčejné disky - 7,2 tisíc otáček. My máme 15k otáček. Z toho je hned jasné, že jsme o kategorii, respektive o dvě, výše. Navíc máme disky v RAID 10, což je nejrychlejší možné řešení. Opět to stojí peníze.

Celkově je náš server cenově úplně jinde. Paměti stojí několikrát víc než obyčejné, procesor také, disky ani nemluvím... Samozřejmě to potom je znát na výkonu a kvalitě poskytované služby.

A tak by šlo pokračovat... Podle ceny nic nepoznáte a bez detailní znalosti celého zázemí také nic. To tady nezohledňuji nonstop podporu a nic dalšího (zkušenosti, vybavení, počet lidí - nás je 15 a to znamená i zastupitelnost).

My máme skutečně VPS, respektive VDS (virtuální dedikovaný server) a na něj si můžete dát skutečně cokoliv. Jsou klienti, kteří tam mají třeba svoje Windows XP a provozují v tom "bůh ví co"...

My naopak jasně uvádíme (a upozorňujeme na to), že u nás musíte mít znalosti. Máme třeba Webmina nebo ISPconfig, ale i tak musíte vědět co děláte.

Na druhou stranu - pokud vám stačí PHP 5.3 a MySQL, tak nemá smysl jít do VPS nebo do VDS, ale do webhostingu. Je to bez starostí. Na webhostingu je výkon stejně větší než na VPS za mnohonásobky cen, protože jednoduše jde o to, že VPS má svoji režii operačního systému (prostě a jednoduše spotřebuje část RAM a výkonu procesoru jen pro samotnou existenci VPS).
Výsledkem je to, že v základní verzi máme běžně klienty, kteří mají WordPress (což není zcela ideálně odladěná záležitost) a zvládnou 10-15 tisíc návštěv za den. U příplatkové verze je to potom (díky více procesům a zároveň i vyššímu Memory_Limitu) až k 50 tisícům návštěvníků za den.

To jsou výkony, které jsou problémem i pro VPS. Vezmete-li to jen matematicky, tak u nás na webhostingu můžete jen pro PHP použít 640MB RAM a u verze Extra dokonce 2560MB RAM. K tomu další RAM využíváte pro HTML, pro maily, pro MySQL, pro běh systému... Výsledkem je to, že pokud jde čistě o RAM, tak našemu webhostingu se nemůže vyrovnat VPS (s maily, MySQL atd.) s méně než 1-1,5GB RAM. U té verze Extra jsou to spíše 3-4GB RAM. To jen pro srovnání.

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
jednalo by se o vyžádané maily, vše potvrzeno smlouvou

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
PXL píše:
jednalo by se o vyžádané maily, vše potvrzeno smlouvou

Tam určitě budete potřebovat VPS, ale při takovém počtu mailů musí mít VPS trochu výkon. To budete muset vyzkoušet.
Osobně bych dal weby na webhosting a na VPS jen SMTP server. Weby pojedou spolehlivě (nebudou omezené ztrátou výkonu v době rozesílání mailů) a SMTP bude také fungovat tak jak má.
Pokud to třeba u nás zkusíte s jedním modulem VPS za 100 měsíčně, tak uvidíte. Pokud to nebude stačit, tak přikoupíte další modul.

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
jednoznacne doporucuju VPS, v nasem pripade by vam stacila i varianta VPS start s 1GB RAM ..500k mailu se da rozeslat v zavislosti na mailovem reseni.

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
Tak wedos.cz mě nasral.... Nejsou mi schopní poradit se zapojením internetu na VPS ! a chtějí po mě za 15 minut práce 250,- kč zloději !

-- 11. 02. 2012 22:45 --

Tak poslal jsem se je doprdele přes email a napsal jsem vypovězení služeb... Zachvíli hovor od technika :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
PXL píše:
Tak wedos.cz mě nasral.... Nejsou mi schopní poradit se zapojením internetu na VPS ! a chtějí po mě za 15 minut práce 250,- kč zloději !

-- 11. 02. 2012 22:45 --

Tak poslal jsem se je doprdele přes email a napsal jsem vypovězení služeb... Zachvíli hovor od technika :D


No to je opravdu k naštvání, když po tobě někdo chce za práci mimo rámec služby zaplatit, to si opravdu nevychytal.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
PXL píše:
Tak wedos.cz mě nasral.... Nejsou mi schopní poradit se zapojením internetu na VPS ! a chtějí po mě za 15 minut práce 250,- kč zloději !

-- 11. 02. 2012 22:45 --

Tak poslal jsem se je doprdele přes email a napsal jsem vypovězení služeb... Zachvíli hovor od technika :D


takze 1. co myslis tim zapojenim internetu na vps?
2. je to vps, pokud s linuxem neumis tak si to nemas porizovat
3. je to nad ramec jejich povinnosti nekomu konfigurovat vps, takze zpoplatneni je opravnene!

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
To je tak když si děti objednávají věci, kterým nerozumí. Mě někdo na supportu poslat do prdele tak bych mu příště ani neporadil. Měl si si přečíst to co jejich tech. support dělá a co ne a pak by ses nedivil když po tobě chce někdo zaplatit něco nad rámec poskytovaných služeb, jak už zde bylo řečeno.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
No u wedosu moc nemôžeš čakať, že budú robiť niečo nad rámec služieb. Proste oni majú celkom dosť klientov a keby mala podpora riešiť aj veci, ktoré sa netýkajú samotného hostingu tak by asi museli najať aj dva krát viac ľudí. Proste do VPS-ka u wedosu sa ozaj netreba púšťať keď to nevieš. Mne sa v tomto dávnejšie osvedčil angel-hosting, kde som sa mohol opýtať ozaj na hocičo, ale neviem ako to je teraz. To bolo už možno aj pred dvoma rokmi.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
VPS je o svobodě, dělat si tam můžeš defakto cokoliv, ale neznamená to, že ti to bude spravovat kde kdo zadarmo. Od toho je klasický hosting. Tak se nediv, mají to všude napsané a nejen Wedos, vesměs všude tě pošlou do háje, možná ne tak, kde mají pár uživatelů a jsou vůbec rádi, že u nich někdo hostuje.

Angel-hosting má poslední dobou všelijakou podporu (alespoň co člověk čte různě po netu), tak tam bych s tím též moc nepočítal.

Ale rovnice je jednoduchá, buď se to musíš naučit sám a nebo někomu zaplatit, s tím se musíš smířit.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
Jde o to, že u VPS jsem si připlatil i za konfiguraci od technika... Platil jsem o 500,- kč víc.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
A v čem a kde je problém? Já ho tedy pořád nevidím.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tím chceš říci a obvinit Wedos, že si jim zaplatil za služby, které si nedostal?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

PXL
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 04.02.2012
Jo... Přesně .) A ještě mi nabízeli další technickou pomoc... Přestupuji k hexageek

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
PXL píše:
Tak wedos.cz mě nasral.... Nejsou mi schopní poradit se zapojením internetu na VPS ! a chtějí po mě za 15 minut práce 250,- kč zloději !


A co si má člověk představit pod tímto, že nejsou schopní poradit se zapojením internetu na VPS :-D ? Co to je, o tom jsem nikdy neslyšel?

A co konkrétně měli za těch 500 Kč udělat a neudělali jak tvrdíš?
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já bych to viděl tak, že jsi si zaplatil 500 což je příplatek za práci technika v rozsahu 30 minut a pak jsi po něm chtěl další věci a on to po tobě, překvapivě chtěl zaplatit, snad nedorozumění? Wedos ale není hosting, kde se ti bude někdo zdarma věnovat, jen proto, že nemá momentálně do čeho píchnout. Na druhou stranu jak znám reakční čas Wedosu, nebude dlouho trvat a dozvíme se víc :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
V to také doufám, přeci jen si myslím, že tu něčí lidská blbost létá ve vzduchu, že mnoho přezdívkáři PXL :-)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Uvidíme, já jsem ho nechtěl komentovat, zastávám názor, že každý je svého štěstí strůjcem a každý si zaslouží dostat novou šanci a doufal jsem, že i on se poučí a nebude li se chovat jako ..... nebude tu mít problém. Uvidíme.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se