Hosting

KMSoft
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 35
Registrace: 04.07.2013
Dobrý den,
poohlížím se po vhodném hostingu, kam bych "složil" všechny své domény (některé mají pouze úvodní stránku, na některých běží samostatné projekty).

Jedná se mi tedy o to, abych nemusel platit další peníze za více domén, než nabízí původní balíček, jako např. u Wedosu (55 Kč/měsíc)...

Narazil jsme prozatím na dva.
1) Hexageek - Webhosting Web Basic
2) Savana - Savana 100

Pro Savanu rozhodně mluví nižší cena a možnost neomezené kapacity. Jakou máte Vy zkušenosti s těmito webhostingy, případně přímo těmito tarify?

Děkuji za Vaše názory a přeji hezkou neděli.

--
S pozdravem
Martin Kanala
Martin Kanala
www.kmsoft.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Dobré zkušenosti mám se savanou, ale u tarifu Savana 100 píšou, že má neomezeně domén pouze se statickým obsahem, dynamické tam mají jít 2.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

KMSoft
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 35
Registrace: 04.07.2013
idp píše:
Dobré zkušenosti mám se savanou, ale u tarifu Savana 100 píšou, že má neomezeně domén pouze se statickým obsahem, dynamické tam mají jít 2.


Aha, této skutečnosti jsem si vůbec nevšimnul. Děkuji za informaci, teď už to zase tak výhodně nevypadá. Zdálo se mi to jako až moc skvělá nabídka. :)
Martin Kanala
www.kmsoft.cz

Termoxin
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 47
Registrace: 19.08.2012
Teamexon.eu - Lacný, s úžasnou podporou, Cloudflare a mnoho ďalšieho :)
Videoediting, copywriting - napíšte mi, ak máte záujem o moje služby.
 @PeterBlathering tvoja robota? kusok Slovenska bude odteraz v Caseyho videách :D https://t.co/hvQJdqpN7w

matoni555
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 9
Registrace: 03.04.2012
Mrkni taky na Ebola.cz

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Termoxin píše:
Teamexon.eu - Lacný, s úžasnou podporou, Cloudflare a mnoho ďalšieho :)


Jop u exonu toho mám taky mraky a spokojenost 500 900 :) :D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:

Jop u exonu toho mám taky mraky a spokojenost 500 900 :) :D


Nápodobně. Za 20 EUR na rok ze to zadarmo.

KMSoft
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 35
Registrace: 04.07.2013
matoni555 píše:
Mrkni taky na Ebola.cz


Co se týče celkového prostoru, tak by byl dostačující. I cenová relace není nejhorší, ale bohužel je zde opět omezený počet domén.

-- 24. 11. 2013 20:45 --

Termoxin píše:
Teamexon.eu - Lacný, s úžasnou podporou, Cloudflare a mnoho ďalšieho :)


Děkuji mockrát, Exon vypadá vážně dobře. :) Zatím jste tedy s nimi nikdo neměl problémy? Přece není možné, aby v dnešním světě, za tyhle peníze v tom nebyl háček? :)
Martin Kanala
www.kmsoft.cz

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Háček může být třeba v tom, že zrovna teď nefunguje. Alespoň doména teamexon.eu nic nevrací (ani ping, ani přes externí test). Zde na Webdeal má asi největší komunitu. Taky jej chci zkusit a napsat recenzi :)

- S Hexageekem zkušenosti nemám. Moc mě nabídka ani neoslovila.
- WEDOS je v pohodě. Jen jak jsou domény jako aliasy (jako podadresáře), tak si to chce ohlídat CMS, aby se tam nedostal nějaký virus a všechno nenakazil. Zálohy nejsou v ceně (500 CZK/obnova). Takže si to chce hlídat. Mám tam 3 webhostingy.
- S100 je v pohodě, mít neomezené aliasy tak by to byl super tarif. Moje recenze Savana 100. WP mi tam šel dobře. Za tu cenu proč ne.
- Ebola nevím, ale plánuju taky otestovat a napsat recenzi :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Drago píše:
Háček může být třeba v tom, že zrovna teď nefunguje. Alespoň doména teamexon.eu nic nevrací (ani ping, ani přes externí test).


Ani nemůže, je přesměrovaná na zabezpečenou stránku https://www.exontech.sk/
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Bacon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 52
Registrace: 17.04.2011
Co tam mají za panel? CPanel asi, co?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Momentálně je tam WebAdmin v2.1 alespoň přes něj to spravuju já. Mám tam fakt kvantum domén a i náročný aplikace jako je monitoruju.net nebo nově katalogdomen.cz. Nejvíc člověk ocení individuální přístup a nyní nově navyšují kapacity tech. supportu a další novinky, ale ty se brzy každý dozví :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Nejvíc člověk ocení individuální přístup...


A to mohu potvrdit. Kolikrát jsem jen hodil mail s připomínkou nebo dotazem a prakticky obratem mi psali na ICQ, kde mě mají (asi mají mail spojen s ICQ někde v jejich adminu) a vše řešili, aniž bych to třeba i požadoval.

Mimochodem mi tam běží asi stovka podpůrných webů (mikrostránek) a asi 3 nebo 4 WoprdPressy a vše bez problémů. Na začátku mi dal zabrat ten CloudFlare, než jsem pochopil co s tím, ale i to sami nastaví bez držků na požádání. Problém u mě je, že si to chci dělat sám a vědět, co a kde mám udělat, ne aby mi to ochotně někdo nastavil :D

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Drago píše:
Háček může být třeba v tom, že zrovna teď nefunguje. Alespoň doména teamexon.eu nic nevrací)


Len aby bolo všetko na poriadku ako bolo oznámené cez Twitter a Facebook
viz. link https://twitter.com/exontech/status/404689443585413120

Išlo o technický zásah niektorých služieb presne o polnoci do cca 00:40. Nešlo o neočakávaný výpadok.
Pre takýto prípad máme aj stránky status.exontech.sk ktoré idú úplne samostatne a taktiež tam podávame info o podobných zásahoch.

Ešte dodám URL na monitoring uptime, ide o ročný priemer všetkých serverov. https://www.exontech.sk/status.php
Dúfam že som objasnil záhadu prečo o polnoci stránky neodpovedali :)

Pokiaľ však budú ešte nejaké otázky rád na ne odpoviem. Samozrejme nie je problém zriadiť Vám službu a odskúšať si ju napr. na mesiac a potom sa rozhodnúť.

Bacon píše:
Co tam mají za panel? CPanel asi, co?

Nie, nepoužívame cPanel.

KMSoft píše:
Děkuji mockrát, Exon vypadá vážně dobře. :) Zatím jste tedy s nimi nikdo neměl problémy? Přece není možné, aby v dnešním světě, za tyhle peníze v tom nebyl háček? :)


Háček asi netreba hladať. Nepoviem keby poskytujeme služby mesiac dva že nikdy neviete ako to dopadne. Ale užívateľ janKali je u nás viac než rok a užívateľ Wladass myslím že tiahne už na 3. rok

Možno jediný háčik je v tom že pokiaľ chcete hostovať viac ako 10 domén úplne oddelene tj. multihosting tak si treba dohodnúť balíček samostatne ;)

Ešte dodám že technická odstávka bola z dôvodu postupnej migrácie na nové stroje.
Obrázek

Epiploicum
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 22.05.2013
Můžete mi prosím objasnit jak je to u toho exonu s tim cloudflare a co to vlastne je? Díky
zdravi-nemoc.cz, webfin.cz, iskolky.cz, psychicka-ujma.cz

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Dobrý deň,
Momentálne sme Optimized Partners - CloudFlare čo v skratke znamená že klientom poskytujeme nasledovné služby od CloudFlare v každom balíčku hostingu.

CloudFlare AnyCast DNS
- DNS Hosting (Vedenie DNS Záznamov)
- AnyCast == Požiadavky na DNS Servery sú smerované na základe geografickej lokalizácie na najbližšie servery. Áno aj v ČR sú servery.
- Ide o robustné DNS servery

CloudFlare Proxy a CDN Cache
- Proxy poskytuje ochranu pre DoS / DDoS útokmi na webstránky
- PRO Verzia má aj WAF firewall tj. blokovanie XSS, SQLi a spol... to je ale mimo naše základné služby.
- CDN Cache. Ide o cachovanie statického obsahu ako sú obrázky, css a js súbory. To vykonáva CloudFlare automaticky každé dve hodiny.
- Ďalej sú tam funkcie ako optimalizácia načítavania, minifikácia css a js, možnosti blokovania na základne geografickej lokácie a iné funkcie ako sú aplikácie 3. strán...

Len pre našich klientov poskytujeme aj Railgun™ čo sa bežne dodáva k balíčku za 200$ mesačne
- Ide o priame spojenie Origin Server <----> CloudFlare Edge kde dochádza ku komprimovaniu spojenia zhruba čo som skúšal tak to meralo kompresiu až 97%.
Tento optimizer funguje tak že na našich serveroch uchováva tie najpoužívanejšie súbory priamo v RAM a komprimuje ich pre koncového návštevníka.
Viac si o tom určite môžete prečítať aj na stránkach cloudflare.com

Toto sú základné funkcie CloudFlare, tj. DNS Hosting, DDoS Ochrana, CDN Cache a Optimalizácia

Epiploicum
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 13
Registrace: 22.05.2013
A lze to vypnout? by mi určitě rozhodilo joomlu:)
zdravi-nemoc.cz, webfin.cz, iskolky.cz, psychicka-ujma.cz

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Vypnúť sa to samozrejme dá a však musím vás vyviesť z omylu. V žiadnom prípade to nerozhodí Joomlu a ani žiadny web.
Tento systém nezasahuje v žiadnom prípade do súborov. Cachovanie tj. CDN funguje tak že Proxy server automaticky detekuje súbory ako sú obrázky a stiahne si ich k sebe do cache a túto cache obnovuje každé 2 hodiny. Cachuje len obrázky, js a css súbory. To znamená že pokiaľ máte toto CDN Cache tak ak chcete upravovať už nahrané obrázky, js alebo css súbory tak si buď aktivujete dev. režim a CDN vám vypne na 3 hodiny alebo jednoducho flushnete cache cez administráciu.

To isté aj Railgun. Nezasahuje do súborov stránok. Jediné čo upravuje výstup stránky je AutoMinifikácia CSS / JS a HTML ale tú si môžete vy zapnúť tá nie je predvolená.
Garantujem vám že aj keby ste mal aktívne CDN Cache tak na Joomlu to nebude mať žiadny vplyv spôsobom že by ju rozhodilo.

Samozrejme ako som spomenul vypnúť sa to dá kliknutím a v tedy stránky idú štandardne bez CDN Cache jedine DNS sú vedene u CloudFlare. To je všetko.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Epiploicum píše:
A lze to vypnout? by mi určitě rozhodilo joomlu:)


Pro Joomlu by to neměl být problém, existuje i plugin pro hosting, který CloudFlare nepodporuje, najdeš ho zde
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

exon.io
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 48
Registrace: 15.10.2012
Len dodám že spomínaný plugin funguje na získavanie reálnej IP návštevníka v opačnom prípade by ste videl len všetky konekty z IP adries CloudFlare.
U nás tento plugin nie je potreba.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se