Hosting

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Před několika málo dny společnost Wedos spustila novou službu WEDOS Disk. Je to vlastně pronájem diskového prostoru, který můžete využít k ukládání libovolných dat (něco jako Dropbox atp.).
Co si o tomto myslíte?

Wedos píše:
Před týdnem jsme spustili bezplatnou variantu služby WEDOS Disk Free pro naše zákazníky, kteří u nás mají webhosting, VPS či dedikovaný server - k nim zdarma dostanou prostor 5 GB nebo 10 GB.
Tento prostor zdarma bude ke všem těmto službám i nadále, nejednalo se pouze o krátkodobou akci.

Dnes spouštíme také placené varianty:
  • WEDOS Disk 30 GB - 50 Kč měsíčně
  • WEDOS Disk 100 GB - 100 Kč měsíčně
  • WEDOS Disk 1 TB - 300 Kč měsíčně
  • ...a dále násobky TB

Ceny uvedeny bez DPH, měsíční nebo roční fakturace (dle varianty), při měsíční fakturaci příplatek 10%.

Úplný přehled variant, technické parametry, ceny a objednávkový formulář naleznete na stránkách http://disk.wedos.com.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Docela fajn věc, ale já si vystačím s Dropboxem a Skydrive. Někdo to ale využít určitě může.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Taky zatím používám Dropox, i když Wedos disk jsem si aktivoval (zdarma k VPS) a uvažuju, že na něj možná budu něco zálohovat :D Místa není nikdy dost
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Nevím zda to je zrovna služba na kterou se jejich zákazníci jen pohrnou. Max. na free variantu někdo k VPS .

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Taky si nemyslím, že by to byl až takový zázrak, po kterém se lidi umlátí. Možná před pár lety jo, ale dnes určitě ne.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Podle toho, co psali na FB:

Wedos píše:
Zítra překročíme 1000 aktivních uživatelů WEDOS Disk. Fantastický úspěch za týden. Kdo se přidá další?

...

Už jsou tam klienti se stovkami GB nebo s TB...
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Jestli tam nepočítají ty, co to mají k webhostingu a VPS zdarma, tak je to úspěch. Pokud ano, tak na tom nevidím nic světaborného se chlubit něčím, co nabízí zdarma. To že si to někdo koupí, to je jasné, ale že by to způsobilo nějakou revoluci to určitě ne.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Vidím to jako dobrou a rychlou (jestli to půjde přes lokální síť) možnost kam zálohovat weby z hostingu, protože na webhostinigu tam nemůžou bejt soubory které nejsou přístupné pro návštěvníky, u VPS bych využití asi nenašel, pro cloud bych využil nějakou specializovanou službu.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Výhodou našeho řešení je to, že nelimitujeme datové přenosy a velikost souborů. Máme (a postupně budou další) běžné protokoly, které umožní přístup z různých platforem a bez závislosti na jednom prográmku, který dodává provozovatel služby. Můžete tedy použít různé programy a tím máte neomezené možnosti. Ta univerzálnost je právě výhoda.

Je to služba jak na zálohování data z PC, tak na jejich synchronizaci. Nyní to používají zákazníci na zálohy webhostingů, VPS, ale i serverů. Samozřejmě nejen těch dat, která jsou u nás, ale už tam zálohují klienti různé servery z jiných serveroven.

nyccoss
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 19.06.2012
Wedosk disk ma jeden obrovsky nedostatek. Ma omezeny pocet souboru. Pri 10GB variante 10 000 souboru. Stredne velky eshop bezici na preste na tento disk nezazalohujete, vzhledem k poctu cachovanych souboru, vsech velikosti obrazku co si presta vytvari atp. Mozna je to zamer aby si aspon nekdo koupil placenou variantu, jinak myslim, ze 10GB je dostatecny zalohovaci prostor jak pro VPS, tak pro webhosting.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Jan Paluska píše:
Místa není nikdy dost



No... já si zase na tohle stěžovat nemůžu :)

Každopádně wedos disk použiju na pár věcí jako zálohu minecraft serveru a pár podobných věcí přes rsync (což je naproto úžasná věc :) ) a až bude git.... tak bude git :D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
nyccoss píše:
Wedosk disk ma jeden obrovsky nedostatek. Ma omezeny pocet souboru. Pri 10GB variante 10 000 souboru. Stredne velky eshop bezici na preste na tento disk nezazalohujete, vzhledem k poctu cachovanych souboru, vsech velikosti obrazku co si presta vytvari atp. Mozna je to zamer aby si aspon nekdo koupil placenou variantu, jinak myslim, ze 10GB je dostatecny zalohovaci prostor jak pro VPS, tak pro webhosting.


Předpokládám, že tento "nedostatek" by měl jít obejít :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
Jan Paluska píše:

Předpokládám, že tento "nedostatek" by měl jít obejít :)



cache soubory neni potreba zalohovat, ostatni soubory dam do taru a už je z toho 1 soubor :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Wedos zveřejnil způsob, jak lze Wedos disk zašifrovat pomocí TrueCrypt. Více o tomto naleznete zde = http://kb.wedos.com/a/302/wedos-disk-sifrovany-disk-truecrypt.html
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Díky za návod to šifrování na pozadí vypadá pěkně, kdybych měl připojení 100/100 jako mají v Brně tak bych nad tím vážně uvažoval, s mým 2Mb připojením bych se s tím akorát štval :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

berkas1
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 220
Registrace: 17.10.2010
idp píše:
Díky za návod to šifrování na pozadí vypadá pěkně, kdybych měl připojení 100/100 jako mají v Brně tak bych nad tím vážně uvažoval, s mým 2Mb připojením bych se s tím akorát štval :)



v Brně - Líšni, jinak se většinou musíme spokojit s 120/10 :/

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
My jsme to testovali i na ADSL a funguje to. Na zálohy je určitě zajímavější třeba Cobian Backup http://kb.wedos.com/disk/cobian-backup.html . Tam potom není problém na jakékoliv lince. Šifrování tam samozřejmě je také.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se