Hosting

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Také vám poslední dobou neustále padají weby u Wedosu a nejsou nějakou dobu dostupné?
Mně se to většinou stává ráno, ale poslední dny se to stává pravidelně. Mám nastavený monitoring a ten mi teď zasílá tolika emailů, že mám plnou schránku.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

maresj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 07.03.2015
Moje weby na wedosu drží naštěstí v pohodě. Ale od pátku, co vím z webtrhu, mají ostatní taky problémy. Já jsem nárazově pozoroval spíš spadenou hlavní stránku wedosu / nemožnou administraci.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ty máš nějaký monitoring a nebo dostupnost odhaduješ jen podle toho, zdali ti právě běží web?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

maresj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 11
Registrace: 07.03.2015
peeeeta píše:
Ty máš nějaký monitoring a nebo dostupnost odhaduješ jen podle toho, zdali ti právě běží web?


Nn, jen namátkou. Takže je pravda, že krátkodobé výpadky takto nezjistím.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
V pátek 11.3 byl výpadek jen na několika desítkách webhostingů, respektive šlo o výpadek jednoho databázového serveru. Také po dobu několika desítek minut nešla zákaznická podpora po chatu (emaily a telefon fungoval normálně, jen byla přetížená linka) a administrace (asi celý wedos web). Celá infrastruktura se připravuje na nasazení IPS/IDS ochrany. Někde se asi na něco pozapomnělo.

Dnešní výpadek byl v cca 10:41 a trval pár minut. Monitoring mi ukazuje 2 - 3 ale je to uptime robot. Postihl webhosting a wedos web. Důvod: dnes v noci/ráno se nasadila IPS/IDS ochrana do ostrého provozu ale něco se pokazilo, tak jí vypnuli.

Je škoda že ta IPS/IDS ochrana zlobí. Já se celkem těšil, že jí dneska otestuju. Má toho umět fakt hodně, od aktivní ochrany proti známým formám útoků až po preventivní, které ochrání před zero-day :/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago: Výpadků jsem dneska zaznamenal mnohem více než jen v 10:41.

Na ochranu jsem také zvědavý, ale bohužel nemám interní informace jako ty a tak si můžu jen domýšlet co vše bude umět a co zase ne.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Jen pro zajímavost, kdy jsi je zaznamenal a čím je měříš? Vím, že se plánovalo různé měřící služby dát do whitelistu.

Ochrana bude umět chytat prakticky všechno. Od brute force až po odchyt útoků, které odpovídají určitým vzorům. Měla by být také napojená i na databáze známých bezpečnostních děr, takže než si třeba aktualizuješ CMS s novou záplatou, tak tyto útoky nepustí. protože je bude znát. Co jsem ještě slyšel, tak možná bude nějaký monitoring i pro zákazníky, kde uvidíš co na tebe zkouší útoky a kam míří. Testovalo se to půl roku, má to údajně super výsledky ale vyžaduje to právě předělat síť a z toho jsou tyto problémy.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Měřím UptimeRobot.
Zaznamenal jsem je brzy ráno.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Oni poskytují webhosting nebo testují služby?

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Kohy píše:
Oni poskytují webhosting nebo testují služby?

Asi jsem to nepochopil. Pokud máš namysli testovací webhosting, tak pokud vím nic jako veřejné beta testování nových služeb si pořídit nejde. Občas se dělá akce na testování VPS na nových serverech, ale to už tu dlouho nebylo.

-- 13.03.2016 17:56 --

peeeeta píše:
Měřím UptimeRobot.
Zaznamenal jsem je brzy ráno.


UptimeRobot je v pohodě, tím testuju všechno. Kolem 7 se to asi spustilo. U 1/7 webhostingů mi taky přišlo upozornění po sedmé ráno.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago: Vím, že UptimeRobot je v pohodě, proto je také využívám. Zaznamenal jsem výpadky i mimo dobu, která byla hlášená a nebyla to doba 10:41 jak Wedos píše.

Pozn. Kohy to myslel tak, že to vypadá, jako by zákazníci u wedosu byli pokusní králíci.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Na zákaznících se rozhodně nic netestuje. Testování jelo už před DoD, které bylo na podzim 2015, kde se také prezentovali některé výsledky. Od té doby se vše ladí. Dneska v noci se měla už nasadit. Předcházela tomu úprava sítě a velké investice. Vše bylo rozplánováno na několik týdnů dopředu. Co přesně se pokazilo si nejsem jistý. Můžu zkusit zjistit.

Tato ochrana je něco, co se jinde nabízí za desítky dolarů měsíčně, zákazníci Wedos jí mají dostat zdarma k webhostingu. Je škoda, že se to komplikuje :/

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
To je sice fain, ale co naplat když jejich dříve největší přednost - komunikace tak posledních pár měsíců vázne. Mě například nikdo nechce zodpovědět i takovou triviálnost co obsahuje Debian ISP.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

Jiří Mareš
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 121
Registrace: 04.08.2012
U Wedosu se těším, až dostaví druhé datacentrum a všechny data budou zálohované mezi dvěma objekty. To bude další konkurenční výhoda.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
mirek novotny píše:
To je sice fain, ale co naplat když jejich dříve největší přednost - komunikace tak posledních pár měsíců vázne. Mě například nikdo nechce zodpovědět i takovou triviálnost co obsahuje Debian ISP.


Na stránce s VPS SSD vede hned několik odkazů na kompletní popis http://hosting.wedos.com/cs/virtual/debian-isp.html

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago: Tak by měla rovnou podpora odkázat, pokud to někde má napsané.
Občas je dost těžké se na webu Wedosu vyznat.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nevíme co bylo předmětem komunikace, třeba chtěl Mirek nějaký detail. Když podpora může tak odkaz dává vždy, protože všechny opakující se otázky se dávají do nových článků, popřípadě se aktualizují stávající. Když začínáš na podpoře tak máš za úkol kompletně si pročíst všechny návody a KB znáš pak nazpaměť.

Osobně s přehledností webu problém nemám, spíše se občas ztrácím v administraci.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Jiří Mareš píše:
U Wedosu se těším, až dostaví druhé datacentrum a všechny data budou zálohované mezi dvěma objekty. To bude další konkurenční výhoda.


Žádný jiný lowcost hosting nezálohuje na dvě rozdílná místa? :D

mirek novotny
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 160
Registrace: 07.01.2013
Drago píše:
Nevíme co bylo předmětem komunikace, třeba chtěl Mirek nějaký detail. Když podpora může tak odkaz dává vždy, protože všechny opakující se otázky se dávají do nových článků, popřípadě se aktualizují stávající. Když začínáš na podpoře tak máš za úkol kompletně si pročíst všechny návody a KB znáš pak nazpaměť.

Osobně s přehledností webu problém nemám, spíše se občas ztrácím v administraci.


No to už nemá smysl nyní rozpitvávat, nicméně tak oslavně bych to neviděl.

Helpdesk řekl že neví ( a žádný link mi nedával) a že to zjistí. Druhý den, se mi ozval nějaký Konstantin Dvorakovsky a napsal cituji:

"Dobrý den,

dle techniků to není možné zjistit.
"


Načenž jsem já odepsal že se mi nechce věřit že by nikde nebyl change log co tam dávají (kajícně přiznávám že jsem na link co postnul výše Drago zapomněl, že jsem kdysi ho viděl také). Načež se mi ozval pan Vlk, který úplně nesouvisle odpověděl cituji:

"naše šablony obsahují základní instalaci operačního systému. PHP ani apache tam nainstalované není (kromě debian ISP)"

Na což jsem se neptal, to přeci vim. No a pak už se neozval nikdo.

A přitom to vzniklo pomalu celé zbytečně. Já si prostě v jednu chvilku vyhodnotil, že než si dávat VPS dohromady, že bude rychlejší reinstal a obnovení záloh. Tak jsem to udělal a najednou zjištuji že mi lecos nejede a tak jsem začal po podpoře žádat informaci co že tam vlastně je. Spálilo to čas minimálně 3 lidí u Wedosu a nikdo nebych schopen ani postnout link co dal Drago a rázem by bylo vše jasné.

A ještě jedna věc by wedosu pomohla, protože pochybuji že jsem jediný kdo je takto rozčarovaný ze změn o kterých neměl ani tušení. Stačilo by aby v admistraci tam kde výběr dister byl uveden buid např. Debian 8 ISP 1.05 a já bych hned věděl, že to je něco jiného než např. Debian 8 ISP 1.01 který jsem instaloval naposled a začal pátrat po změnách. Ve světě jsem to už viděl a tak by to nebyl žádný objev kola.
Prodávám a tvořím weby i eshopy. Investuji do zajímavých projektů a občas píšu blog.
 TitanCar.cz

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Aktuálně pozoruji také výpadek na svých webech. Přišel jsem na něj náhodou, takže nemohu potvrdit, jak dlouho již trvá.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Mě u 7 NoLimit uptime robot nic neukazuje, ale podle reakcí na internetu a menší vlnce na datech přenosu se něco asi stalo. Zkusím se poptat.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak výpadek jsem také zpozoroval.
To je neustále prodlužování data v administraci a dokud se nikdo neozve, tak není ani nikde napsáno vysvětlení.
Já už mám delší dobu problém s pomalou administrací wordpressu.
Frontend většinou běží normálně, jelikož používám cache. Občas se ale i ten načítá dost dlouho.
Na to, že se vše stále zkouší, tak tohle trvá dlouho a s dosti výpadky.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Ondřej Martinek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 64
Registrace: 10.06.2013
Taky jsem měl výpadky - cca od 9 do 10 (nemusela to být celá hodina) - hlavně nešel ani wedos web, takže něco nahlásit na technickou podporu na chatu bylo nemožné a telefonickou linku nikdo nedokázal zvednout v 7 telefonátech :))
Jsem affiliate manažer a affilák - na blogu píšu především o výkonnostním marketingu.
 Bilancování mého podnikavého roku 2023

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Byla spuštěna další fáze nasazení ochrany. Tentokrát se blokovaly IP adresy z kterých šli útoky. Frekvence blokování desítky IP za vteřinu. Většinou to odnesly proxy servery. Zamotalo se do toho i několik sdílených IP adres z kterých šlo hodně útoků (zavirované počítače/routery). Po prvních stížnostech byla tato ochrana vypnuta. Jinak všechny předchozí filtrace úspěšně běží. Výpadek tedy nebyl, jen vaše IP dostala na pár minut ban.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
BAN a s ním další návštěvníci webu.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se