HTML & CSS

funfactory
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 04.08.2011
Lze nějak změřit celková velikost stránky - zdrojový kód, obrázky a přidružené soubory (style.css) - úplně vše co prohlížeč stahuje? A pokud ano, jaká je doporučená velikost?

Jedná se mi http://www.liptovskymikulas.cz/ - má hodně náročnou hlavičku i pozadí. A některé podstránky jsou ještě náročnější - například ubytování Tatralandia je plná fotek a dalších grafických prvků.

Díky

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Na změření velikosti stažených dat používám ve Firefoxu Firebug a k němu doplněk Page speed. Doporučený objem stahovaných dat se liší dle připojení uživatelů, nicméně v dnešní době je častým limitem 1MB.

Stránky http://www.liptovskymikulas.cz/ se mi nezdají příliš náročné na objem přenesených dat, vyjma té hlavičky. Pokud jsi správcem toho webu, zkusil bych u pozadí mírně zvýšit kompresi obrázku.

funfactory
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 04.08.2011
Hlavička je v png - takže není vůbec komprimovaný. Nyní má 175kB, po převodu do jpg a komprimaci bude mít cca 70kB. Pokud má celá stranka 1,5 až 2MB tak je otázka, jestli to má cenu... .

Jaké jsou všeobecně vaše zkušenosti? Načítá se vám to všem ok, nebo se opravdu začít zabývat komprimací?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Stránka se načítá správně, nejdéle se čeká na pozadí, což je logické vzhledem k velikosti. Navíc se čeká jen jednou než se stránka natáhne do cache. Záleží jaký výsledek je očekáván, zda vše bude bleskové nebo současný stav je ok nebo nevyhovující. Já při prohlížení webu jsem na nic špatného nenarazil.

Možná bych zkusil převod z png do jpg, pokud kvalita zůstane. Těch 105kb udělá taky sekundu na pomalém internetu, ne každý bydlí ve městech, případně poblíž měst.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se