HTML & CSS

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Hoj,
zajímalo by mě, zda optimalizujete své weby pro starší prohlížeče nebo jen pro nějaké. Případně, zda optimalizaci provádíte jen pokud jsou to weby, kde se očekává přístup z těchto prohlížečů. Nebo jdete s vývojem a vše zastaralého bojkotujete?

Já za sebe říkám, že nerad optimalizuji pro starší prohlížeče. Sami si můžete všimnout, že například na WebDealu zatím ve fázi beta neuvidíte zakulacené rohy a další věci se zobrazí jinak ve starším prohlížeči než v novém. Když píši kód (píši ho v drtivé většině skoro validní) tak první verze funguje často ve FF (s kterým pracuji), Chromu, IE 8, jen v Opeře se to zobrazí špatně. Ale to jsem zase trochu odběhl stranou, zpátky k tématu. Pokud optimalizuji, tak nejčasteji jen pro poslední 2 větší verze.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Ja osobne totálne ignorujem < IE7, vôbec sa nezaujímam o taký FF2, či Opera < 9. Chrome neriešim - tam mám istotu, že všetko ide :).

Tiež ako prvé optimalizujem pre FF, že to ide na Chrome viem, potom pozriem na Operu (keďže robím v XHTML, tak väčšinou to ide aj tam), a následne riešim problémy s IE. Zväčša ale IE ignorujem a snažím sa ho úplne dostať preč z trhu. Moje MODy pre phpBB majú zväčša v Author's note "May not work with IE" - a aj MOD team to vie a rešpektuje ma. Ja som proste pravý IE hater!!! (a ešte viac čo sa týka starých IE :) )

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Snažím se psát kód tak, aby se web alespoň nějak rozumně zobrazoval v IE6, ale moc to neřeším. Pro IE7+8 a Operu samozřejmě optimalizuju, Chrome a FF je většinou na první pokus v pořádku. Pro jistotu weby kontroluju taky v Safari (většinou taky na první pokus OK).

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Homer píše:
Snažím se psát kód tak, aby se web alespoň nějak rozumně zobrazoval v IE6, ale moc to neřeším. Pro IE7+8 a Operu samozřejmě optimalizuju, Chrome a FF je většinou na první pokus v pořádku. Pro jistotu weby kontroluju taky v Safari (většinou taky na první pokus OK).


Nejhorší je, když klient používá nějakou verzi Opery 9.2x a v novějších to vesele jede, pak opravdu člověk prochází a hledá ,,kde by to jen tak mohlo být´´.

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Nejhorší je, když klient používá nějakou verzi Opery


Kdybych měl starosti s Operou byl bych rád, naprostá většina mých klientů pořád používá IE.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Homer píše:
Nejhorší je, když klient používá nějakou verzi Opery


Kdybych měl starosti s Operou byl bych rád, naprostá většina mých klientů pořád používá IE.


Tak nevím, zda je to výhra, raději bych, kdyby klient používal jenom IE, protože takto řeknu, že to funguje v jiných prohlížečích perfektně a má jen zastaralo verzi, tak koukne na IE (6) a pro to neoptimalizuji.

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Aktualizuji jen pro to nejnovější.
Člověk začínající s Joomlou!

Sline
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 53
Registrace: 23.11.2010
Dle cílovky.
Nějaké ty seznamy pro jedno použití dělám jen pro jeden typ použití.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Sline píše:
Dle cílovky...

Najhoršie je, keď človek dostane za úlohu opraviť web pre IE6, lebo "zákazníkovi to nejde"... to fakt nemám rád a začínam takých ľudí odmietať. Netúžim spomaľovať vývoj webu...

Parkot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.11.2010
Dříve když mě to ještě bavilo, tak ano.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Bavilo? Tak si teda prestal kódovať/prográmovať pre to, že ťa to prestalo baviť?

Parkot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.11.2010
Senky píše:
Bavilo? Tak si teda prestal kódovať/prográmovať pre to, že ťa to prestalo baviť?


Zase tak dobrej jsem v tom nebyl, dělal jsem to z nadšení.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Aha, tak to ale asi každý na začiatku. Ide potom o to, či to človeka baví. Ak áno, tak sa v tom stane profesionálom... Len to chce strašne veľa písať, písať a písať...

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se