HTML & CSS

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Zaujímalo by ma, či už programujete v piatej verzii HTML, alebo stále ostávate na HTML4, poprípade XHTML.

Ja stále programujem v XHTML (sú tam asi najmenšie rozdiely v prehliadačoch, tak to preto), a HTML5 zatiaľ iba študujem a zvykám si pomaly na nové značky (tagy). Predsa len, W3C ešte neodporúča programovať v HTML5, a ja ich radšej počúvnem.

Videl som, že sa už na nete objavujú ponuky zameraní na programovanie v HTML5. Myslím si ale, že ešte nie je dostatok užívateľov, ktorí by používali moderné prehliadače, aby sa s tým mohlo takto veselo začať. Dokonca som videl aj kóderov, ktorí v portfóliach mali ako jeden z dôvodov, prečo si ich vybrať ten, že programujú už v HTML5.

Ako ste na tom vy? Programujete už v pätkovej verzii, či sa stále držíte starých dobrých tátošov?

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
HTML4 forever ne? :-)
HTML si zadělalo na průser tím, že se dlouho nic nedělo a byla tu čtverková verze. To bude jak s těmi Xpečkami.

Jinak já zatím z HTML5 nepochytil nic, ale chystám se na to zaměřit. Aktuálně má pozornost je na CSS3.

Orguesta
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 93
Registrace: 12.11.2010
Trochu jsem se na to díval, ale dokud ještě neumím pořádně html tak nemá cenu se pouštět dále.

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Zůstávám u xHTML. Zatím neuzavřeli vývoj a ještě se může plno věcí změnit a člověk to pak musí dodatečně upravovat...
Člověk začínající s Joomlou!

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Gonza píše:
...Zatím neuzavřeli vývoj a ještě se může plno věcí změnit a člověk to pak musí dodatečně upravovat...

Presne to je aj dôvod, prečo ja tiež ostávam v XHTML. Teším sa ale na uverejnenie 5-ky. Minimálne niektoré jej super vlastnosti budem využívať rád...

Siaux
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 56
Registrace: 13.11.2010
HTML5 hudba budoucnosti. Pro mě aktuální až to bude v nějaké té rc-verzi.

Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Jsem rad ze se ucim HTML4 natoz 5tku.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Jarek421 píše:
Jsem rad ze se ucim HTML4 natoz 5tku.

:D HTML je ešte ten ľahký jazyk - už aj to CSS je zložitejšie, tak každopádne prajem veľa šťastia pri ďalšom štúdiu (ak sa tomu teda venuješ, ak nie, tak prajem veľa šťastia aj tak :D )

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Tak CSS mi přijde lehčí jak HTML, ale na holém css web nepostavíš.
Člověk začínající s Joomlou!

Jarek421
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 44
Registrace: 12.11.2010
Senky píše:
Jarek421 píše:
Jsem rad ze se ucim HTML4 natoz 5tku.

:D HTML je ešte ten ľahký jazyk - už aj to CSS je zložitejšie, tak každopádne prajem veľa šťastia pri ďalšom štúdiu (ak sa tomu teda venuješ, ak nie, tak prajem veľa šťastia aj tak :D )


Diky. Urcite bych rad se v tom zlepsoval.

Gonza
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 97
Registrace: 19.11.2010
Jarek: Důležité je vydržet a nevzat to při prvních nezdarech. HTML je jednoduchý jazyk, oproti třeba takovému C#.
Člověk začínající s Joomlou!

Homer
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 46
Registrace: 16.11.2010
Práci s HTML bych spíš nazval kódováním, než programováním. Zatím mě HTML5 ničím nepřesvědčilo, že bych to měl začít používat.

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
No jasné, HTML je značkovanie, programovanie je o procese - teda niečo sa musí nahrnúť do procesoru a spracovať to. Toť aspoň môj skromný názor. Každopádne HTML5 má minimálne video a audio, ktoré je super pre nás,čo nevedia flash. A veci ako <nav>, <article> a podobné tiež nie sú zlé...

Parkot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.11.2010
Kdybych nepřestal s tvorbou webů, tak bych se určitě o html5 zajímal.

Parkot
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 30
Registrace: 25.11.2010
Senky píše:
Prestal si? A prečo?


Přestalo bavit.

Bartolomej
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 74
Registrace: 27.11.2010
Dokud není HTML5 hotovo, nemá cenu v něm cokoliv dělat.

VybornyWeb.cz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 4
Registrace: 02.12.2010
Z HTML5 je nejlepší doctype (nadsázka), který lze používat už nyní bez problémů (a taky ho Google, Seznam a další používají):
Kód: Vybrat vše
<!DOCTYPE html>

Jakub Senko
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 504
Registrace: 15.10.2010
Myslím, že ten doctype mohli odstrániť. Vlastne takto bez atribútov o ničom nehovorí...

Štěpán L.
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 31.10.2010
Každopádně je na plné využití HTML5 ještě brzo, prozatím HTML

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se