Domény

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravim,

zajimalo by me, jakou si myslite, ze maji ceny domeny se jmeny slavnych sportovcu? Vsiml jsem si, ze nekolik lidi kupuje domeny vsech slavnych tenistu a fotbalistu. Maji tyto domeny nejakou cenu?

Jakou by mela priblizne cenu domena messi.cz, ronaldo.cz nebo napr. neymar.cz?

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Já bych nikdy takovou doménu nekoupil... můj názor

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Je to jako se vším a to, pro každého to může mít jinou hodnotu stejně jako třeba u obrazů atd.

Osobně bych za to nedal ani cenu registrace, pokud bych nechtěl udělat nějakou fan stránku dotyčného sportovce, jelikož na nic jiného využít ani nejde.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Domeny by se daly vyuzit na affiliate. Prodej fanouskovskych predmetu.

Osobne jsem jednu koupil, protoze jsem mel kupon na domenu zdarma a nenapadlo me nic lepsiho :D

Riki
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 14.06.2012
Možná to bude znít jako stupidní dotaz, ale nemůžou z toho pak být problémy s autorskými právy ? Jde mi o to jestli se pak na takovou doménu nemůže vztahovat duševní vlastnictví, nebo něco podobného ?

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
To Riki: To by mě právě odradilo...viz třeba messi*com. Evidentně není majitel messi, ale asi kde není žalobce, není soudce :-) Není tam přehršel reklamy a nesnaží se zbohatnout na jeho úkor. Jakmile by ale možná začal prodávat reklamní předměty, tj. to už je na "úkor" messiho, tak by byl možná problémek...

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Autorska prava? Copak maji fotbalisti zaregistrovane sve jmeno jako ochrannou znamku? Nemaji, na svete je hodne lidi se jmenem Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo a proto si ani nemuzou zaregistrovat ochrannou znamku :) Neco jinyho by bylo napr. CR7, tu si nechal zaregistrovat Ronaldo.

Prodej reklamnich predmetu: Sportovci jsou vetsinou placeni za popularizaci znacky a taky maji provize z prodeju. Pokud by jsi na webu prodaval dresy sportovcu, tak by ti jeste podekovali :D

Jediny problem by mohl nastat v pripade, ze by si na takove domene poskozoval jmeno toho sportovce. V tom pripade by se mohl teoreticky soudit, ale to uz by nehrala roli domena.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Sportovci, modelky, herci, všichni do kupy = málokdo najde nějaký profitabilní způsob, jak takový web provozovat. Fan page, proč ne, ale když už, tak jedině s nějakou možností využití affilů v zájmu nepoškozovaní daného jména. Přece jen monetizace těchto webů není jednoduchá.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
stephan píše:
Vsiml jsem si, ze nekolik lidi kupuje domeny vsech slavnych tenistu a fotbalistu. Maji tyto domeny nejakou cenu?


Kupuji nebo registruji?

Pokud kupuji, tak cena je, za kterou kupuji.

Riki píše:
Možná to bude znít jako stupidní dotaz, ale nemůžou z toho pak být problémy s autorskými právy ? Jde mi o to jestli se pak na takovou doménu nemůže vztahovat duševní vlastnictví, nebo něco podobného ?


Ano, IP problemy z toho byt muzou.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se