Domény

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Cena české domény od února zlevní. Oznámilo to CZ.NIC.



Popravdě mi připadá, že .cz doména je jedna z mála českých produktů, které jsou žádány a jejich cena jde dolů nezávisle na ročním období, svátcích... :D

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Na jednu stranu se mi to líbí, na druhou trochu pochybuju. Možná by se i zvýšení cen domén hodilo. Vznikl by jemnější filtr na "lama" projekty.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jan Uruba píše:
Na jednu stranu se mi to líbí, na druhou trochu pochybuju. Možná by se i zvýšení cen domén hodilo. Vznikl by jemnější filtr na "lama" projekty.

Akorát by musely maminku poprosit o pár kaček navíc. :D

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Mr. Atsor: Představ si kdyby .cz doména stála třeba 1500 / rok. Jak by byl ten internet krásně čistej. My bychom platili těch 1300 navíc za spacifikování konkurence :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jan Uruba píše:
Mr. Atsor: Představ si kdyby .cz doména stála třeba 1500 / rok. Jak by byl ten internet krásně čistej. My bychom platili těch 1300 navíc za spacifikování konkurence :)

Ano, zní to hezky, ale je to nemožné. To by musely jít nahoru i ceny jiných domén, protože jinak by ztratila .cz takřka smysl. Na co za 1500 Kč .cz, když bych měl za dejme tomu 300 .com.

Jan Uruba
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 89
Registrace: 28.11.2010
Mr. Atsor: Hmmm, máš pravdu. Ta "očista" by musela probíhat v globálním měřítku

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jan Uruba píše:
Mr. Atsor: Hmmm, máš pravdu. Ta "očista" by musela probíhat v globálním měřítku

Já si třeba myslím, že by si hodně lidí reglo doménu tuším Costa Rici -> .cr a vstoupila by to podvědomí, že to znamená .čr. Nemluvě o tom, že by se i firmám, tak podnikatelům více vyplatilo, kdyby měli domény .net, .com, .info a další. Časem by to vstoupilo do jakéhosi standartu a pokud by ceny stále nebyly podobné (vždyť mezi .cz a .com zas tolik rozdíl není), tak by .cz s takovou cenou mohla i zaniknout. Byl by to kousek pro bohaté... Ale je to zajímavá myšlenka...

Miloš Veman
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 49
Registrace: 26.11.2010
Tento krok vítám, skoro skok o jedno pivo.
Grafik hroznej, programátor ucházející, kódér ani mluvit nebudu :)

soudruh
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.14/5

Příspěvky: 76
Registrace: 01.11.2010
Mr. Atsor píše:
Já si třeba myslím, že by si hodně lidí reglo doménu tuším Costa Rici -> .cr a vstoupila by to podvědomí, že to znamená .čr.


lepsi chytak je koncovka .cy = takovy presmyk - napr. seynam.cy je k nezaplaceni :-)

jenomze to by soudruzi daneho TLD museli povolit verejne, end-user registrace

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
soudruh píše:
Mr. Atsor píše:
Já si třeba myslím, že by si hodně lidí reglo doménu tuším Costa Rici -> .cr a vstoupila by to podvědomí, že to znamená .čr.


lepsi chytak je koncovka .cy = takovy presmyk - napr. seynam.cy je k nezaplaceni :-)

jenomze to by soudruzi daneho TLD museli povolit verejne, end-user registrace

To je zajímavej tip, to máš pravdu :)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
budte radi ze to zlevnuje, kdyz gTLD permanentne zdrazujou :D

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
My ve WEDOSu máme zákazníky rádi a tak již prodáváme .cz domény za únorové ceny - http://datacentrum.wedos.com/a/140/dome ... bidky.html

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se