Domény

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj,
mohu se obávat zabavení domény, nebo nějakého postihu, když by jsem si pořídil doménu v níž by byl název firmy. Třeba Sony-televize.eu?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Když tam bude fan web propagující televize od Sony, tak asi ne, ale když tam bude obsah, který se nebude Sony líbit, tak je to možné, že bys o ní mohl přijít. Respektive bys asi musel ten obsah dát pryč, to zkus a uvidíš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
podobné domény si narokoval a nárokuje třeba i google....pokud dáš napříjklad na googl.com vyhledávač, tak tě žalovat může...pokud tam dáš ale uplně odlišné téma, tak ne...musí prostě dokázat, že parazituješ na jeho jménu

Přidám otáku: je postižitelné například na webu zvěřejňovat nelegální online filmy? teoreticky jste jen zprostředkovatel, prakticky napomáháte pirátství.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava píše:
Embedované online filmy, ke kterým nemáš práva je nelegální umisťovat na svůj web.


a seš si jistej? že jim to pořád prochází...toereticky dáváš pouze informaci na web, prakticky ale šíříš nelegalní obsah. jasně, může tam být zjevný umysl, ale na tvém webu prakticky žádný nelegální obsah není.

xmrnv100
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.25/5

Příspěvky: 281
Registrace: 08.09.2012
Samotného držení domény bych se nebál, klíčová otázka je obsah na doméně. Doména samotná bude firmě pravděpodobně ukradená (přihlížím k uvedenému příkladu), pokud by ale o ni měli zájem, tak ti nejprve nabídnou cenu k jednání. Do rozhodčího řízení kvůli pár tisícům dobrovolně nebo jen tak ze sportu nepůjdou :-)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
xmrnv100: asi tak nějak. pokud web bude hodně navštěvovaný, tak toho určitě využijí. zkoukněte třeba film Czech made man :-D

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Turek píše:
Ahoj,
mohu se obávat zabavení domény, nebo nějakého postihu, když by jsem si pořídil doménu v níž by byl název firmy. Třeba Sony-televize.eu?


Pokud jim to zacne vadit, muzou neco podniknout.

K cemu ale je vubec takova domena?
no cooking

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Když chceš mít eshop s výrobky dané firmy, nebo stránky kde o výrobcích od té firmy budeš psát, tak proč nemít název firmy v doméně. Vím že v rámci SEO trochu vliv domén klesl, ale stále je asi dosti veliký

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Seznam je jinde nez Google.
no cooking

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Obecně platí to, co napsal Otakar:
Otakar Pěnkava píše:
Embedované online filmy, ke kterým nemáš práva je nelegální umisťovat na svůj web.


Takže pokud máš v doméně SONY, tak o ni kdykoliv můžeš přijít. Realita je taková, že to málokterá firma řeší, maximálně pokud obsah webu je opravdu závadný nebo pohoršující danou firmu. Já bych třeba do takové domény nikdy nešel, raději bych vzal abstraktní doménu nebo obecnější, než přímo se značkou. Navíc tam asi nebudeš mít jen značku Sony, že? Určitě zvaž, navíc raději .cz než .eu :)

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Time tím produktem jsem to myslel obrazně, samozřejmě myslím jinou niku.
Lany, jsou ale firmy které pokrývají celý obor a lidé jsou značce věrni. Nemusíme chodit daleko třeba Apple. Je mnoho eshopů jen na tuto značku a nic jiného.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Turek píše:
Time tím produktem jsem to myslel obrazně, samozřejmě myslím jinou niku.
Lany, jsou ale firmy které pokrývají celý obor a lidé jsou značce věrni. Nemusíme chodit daleko třeba Apple. Je mnoho eshopů jen na tuto značku a nic jiného.

Souhlas, ale takové eshopy nemají jistotu, že si to Apple nerozmyslí a vše jim nezatrhne, pobere domény a vše, co budovali, je najednou ztraceno. Ono to pravděpodobně nikdy nenastane, ale ta možnost tu je. Jde o to minimalizovat možné budoucí problémy a z tohoto důvodu bych si takovou doménu nikdy nevybral. Raději abstrakci viz alza, alfa atd.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Presne jak pise JK. Muze jim to zacit vadit.

Jednou jsem pozadal jednu firmu, jestli muzu pouzivaj jejich exaktni TM (bez dalsich slov nebo znaku) jako .net domenu pro affiliate program a dovolili mi to.
no cooking

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

a seš si jistej? že jim to pořád prochází...toereticky dáváš pouze informaci na web, prakticky ale šíříš nelegalní obsah. jasně, může tam být zjevný umysl, ale na tvém webu prakticky žádný nelegální obsah není.


Kámoš něco podobného nějakou dobu provozoval se seriály, měl pak i návštěvnost 2-3 tisíce UIP denně. Já jsem mu říkal, ať to nedělá, že je to nelegální a že je jen otázka času, kdy si toho někdo všimne a přijde postih nebo vyhrožování soudem. Asi po roce přišel, psali mu tuším z OSA nebo něčeho podobného, už si nepamatuji přesně, že to má co nejdříve po dobrém stáhnout z webu, jinak podají žalobu. Tak to stáhl a měl rázem po webu, proto určitě nedoporučuji se do něčeho podobného pouštět. Ale to jen taková rada.

postcd
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 151
Registrace: 01.11.2010
nebál bych se toho, počítam že tam budeš mít MFA, to by Sony nemělo vůbec zajímat.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se