Domény

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes jsem si přečetl článek - České domény s háčky a čárkami nebudou, pořád je nechceme a oddechl jsem si.
Zásadně nesouhlasím s IDN u domén. Nepamatuji si, že bych nějakou doménu vůbec kdy vyťukal s diakritikou a ani nevím o žádné takové, která má v názvu diakritiku. Diakritika v doméně dle mě omezuje její zapamatovatelnost a použitelnost. Schválně vyzkoušejte si napsat nějaká přehlasovaná písmena.

Jaký máte názor na IDN v (.cz) doménách? Nebo už máte nějakou IDN doménu?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Souhlas, je to kravina. Pochopil bych snad jedině uvolnění IDN pro majitele domén bez diakritiky, jinak ne. Je to podle mě nesmysl a nedovedu si představit majitele domény penize.cz jak se bude tvářit až někdo koupí peníze.cz a lidi to zadají do adresního řádku. Lidi jsou totiž schopní všeho :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Já se přiznám, že mě to štve. Všichni automaticky berou IDN = napakují se spekulanti. Lidi fakt zkoušejí vyťukávat domény s IDN znaky, tak proč to nepustit. Nemusíme kopírovat zavedené věci. Prostě ať se v ČR můžou registrovat jen neIDN varianty a majitel si pak nastaví, které IDN varianty mají vést na jeho neIDN. Nic se vlastně od současného systému nezmění, jen lidi budou moct používat čárky a háčky.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Drago píše:
Já se přiznám, že mě to štve. Všichni automaticky berou IDN = napakují se spekulanti. Lidi fakt zkoušejí vyťukávat domény s IDN znaky, tak proč to nepustit. Nemusíme kopírovat zavedené věci. Prostě ať se v ČR můžou registrovat jen neIDN varianty a majitel si pak nastaví, které IDN varianty mají vést na jeho neIDN. Nic se vlastně od současného systému nezmění, jen lidi budou moct používat čárky a háčky.

Ano, pokud by se pro registraci IDN domény se znaky vyžadovalo potvrzení o vlastnictví té bez diakritiky, tak proč ne. Anebo pokud by to prostě byl automaticky alias (regnu neco.cz, regnu tím i něco.cz). Ale takhle ne.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Souhlasím s Jirkou. Ale ještě jsem opravdu neviděl nikoho, kdo by vyťukával do adresního řádku IDN znaky. Opravdu ne :)

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Budu jen negativní.Nepřirozenost,blbost,komplikace a nesmysl.Prostě nedopustit zavedení takových domén.Nemá to logiku, nemá to smysl. Nevidím ani jeden důvod proč by tyto domény měly být zavedeny.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Hele.. berte to tak, že na internetu je stále spousta BFU a ti píšou háčky a čárky i do emailů. Já bych to i uvítal i když se to u .eu domén nechytlo.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ok otočím to proti tobě, .eu domény se u nás všeobecně nechytají, takže v tom problém není.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
ja nejsem zastancem IDN, ale dneska uz skoro kazda druha TLD IDN zavadi ... je to proste standard uz

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tento nový „módní směr” se mi nelíbí.

Wladass píše:
Ok otočím to proti tobě, .eu domény se u nás všeobecně nechytají, takže v tom problém není.


Protože nahradily .info domény, které se taktéž nechytají a slouží pro MFA weby. Kdyby na .eu běžely pořádné weby, tak by se trend obrátil.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se