Domény

Jsou "pěkné" domény ještě volné?
86%
18 
14%
Celkem hlasů: 21
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jak se dnes dá pořídit pěkná doména?

Pod pojmem pěkná si představím takovou doménu, která je snadno zapamatovatelná, nejlépe je jednoslovná, daná fráze je vyhledávaná a doména může mít vyšší cenu než regfree.

Dá se taková doména ještě zaregistrovat? Jsou ještě takové domény volné? Co myslíte?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Jiří Rostecký: myslim, že už ne. určitě né jednoslovná...spíše dobře zapamatovatelná. Viz. třeba úspěšné projekty typu ChytryHonza.cz apod. Prostě jde o nápad a dobře zrealizovaný záměr. Ale jednoslovnou doménu .cz už nejspíš nenajdeš.

Bohu dík, že vyhledávače tak moc nedbají na název domény, ale na jiné aspekty webu.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ty drahe v radu statisicu uz jsou zaregistrovane, s tim se musime smirit. Nastesti je stale mozne najit domeny, ktere maji vyznam a prodaji se za vice nez regfee. Ale uz je to spise o stesti. V zadnem pripade bych ted jiz nezacinal s hromadnym nakupovanim domen.

V posledni dobe jsem se setkal spise s tim, ze se prodaval web, u ktereho byla domena cennejsi, nez obsah webu. V takovem pripade se daji nakoupit domeny se slevou a jeste dostanes nejaky obsah jako bonus.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Myslím si, že lukrativní domény na témata půjčky, pojištění, bankovnictví jsou už rozebraný. Na méně zajímavá témata se dá ještě najít spousta volných cz domén, ale vysokou cenu nemají, spíš to je pro vybudování nějakého obsahu. Takže volnou cz doménu v řádu desetitisíců asi nenajdeš.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
stephan píše:
V zadnem pripade bych ted jiz nezacinal s hromadnym nakupovanim domen.

Proč? Jsem opačného názoru. Pokud je hezkých volných domén pomálu, je ten nejvyšší čas je zaregistrovat a nečekat na to, až nebude žádná... Co myslíš? :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
Proč? Jsem opačného názoru. Pokud je hezkých volných domén pomálu, je ten nejvyšší čas je zaregistrovat a nečekat na to, až nebude žádná... Co myslíš? :)


Jak jsem psal vyse. V soucasnosti je to spise o stesti. Sam bych koupil domenu pouze pokud pro ni mam pripravene vyuziti.

A nebo si nejake kup, ale potom riskujes, ze spis vyhodis penize za registraci. :D

zabza
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 51
Registrace: 12.06.2012
Hlasoval jsem pro "ANO"
Otázkou totiž zůstává, co je to vlastně "skvělá doména"?
Pokud budu vlastnit firmu zpracovávající WC odpad, může být pro mě skvělá doména například "sracky.cz" a to rozhodně nemůže říci majitel licence k provozování McDonalda, byť bychom mohli diskutovat, pro koho se uvedený příklad hodí více.
Trošku jinou cestou...

sikec
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 743
Registrace: 15.07.2011
No já si myslím, že domén je habakuk...nedávno o tom vyšel článek tuším u inwebstor.cz...i jednoslovné a celkem pěkné...třeba aaapoptavka.cz neni zrovna nádherné jméno a přesto na ní udělal Pavel Matoušek výdělečný projekt. Co se mě týče, kdykoliv slyším aaa....tak si vzpomenu jen na sqvělý bazar a na web neklikám....

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Ano volných pěkných domén je určitě ještě spousta, vemem-li v potaz počet domén prvního řádu tak ano, je jich pořád spousta :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
zabza píše:
Hlasoval jsem pro "ANO"
Otázkou totiž zůstává, co je to vlastně "skvělá doména"?
Pokud budu vlastnit firmu zpracovávající WC odpad, může být pro mě skvělá doména například "sracky.cz" a to rozhodně nemůže říci majitel licence k provozování McDonalda, byť bychom mohli diskutovat, pro koho se uvedený příklad hodí více.

Já právě nevěděl, jak to definovat, ale nejspíš všichni chápeme, co jsem myslel. Prostě doména, co má koule :D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Každý den vznikají slova, která budou za pár měsíce mít hodnotu větší než regfee (stačí zaparkovat). Musíš jen sledovat trendy s předstihem. Slova, která nic neznamenala se ze dne na den stanou obecným názvem, který lze prodat - třeba na ultrabook/y (reg. 01.06.2011). Jindy je to o trpělivosti třeba diablo3.cz (21.09.2005) anebo LL.cz domény.

Dále jsou to expirující domén. Téměř vše co projde aukcema mám v doménovém rejstříku http://cybersquatting.cz/domenovy-rejstrik.php + jsou tam CC.cz a většina obecných slov. 4295 z 19423 domén je volných. Tak 99% sice bude k ničemu (nevydražené domény, překlepy, slovníková slova o ničem) ale vsadím se, že tam bude zahrabáno pár hezkých kousků.

Opravdu není nutné rezignovat. I když bude registrováno 2 miliony domén tak stále tam něco bude. Vývoj jde kupředu viz. kazety ► diskety ► CD ► DVD ► BlueRay ► ?? Jaká byla asi hodnota diskety.cz před 20 lety a jaká dnes? CD už taky není zorvna in (nebereme v úvahu že to je LL), zato DVD ještě letí a BlueRay je budoucnost/přítomnost.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Drago píše:
Každý den vznikají slova, která budou za pár měsíce mít hodnotu větší než regfee (stačí zaparkovat). Musíš jen sledovat trendy s předstihem. Slova, která nic neznamenala se ze dne na den stanou obecným názvem, který lze prodat - třeba na ultrabook/y (reg. 01.06.2011). Jindy je to o trpělivosti třeba diablo3.cz (21.09.2005.....


To je presne to, co jsem psal. V soucasnosti uz to je pouze o stesti. Neverim, ze by se v dnesni dobe mohl nekdo zivit pouze domenovymi spekulacemi. Sice se muze postestit nejaka super registrace jako ultrabooky.cz, ale to je prechodna zalezitost, nez prijde zase nejaky jiny ???book. To same je s diablo3.cz, stat se mohlo cokoliv a dalsi dil nemusel vyjit.

Uz to nejsou domeny, ktere budou mit cenu za "kazdeho pocasi" :D A urcite to nejsou domeny, za ktere da nekdo statisice, mozna ani desetitisice.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
stephan píše:
To je presne to, co jsem psal. V soucasnosti uz to je pouze o stesti. Neverim, ze by se v dnesni dobe mohl nekdo zivit pouze domenovymi spekulacemi. Sice se muze postestit nejaka super registrace jako ultrabooky.cz, ale to je prechodna zalezitost, nez prijde zase nejaky jiny ???book. To same je s diablo3.cz, stat se mohlo cokoliv a dalsi dil nemusel vyjit.

Uz to nejsou domeny, ktere budou mit cenu za "kazdeho pocasi" :D A urcite to nejsou domeny, za ktere da nekdo statisice, mozna ani desetitisice.

To co nevyjde pokryjou náklady z jiných domén. Jak jsem kdysi četl, Ahyde má spousty domén, ale vydělává mu jen asi 15% z nich, které živí ostatních 85% domén a ještě mu slušnej ranec zbyde. Stejně je to i s doménou diablo3.cz. Když nevyjde diablo3, tak vyjde například NFS16 a když dobře prodáš, uživí to nějaký další domény a ještě zbyde.

Důležitý je ale prodávat koncovým zákazníkům. Na obchodech spekulant-spekulant už se moc zbohatnout nedá, protože není na čem, ale koncový zákazník bude vždy a pořád bude hledat vhodnou doménu.

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Upřímně řečeno, respektive napsáno. Doména nic neznamená. Důležité je to co nabízíte. My jsme začali náš projekt na doméně WEDOS, která nic neznamená. A daří se nám.
Dejte raději desítky tisíc (nebo stovky tisíc nebo miliony) než za pěknou doménu do projektu...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wedos píše:
Upřímně řečeno, respektive napsáno. Doména nic neznamená. Důležité je to co nabízíte. My jsme začali náš projekt na doméně WEDOS, která nic neznamená. A daří se nám.
Dejte raději desítky tisíc (nebo stovky tisíc nebo miliony) než za pěknou doménu do projektu...


Uplně souhlasim. Dneska chce mít většina lidí hodně peněz za málo "muziky". Bohužel krize odstartovala i vlnu podvodů a spekulací. A pokud uděléte schopný web, můžete doménu prodat za několikanásobně větší cenu a nemusí zrovna obsahovat extra cenný výraz (možná se tomuto stylu obchodování taky nějak říká). Btw. Co si myslíte o cenách domén zde v aukci a statistice úspěšnosti prodeje?

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Drago píše:
Každý den vznikají slova, která budou za pár měsíce mít hodnotu větší než regfee (stačí zaparkovat). Musíš jen sledovat trendy s předstihem. Slova, která nic neznamenala se ze dne na den stanou obecným názvem, který lze prodat - třeba na ultrabook/y (reg. 01.06.2011). Jindy je to o trpělivosti třeba diablo3.cz (21.09.2005) anebo LL.cz domény.

Děkuji za názor Drago. Chci se zeptat, jak se sledují trendy s předstihem? Nejspíš se na to nedá moc snadno odpovědět (a ani nečekám, že bych díky tomu něco regnul - trendy s předstihem nejspíš sledují statisíce lidí), ale zajímalo by mě to.
wedos píše:
Upřímně řečeno, respektive napsáno. Doména nic neznamená. Důležité je to co nabízíte.

To je pravda. Na druhou stránka ne nadarmo se říká, že doména je jedním ze základních kamenů úspěchů. Znám třeba člověka, který když chce rozjet web, chce, aby už doména měla sama o sobě měla vyšší cenu... Ale na tom co říkáte je rozhodně kus pravdy.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
No kdyby jsi chtěl chtěl jít do extrému tak leda sledovat návhry na zapsání TM :) Jinak nevím jak na to. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel.

Vím, že jsou spolčnosti co sledují nově registrované domény a podle toho kdo si je registruje pak předvídají nové počítačové hry a filmy.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Aha. Mě napadly zákulisní informace. Třeba, jak se bude jmenovat Windows v roce 2020 :D Ale to už je opravdu přehnané...

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Já mám z praxe ověřeno, že je stále hodně pěkných volných domén, které mají větší cenu než reg fee. Doména dělá stále hodně. Jde o zapamatovatelnost, jednoduchost při psaní (použití i pro mail) a další aspekty. Když už bych sám stavěl projekt, tak budu hledat co nejlepší doménu, která se mi na něj hodí nebo která je na prodej. Záleží to také hodně na tom, zda vůbec někdo chce investovat více financí do domény. Čím ale bude domén zaregistrováno více, tím horší bude možnost výběru a ceny domén půjdou nahoru. Bude se s nimi více obchodovat, ale to je asi myslím ještě hudba budoucnosti.
Pro ty, co nevěří, že je ještě dost pěkných volných domén, tak se můžou podívat na můj seznam expirovaných pěkných volných domén: http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny. Musím přiznat, že z tohoto seznamu již bylo zakoupeno více jak 500 domén, tak jde vidět, že má využití a lidé stále častěji hledají vhodnou doménu.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
wedos píše:
My jsme začali náš projekt na doméně WEDOS, která nic neznamená.


http://www.urbandictionary.com/define.p ... id=5393518
no cooking

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
tim: někde jsem četl, že to je webhosting, domény, servery
asi tím bylo myšleno to, že vybudovali značku kterou teď zná kupa lidí a předtím to nikdo neznal
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
idp píše:
asi tím bylo myšleno to, že vybudovali značku kterou teď zná kupa lidí a předtím to nikdo neznal


To vybudovali: Forpsi

K puvodnimu tematu: i dnes je mozne rucne zaregistrovat (.com) domenu, kterou za 2 roky prodate za tisice dolaru. Nebo .cz domenu, za kterou je po pul roce nebo 8 mesicich nabidka na 10 000 Kc.
no cooking

BlackDart
WD Trader: 4.8/5

Příspěvky: 121
Registrace: 10.02.2012
Jiří Rostecký píše:
Aha. Mě napadly zákulisní informace. Třeba, jak se bude jmenovat Windows v roce 2020 :D Ale to už je opravdu přehnané...


Taktiež ma napadlo niečo podobné :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se