Domény

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Ahoj WDčkáři,

dost často přemýšlím nad tím, že může přijít den, kdy přijdu o nějaké domény. Někdo se o ně přihlásí a začne si nárokovat práva na vlastnictví.

Zajímá mě, za jakých podmínek se mohou odebrat, za špatně vyplněná ID u domény, za shodné doménové jméno s firmou? Vím, že se tak stane, pokud na webu provozujete to samé, co ona firma. A co hlavně, kam se potom obrátit? Na správce domény nejvyšší úrovně?

Díky za informace!

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Určitě se na tebe nejdříve obrátí ten, co si na doménu nárokuje práva. Sám bys měl vědět co registrovat a co ne. Ono je lepší se tomu vyvarovat, ale někdy to prostě nejde, sám mám ct-24.cz a nepředpokládám, že bych jí nechal volně vyexpirovat :)

Jinak co je to špatně vyplněné ID u domény?

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zajímalo by mě, proč vůbec tyhle domény zakládáte? V honbě za návštěvností? Nebo vysokým rankem? A co pak? Není lepší radši přemýšlet nad tím, co za návštěvníky příjde na můj web a co jim tam nabízím a hlavně jak to ve výsledku zhodnotím finančně?
Nebo to děláte kvuli PPC reklamě za pár drobných?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Děláme to, protože nás to baví. Někdo loví domény na půjčky a další kraviny a někdo registruje domény :) Vždycky jsem prodal doménu za několikanásobně vyšší hodnotu, než byla její cena a následná údržba, takže z mého pohledu se to vydařilo :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Děláme to, protože nás to baví. Někdo loví domény na půjčky a další kraviny a někdo registruje domény :) Vždycky jsem prodal doménu za několikanásobně vyšší hodnotu, než byla její cena a následná údržba, takže z mého pohledu se to vydařilo :)


...tak když to někoho uživí. Jak tady vidím za kolik tu borci pálkujou prodej (podle mě bezcených) domén, tak asi začnu taky nějaké prodávat. spíš mi jde o to, proč někdo registruje domeny, u kterých se zaroveň bojí i "vyvlastnění " kvůli autrským právům.

martinecek2000
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 110
Registrace: 07.06.2013
Pokud se nepletu, tak by vám ten kdo si nárokuje odměnu měl zaplatit její 1. interval správy (tj doména stojí třeba 150 na rok tak vám zaplatí tohle..)

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Poptavka-zdarma.cz píše:
Nebo to děláte kvuli PPC reklamě za pár drobných?


Na parkingu pri vhodnych domenach nejde vubec o par drobnych ... trebas watsapp.co.za (preklepovka od WhatsApp) delala svyho casu 150 - 170$/den (asi po dobu jednoho roku).

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se