Domény

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Jaký je váš oblíbený registrátor? U koho registrujete domény?

A jaké máte zkušenosti s jinými?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kdysi jsem registroval na doména.cz, ale teď většinou na wedosu, využil jsem pár akcí, tak byla lepší cena. Doména.cz je už dost drahá :-(
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Dříve forpsi.cz, pak gigaserver.cz, pak onebit.cz a dneska u wedosu (ano, díky ceně, naco dávat za jednu a tu samou věc několikanásobně víc)
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Dříve web4ce a active24, teď Subreg. Sice je u CZ domén dražší než Wedos, ale co se týče možností podle mě nemá konkurenci.

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
Souhlas, subreg je perfektní. Navíc j sem tam získal sníženou cenu u .cz domén, takže pro mě jasně vítězí :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Co jsou ty lepší možnosti u CZ domén ? tedy pokud používám domény výhradně k tomu, aby na nich jeli projekty, jsem zapomněl podotknout :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Lukáš Valenta
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 61
Registrace: 07.11.2010
především u subregu je zřejmě nejlepší, nejjednodušší administrace s hromadnými operacemi, což při více doménách je opravdu paráda. Neměnil bych ani za levnější wedos

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
.cz domény výhradne len na subregu, zbytok domén u godaddy

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Lukáš Valenta píše:
především u subregu je zřejmě nejlepší, nejjednodušší administrace s hromadnými operacemi, což při více doménách je opravdu paráda. Neměnil bych ani za levnější wedos


No to by mě právě zajímalo, co bych jako na svých doménách na kterých jedou webové projekty potřeboval dělat za hromadné operace ? Mě totiž mimo přívětivou administraci (což je značně subjektivní) nenapadá jiná věc, která může být jinde "lepší". Něco jiného je pokud mám parknutých někde tisíc domén, to je jiná.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Milan_B.
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 638
Registrace: 03.12.2010
Taky jsem u subregu. Jsem tam prakticky od začátku a už jsem tak nějak usedlej a nechce se mi jinam ani za levnějším - zatím

hexageek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 147
Registrace: 22.03.2011
jedine subreg, jde hlavne o cenu a kvalitu sluzeb...

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Dříve, když jsme měli e-internet tak u něj, jelikož se prodal spolu s prodejem stationu gransymu, tak registrujeme u subregu. Máme větší počet domén takže u nás je subreg jasnou jedničkou. U ostatních registrátorů jako je wedos nebo forpsi mám domény v řádu jednotek. Takže za mě Subreg :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Dobrý den,

dovolíme si reagovat, snad to nebude vadit.

Pokud jde o nás, tj. o WEDOS, tak my hromadné operace připravujeme a budou k dispozici cca během měsíce.

Naší hlavní činností jsou webhosting (kde rosteme nejrychleji na trhu) a VPS (kde jsme největší provozovatel VPS v ČR. U domén nabízíme garanci nejnižší ceny, stabilitu, nonstop zákaznickou podporu a každé doméně MiniWeb (100MB prostoru), přesměrování webu a mailu zdarma. Čísla u domén pro nás nejsou podstatná, protože domény prodáváme za nákupní ceny bez marže. Primárně však u nás mají domény lidé, kteří u nás mají webhosting nebo VPS a díky tomu máme po roce 40 tisíc aktivních domén. Pro nás jsou domény doplňkem pro další služby a proto je vše levné a přitom plně automatizované. Zároveň dbáme na bezpečnost držitelů domén a nezabýváme se spekulacemi s doménami, což je u registrátora vždy problematické a nevhodné...

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Kdysi jsem registroval domény u společnosti SubReg, nyní však již volím Wedos a ihned, jak budu mít finance, přesunu tam veškeré své webové portfolio (byť není nijak velké). Jediné, co mi zatím trošku vadí je nemožnost více domén v jednom účtu
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
pes502 píše:
Kdysi jsem registroval domény u společnosti SubReg, nyní však již volím Wedos a ihned, jak budu mít finance, přesunu tam veškeré své webové portfolio (byť není nijak velké). Jediné, co mi zatím trošku vadí je nemožnost více domén v jednom účtu


Jak myslíte - nemožnost více domén v jednom účtu? U nás je možné mít jeden účet a v něm neomezeně domén a každá může mít jiného vlastníka a každá může mít jiný platební (fakturační) kontakt apod.

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Potvrzuji, že tam jde mít jeden účet a více služeb na něm, sám to tam tak mám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
alijosha píše:
Potvrzuji, že tam jde mít jeden účet a více služeb na něm, sám to tam tak mám.

Má pravdu předseda, taky to tak mám :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:
alijosha píše:
Potvrzuji, že tam jde mít jeden účet a více služeb na něm, sám to tam tak mám.

Má pravdu předseda, taky to tak mám :-)


A to se mi na tom tak líbí právě :-) Jednoduché, přehledné a vše na jednom místě.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
No myslel jsem to tak, že pro každou doménu si musím koupit hosting zvlášť. Ocenil bych spíše, kdybych si mohl koupit diskovou kapacitu a tam si dát domén a webů, kolik potřebuji. Tak to má třeba freehosting Endora.cz ... omlouvám se, prve jsem se asi špatně vyjádřil
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jan Paluska píše:
No myslel jsem to tak, že pro každou doménu si musím koupit hosting zvlášť. Ocenil bych spíše, kdybych si mohl koupit diskovou kapacitu a tam si dát domén a webů, kolik potřebuji. Tak to má třeba freehosting Endora.cz ... omlouvám se, prve jsem se asi špatně vyjádřil


No ale to taky nemusíš, já mám například jeden hosting, který je zakoupen k jedné doméně a na tom hostingu mi jako alias jedou další tři domény a na nich weby, no a nebo řešení číslo dvě, sáhni po VPS.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wedos
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 180
Registrace: 02.01.2011
Jan Paluska píše:
No myslel jsem to tak, že pro každou doménu si musím koupit hosting zvlášť. Ocenil bych spíše, kdybych si mohl koupit diskovou kapacitu a tam si dát domén a webů, kolik potřebuji. Tak to má třeba freehosting Endora.cz ... omlouvám se, prve jsem se asi špatně vyjádřil


U nás je v základní ceně 1 alias, to znamená, že můžete provozovat 2 domény současně za jednu cenu a každá může mít jinou prezentaci. Zároveň je možné přikoupit neomezený počet aliasů a tam potom máte možnosti mít webů více současně. My diskovou kapacitu neomezujeme a jsou u nás weby, které mají desítky (i stovky) GB dat za tu základní cenu.
Hlavní naší předností jsou kromě neomezených parametrů (včetně neomezeného přenosu) - výkon (náš webhosting zvládne přes 10 tisíc návštěv za den na WordPressu), vysoké a nadprůměrné parametry PHP, spolehlivost (za rok jediný výpadek na 3 minuty), nonstop zákaznická podpora, značkové servery...

Případně je řešením VPS, kde jsou možnosti zcela neomezené, ale zde je potřeba mít nejen znalosti s administrací serveru, ale také si uvědomit to, že webhosting má vyšší výkon než vPS v základní variantě bez jakékoliv optimalizace. VPS je služba vhodná spíše pro situace, když potřebujete jiné parametry PHP než nabízíme nebo jinou databázi nebo třeba tam mít účetní systém nebo potřebujete VPN nebo třeba potřebujete mít spuštěný někde nějaký software, který má běžet nepřetržitě. Jinak je lepší si koupit za stejnou cenu více webhostingů. Máte to jednak bez starostí a jednak výkon bude vyšší, protože webhosting je optimalizovaný a odpadá tam režie operačního systému, která je u VPS.

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Jan Paluska píše:
No myslel jsem to tak, že pro každou doménu si musím koupit hosting zvlášť. Ocenil bych spíše, kdybych si mohl koupit diskovou kapacitu a tam si dát domén a webů, kolik potřebuji. Tak to má třeba freehosting Endora.cz ... omlouvám se, prve jsem se asi špatně vyjádřil


Tiež nie je dobré mať všetky weby na jednom mieste, kvôli viacerým veciam (výpadky..). Prečo by si mal kupovať pre každú doménu hosting zvlášť ?

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
U mě vede subreg

- Pěkná a přehledná administrace (narozdíl například od Godaddy)
- Slušné ceny
- Možnost platby mimo jiné i Moneybookers.com

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
U subregu se mi líbí seznam mých domén a to, jak mi barevně ukazují, která z domén se blíží expiraci a podobně. Je to daleko přehlednější, než pouze tabulka s nějakými daty :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se