Domény

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Poslední dva dny přemýšlím nad takovou otázkou. Základním objektivním parametrem pro ohodnocení domény při výměně/prodeji backlinku, článku nebo dokonce jí samotné je sRank a Google PageRank. Jenomže když se GPR už nepřepočítává, a sRanku málo lidí věnuje pozornost, tak podle čeho domény "nahrubo třídit"?
Když budu konkrétní, tak nabízím podčlánkovku EasyAd a mám výpis nabízených domén na sesterském Copywritingu. Ale tím že u některých webů jsem prostě už nestihl poslední přepočet, tak u nich prostě mám GPR 0 a tudíž o ně nikdo ani nezavadí (jsem si jist že bych měl min GPR2-3). Ten samý problém je i při PayPerPost protože o web s GPR0 nikdo ani nezavadí.
Včera a předevčírem jsme to řešili s Otakarem P. ale na nic jsme nepřišli.
Tak dle hesla "víc hlav víc ví" vznáším otázku zde a asi ji projistotu dám i na webtrh (link)...

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Aktuálně přemýšlím nad 3 vhodnými alternativami:
- MOZRank
- Ahrefs
- Trustflow

Ahrefs je uzavřený a je tam možnost ověření jen pár webů/den, tím (alespoň pro mě) vypadává ze hry. Trustflow by měl být "lepší" než MozRank, ale nevím, jak je to s API a otevřeností.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak nejde asi ani tak o to, že by se na ranky upínali majitelé webů, ale spíše o to, že se na něho upínají ti, kteří jsou schopni majitelům webů za reklamu zaplatit - tak trochu nekonečný problém...

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poool
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 07.12.2015
Mac píše:
... Prostě při nákupu / prodeji inzerce řeš téma, trafik a komunitu okolo jako základní měřítko. Na základě toho nakupuj reklamu a pokud chceš prodat, tak tomuhle web přizpůsob. Rank je jen o tom zasírání si palice, v případě, že se na něho upneš.

Zdravím. Možná laický dotaz, ale jak mám věrohodně zjistit trafik webu který mě zajímá? Většinou jsem asi odkázaný na údaje poskytnuté majitelem webu a na jeho "poctivost". Pagerank měl alespoň tu výhodu, že představoval jistý referenční údaj, generovaný nezávislou autoritou.
Nabízím tradiční i online vedení účetnictví

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
no přiznejme si kolik z nás by si dalo reklamu na web s PR 0? Nebo by jej upřednostnilo před něčím s PR 2. Já to vidím u sebe, na weby které mají aspoň nějaké ranky není prodej problém. Webům s rankem PR 0 nepomáhá ani to že mají téma, trafik a komunitu o dvě ligy jinde

mimochodem tohle jsou statistiky dvou webů se stejným tématem a poměrně překrývaící se komunitou
(téma stejné, GPR 0 traffiic 10-15x, komunitu má teda spíš ten GPR2,)
Obrázek

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Tak aktuálně a novodobě myslící inzerenti určitě budou souhlasit s prioritní důležitostí trafiku a komunity, je to určitě nejdůležitější a v podstatě vždycky bylo. Otázka je, kolik jich z celku takto uvažuje. A ona spousta lidí ani nechce a jede na setrvačnosti - např. mají weby s vyšším GPR, na které z výšky kašlou a zájemci o reklamu se jen a jen hrnou, díky jejim neznalostem. Naproti tomu někdo, kdo vybuduje web od nuly během posledních cca dvou roků a má tedy GPR0 sice taky má zakázky, ale ve značně omezené míře. Problém je, že všude na PPP je ve srovnávání jeden z parametrů právě GPR, což je úplně nelogické, protože toto číslo už dávno pro veřejnost neexistuje, takže je to jen takové pletení hlavy těm v oboru neznalým. Další věc je, že marketing se dnes snaží dělat každý druhý student, který věci do hloubky vůbec nerozumí a nebo absolvent "teoretický student" a pak můžete často slyšet "Cena je příliš vysoká, ranky jsou nízké".

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
raR2 píše:
T...Naproti tomu někdo, kdo vybuduje web od nuly během posledních cca dvou roků a má tedy GPR0 sice taky má zakázky, ale ve značně omezené míře. Problém je, že všude na PPP je ve srovnávání jeden z parametrů právě GPR, což je úplně nelogické, protože toto číslo už dávno pro veřejnost neexistuje, takže je to jen takové pletení hlavy těm v oboru neznalým...
konečně někdo pochopil o co mi jde...

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Nejbližší je pro mě asi MOZ rank. Byla to vždy alternativa pro GTPR.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
StanikKolarik píše:
no přiznejme si kolik z nás by si dalo reklamu na web s PR 0? Nebo by jej upřednostnilo před něčím s PR 2. Já to vidím u sebe, na weby které mají aspoň nějaké ranky není prodej problém. Webům s rankem PR 0 nepomáhá ani to že mají téma, trafik a komunitu o dvě ligy jinde

mimochodem tohle jsou statistiky dvou webů se stejným tématem a poměrně překrývaící se komunitou
(téma stejné, GPR 0 traffiic 10-15x, komunitu má teda spíš ten GPR2,)
Obrázek



Jééé z jakýho webu je ten obrázek? :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se