Domény

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Dnes jsem narazil na novinku ohledně překonání registrovaných 900 000 českých domén. Pro srovnání, hranice 800 000 .cz domén byla překonána 13. května 2011, tedy přesně 9 měsíců. Do konce roku bychom se tedy mohli dočkat překonání hranice 1 milionu.

Poslední dobou pozoruji při hledání domén pro budoucí nápady, že poměrně velká část z nich byla registrovaná v posledním roce, což značí, že se český rybníček stává těsnějším a těsnějším.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jak se říká, položme se do otázky :-) kolik z těch domén je aktivně využíváno, na kolika nejsou jen parkovací reklamní stránky a kolik domén slouží k hobby účelům a fan stránkám. Myslím si, že domén na kterých jsou smysluplné projekty a solidní weby bude daleko daleko méně. Ale pravdu máš, že i tak je Český internet pořád hustější a hustější.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Naprosto souhlasím. Máme sice 900k regnutých domén, ale na kolika z nich nic není, kolik z nich jsou MFA, kolik z nich jsou weby 4fun. Ale na druhou stranu, pokud zvážím, že spousta z těchto domén je prodloužena a každá doména byla zaplacena :D Taky to není zas až tak strašný :D
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Navíc hezky k 20tým oslavám CZ/SK internetu. Pár zajímavostí jsem shrnul na mém blogu http://404m.com/2012/02/13/900-tisic/

Ohledně využití by jsem to zas tak negativně nebral. Pro MFA se využívají spíše .eu domény v akci a levné .info. Pokud si na sebe nevydělají tak je majitel pustí. Jinak jak píše Honza, .cz doména by nestála 125 CZK, kdyby nebylo spekulantů, co vlastní stovky domén či tisíce domén.

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Otakar Pěnkava píše:
Poslední dobou pozoruji při hledání domén pro budoucí nápady, že poměrně velká část z nich byla registrovaná v posledním roce, což značí, že se český rybníček stává těsnějším a těsnějším.


Vubec ne tesnejsi, jenom blbejsi.

Ceskych domen je porad dost, a hodne z nich bude expirovat, protoze jsou k nicemu, nebo se daji koupit do 1000 Kc, coz je vlastne zdarma.
no cooking

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Už asi 4 dny čekuju volné/obsazené domény a občas se udivuji co za domény lidi registrovali.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se