Domény

jvic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 27.03.2011
Tak jsem včera získal doménu Premiery.cz. Pravidelně si nechávám odchytnou zajímave domény, ale málokdy to vyjde. U této jsem počítal na 99% že to nevyjde a ono vyšlo.

Přijde mi, že je to velmi zajímavá doména, ale vůbec nevím jak jí využít (zpeněžit). Za každé nápady budu vděčný :)

Co mě napadá:
1) Prodat doménu (jaký by byl váš odhad ceny?)
2) Vybudovat web, kde budou
- dvd premiery
- kino premiery
Ale jak pak na webu vydělávat?
- sklik (nízká cena prokliku)
- affil na dvd (levné zboží - malá provize)

m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
Domény se prodávají za vysoké peníze, ale málo kdo to kupuje. Kdybys vytrval, tak bys ji určitě prodal.
Vybudování stránky není špatný nápad, ale se stejným ziskem by byla stránka i s doménou ipremiery.cz .

Rozhodně bych se ji zkoušel prodat ;) (cena i když nejsem odborník odhaduji na 5000kč )

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nechápu, jak někdo může odhadnout cenu jen tak z boku na 5000kč to je úsměvné :) Nicméně doména je to pěkná, kdyby si nevěděl co s ní, tak bych jí možná i koupil.

jvic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 27.03.2011
To je to dilema co tu právě řešim.

a) střelit (vydělam jednorázově jistých X Kč)
nebo
b) něco vybudovat (utratím X času)
- vrátí se mi někdy ten čas v podobě peněz, nebo bude dotovat doménu i hosting?

Takže hledám a přemýšlím nad různými způsoby jak z toho ty peníze dostat :)

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tam si myslím, že je rozhodující ten čas co do toho investovat a hlavně i téma projektu.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
jvic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 27.03.2011
Mac píše:
- Připadá mi, že doménu vnímáš jako břemeno,
- břemena je nejlepší se rychle zbavit,
- no a protože ani pořádně nevíš, jak s doménou naložit, pak se přikláním k té první možnosti, kterou uvádíš,
- prodat. ;-)

Díky za radu. Mám cca 30 domén, ale u každé vím proč jí mám, co s ní chci dál dělat. Proč jí držím apod.

Neni to přímo břemeno, ale jsem hrozně plánovací člověk. Rád bych tam vytvořil něco co bude alespoň trošku vydělávat, ale v tomhle oboru se obávám, že moc peníze nejsou.

Wladass píše:
Tam si myslím, že je rozhodující ten čas co do toho investovat a hlavně i téma projektu.

Tak téma projektu je jasné :) Premiery Kino, DVD, Divadlo...
Design extrerně od grafika za 2 - 3k, k tomu můj čas, získání dat, vytvoření importů cca 6k, propagace 1k. Jsem na 10k :(

Mac píše:
Pokud si ji chceš nechat, prostě proto, že se ti líbí, tak si ji podrž. Necelé dvě stovky/rok tě nezabijou a třeba pro ni za nějaký čas to využití najdeš.

Tak to asi dopadne :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
m1ch3l
WD Trader: 4.62/5

Příspěvky: 343
Registrace: 16.06.2012
jvic píše:
"Design extrerně od grafika za 2 - 3k, k tomu můj čas, získání dat, vytvoření importů cca 6k, propagace 1k. Jsem na 10k :("

Jestli nechceš tolik utrácet tak: wordpress- free šablona (úprava šablony podle svých představ není tak těžká), čas asi nijak neošidíš, data si sepíšeš nebo si najdeš studenta na 20kč/NS, propagace (zpětné odkazy, reklama atd..) to jedině zkusit osekat a sehnat si reklamu přímo od zdroje (je to levnější). A hned si ušetřil 50% :D Sice kvalita stránky pak není nic moc, ale ušetřené prachy můžes do stránky znovu investovat když se vyvede. A když se nevyvede tak ji prodáš a nebudeš smutný že jsi do toho tolik vrazil.

jvic
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 10
Registrace: 27.03.2011
Adult - no to vážně ne :) Ani nevím jak bych to propagoval a byla by to škoda, takto "znesvětit" doménu.

Wordpress a sepsání textů - To jde u všech možných domén, kde je jasné a relativně neměnné téma (televize, půjčky, cestovatelské portály), ale zrovna premiery? To už samo o sobě říká, že web musí být aktualizovaný alespoň jednou měsíčně, pokud chci vybudovat nějakou návštěvnost a udržet návštěvníky na stránce.

kaktusak
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 47
Registrace: 28.01.2012
Jestli máš omezenej rozpočet, tak bych to postavil na nějaký free wordpress šabloně, kterou si můžeš následně předělat. Najmul bych studentíka, kterej by sepsal seznam kin v ČR (firmy.cz) + popis, stylem ctrl+c - ctrl+v. Na hlavní stranu bych nahodil novinky z nějakýho rss feedu (např. http://www.kinobox.cz/rss). Soustředil bych se na kw typu komedie 2013, nejlepší komedie, filmy 2013 atd. (unikátní texty). Přes tyhle kw se dá nachytat dost lidí přes vyhledávače a ani to není taková práce. Udělal bych recenzi top filmů z každého žánru (csfd.cz) ctrl+c - ctrl+v, příapadně přiložil youtube trailer. Všude bych samozřejmě uvedl zdroj. My jsme tímto způsobem budovali filmové weby s velkou úspěšností.

Monetizaci bych řešil přes ppc. Můžeš zkusit oslovit Kubíka, zda tam nechce mrdnout reklamu na Babovřesky :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se