Domény

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
Chytil jsem docela hezkou doménu, ale můj původní záměr mi nevyšel.
Co si myslíte o pronájmu domény? Jsem si právě říkal, že abych ji nemusel zbytečně platit, ale nemusel ji pustit, tak že bych ji za nějaký mírný poplatek pronajal.
Dělá to vůbec někdo? Jak se to dělá?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
Tak s facebook.cz si někdo kupoval jen traffic to asi nebyl žádný pronájem.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Použil jsem ho spíše pro inspiraci, co by se s nevyužitou doménou dalo dělat. Pronajatou doménu snad ani nikdo klasicky nemá.

StanikKolarik
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 06.04.2015
no já budu konkrétní...

jedná se o doménu www.getty.cz (kterou jsem naprostou náhodou vyfoukl zpravodajské agentuře GettyImages asi 4dny před jejich oznámením o vstupu na CZ trh). Plánoval jsem že na ní udělám affillový vyhledávač (většína agentur má affil udělaný na základě #něco za odkazem), ale affill mi nepovolili protože je ten web prázdný.

Ale myslím že je to natolik premium doména že ji fakt pustit nemíním, ale zase se mi ji nechce zbytečně platit

richard.zavodny
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 295
Registrace: 13.12.2013
Tak to pronajmi té zpravodajské agentůře :D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
dnx
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 11.04.2015
Prenajom je urcite moznost, lenze vacsina zaujemcov ma primarne zaujem o kupu domeny a jej prenajom byva plan B, ktory zvycajne navrhuje predavajuci v pripade, ze si zaujemca domenu nemoze dovolit, pripadne ide len o kratkodobu potrebu. Prenajom ako taky uplne bezny nieje, vacsinou ide o lease-to-own prenajom, co je vlastne domena na splatky, no samotny transfer prebieha az po zaplateni celej sumy a konecna suma je oproti cene domeny zvycajne vyssia. Cistokrvny prenajom je vacsinou realizovany ako nastavenie cielovych nameserverov zaujemcu za urcity poplatok na dobu urcitu. Zabezpecenie tranzakcie je uz ale zlozitejsie.

Aby teda k prenajmu doslo, musel by si najprv dostat nejaku inbound ponuku od motivovaneho zaujemcu, ktory by si ale domenu nemohol dovolit...

pepperos
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 09.07.2011
Pronájem jsem párkrát zažil, nicméně z mého pohledu to není nic zajímavého. protože web se má budovat dlouhodobě, jeho autorita, známost, je propojený s brandem. A vědět, že doména, kteoru posiluji není moje, mi nedává příliš smysl.
Trénink, který nasměruje váš internetový marketing správným směrem:
eMarketingovýKompas.cz.

LepsiDomeny.cz
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 01.11.2015
Co tak vím, tak poptávka po pronájmu domén moc není.
Jak vybrat doménu - inspirace jak vymyslet kvalitní doménu http://www.lepsidomeny.cz/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Ani nevidím důvod, proč by měla být poptávka po pronájmu domény. Pokud něco myslím vážně, tak si doménu koupím. U pronájmu mi hrozí, že si to majitel rozmyslí a pronajme doménu někomu jinému či zdraží pronájem.
U svých projektů chci být svým pánem, což u pronájmu nejde. Nechci vydělávat někomu jinému ;) .
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se