Joomla

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
Ahojte Webdealeři,
dostal jsem se do menšího problému, potřebuji co nejrychleji přenést web běžící na redakčním systému Joomla. Dalo by se to udělat, tak že prostě tupě přenesu vše co je na FTP + databázi a jen nastavím základní nastavení nového hostingu nebo mám nainstalovaft novou joomlu na web nějakým způsobem do ní importovat data z předchozího webu? :) Máte s tím někdo zkušenosti? Ocením každou radu, díky.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No máš několik možností, můžeš nainstalovat do stávající Joomly komponentu Akeeba Backup a vyexportuješ si zálohu, tu potom nahraješ do nové instalace. Nebo si uděláš zálohu FTP a databáze a uděláš to ručně, nainstaluješ novou joomlu, pak přesuneš obsah FTP, naimportuješ databázi a upravíš cesty a prefix tabulek v config.php tak aby to makalo. Přesouváš v rámci stejného poskytovatele hostingu?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
díky moc, asi zkusím ten Akeeba Backup, to bude nejspíš nejrychlejší a nejsnadnější :) ne jedná se o jiného poskytovatele..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Když to jde k jinému je lepší Akeeba, uděláš zálohu, pak stáhneš a nakopíruješ Akeeba Kikstart a už to frčí. Předpokládám že nebudeš k tomu ještě migrovat z nižší verze na vyšší?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
no možná to bude nižší verze, ale asi provedu před tím aktualizaci... :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No a co tam máš? 1.5 nebo už 2.5 či 3.X ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No co já si pamatuji, tak přechod z 1.5 na 2.5 byl strašný.
Nevím jak je tomu u 2.5 na 3.5.
Tvůrci Joomly, tohle prostě nevychytaly.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Strašný je jen v tom případě, že nemáš redMIGRATOR (kdysi Jupgrade), i když jak se to vezme i tak šla 1.5 na 2.5 převést, pokud si v ní neměl milion dalších rozšíření, které pod 2.5 neběželi. Z 2.5 na 3.2 (3.5 bude LTS, ale ještě nevyšla) to jde jednoduše, ale je to zbytečné přecházet dřív než bude právě verze 3.5. Takže jestli tam máš 2.5.18 tak to jenom přesuň pomocí Akeba a je to.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No já jsem měl asi 6 pluginů, tak že přesun byl trošku horší.
Jen mě mrzelo, že sami tvůrci nevydali nějaký migrátor.
Teď už ovšem využívám wordpress, tak že se o migraci joomly nemusím zajímat :).
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Jo to je pravda, neexistence oficiálního migrátoru byla chyba, dneska už je to naštěstí v plánu. Ono ale bylo asi i trochu s důvodu rozšíření třetích stran, no a pak taky ten fakt, že se ta migrace dala udělat ručně, jen si tu Joomlu musel víc znát.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se