Kritika stránek

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o kritiku mého webu, který dnešním dnem prodělal celkovou proměnu (jak grafickou, tak koncepční).

Web najdete na adrese http://www.paluska.eu. Jedná se o mé portfolio, ale pokud v menu kliknete na blog, dostanete se na můj osobní blog, který mnozí z vás znají. Blog rovněž dostal nový design, aby k sobě weby ladily a to i přes to, že každý jede na své doméně, svém systému a svém webhostingu.

Prosím tedy případná vyjádření zde do tohoto topicu a nebo do nejnovějšího příspěvku na mém blogu :)

Díky moc všem za feedback
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Stránky se mě celkově líbí, uhlazený design, sladěnost.
Jediné co tam vypadá zvláštně jsou ty mezery. Prázdný místa za každou částí.
Pěkně máš vyřešený to, že máš vše na jedné stránce a menu se drží nahoře to se mě líbí.
Blog se mě líbí taky. Tam jsem žádné zápory nenašel.

-- 27. 02. 2012 18:24 --

jen doplním že používám Firefox 10.0.2 pod Ubuntu 11.10
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
idp - díky ... ty prázdný místa tam jsou kvůli "slider efektu" ... pokud totiž budeš sekce přepínat z horního menu, web se ti bude automaticky scrollovat na požadovanou stránku. Ty prázdná místa tam jsou hlavně kvůli tomu, aby od sebe přehledně oddělili jednotlivé stránky a pak také kvůli efektu :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
jasný i když jsem si s klikáním na menu hrál tak mě nenapadlo že by to napláclý na sebe vypadalo blbě :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Ahoj, co mě překvapilo, že jedeš na eu doméně, když janpaluska.cz i paluskajan.cz jsou volné. Reference bych asi nějak sjednotil a udělal nějaké pěkné výřezy, takto jsou nečitelné a nepřehledné a logo RostWorld se ztrácí úplně (přidat třeba bílý podklad). Při najetí na referenci se musím přesně trefit na očko, aby se mi zobrazil detail. Asi bych dal odkaz přes celou tu referenci. U reference mi trochu chybí popis, co bylo uděláno (alespoň po najetí myši). Jinak se mi web líbí, i když nejsem zrovna zastánce "létajících" webů. Graficky je moc pěkný a blog k němu ladí perfektně.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Nevím jak ostatní, ale mě dosti otravovalo klikat na "oko" u náhledů referencí, víc user-friendly by bylo aby šlo klikat kamkoliv na thumb a ne jen na oko :) Co se týče blogu tak ten se mi velmi líbí, taky jsem uvažoval o založení nějakého blogu, ale asi bych tam neměl co psát, tak alespoň obdivuji ostatní :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Spracovanie stránky sa mi páči, je to jednoduché a prehľadné, to "oko" je podľa mňa dobrou voľbou, netradičná forma ktorá zaujala.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ačkoli tmavé weby nemusím, tady mi to zase tak nevadí. to oko bych ale taky trochu zvětšil. Včera jsem ještě koukal na světlé provedení psího blogu a najednou toto :-) ale ladí to k sobě ty weby, takže proč ne. Ad doména, taky mi to vrtalo hlavou a díval jsem se že, janpaluska.cz je volná, paluskajan.cz je volná, jpaluska.cz je volná a paluskaj.cz je volná taky, tak nad tím bych popřemýšlel. Menu držící se v horní části webu, je dobré a tento prvek se mi moc líbí, podle mě je to dost praktické zvlášť u "dlouhých" webů. Co se mi hůř čte je třeba "Copyright © 2012 by Jan Paluska | All rights reserved." úplně mi to splývá. Reference bych osobně posadil na bílé, nebo světle šedé pozadí, podle mě by víc vyniklo celé to portfolio.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Mě se tvůj počin jako celek líbí a přijde mi to naprosto přehledné.
Co mi trošičku vadí je font a velikost písma. Být to moje, trochu bych toto poladil.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Lany píše:
Ahoj, co mě překvapilo, že jedeš na eu doméně, když janpaluska.cz i paluskajan.cz jsou volné. Reference bych asi nějak sjednotil a udělal nějaké pěkné výřezy, takto jsou nečitelné a nepřehledné a logo RostWorld se ztrácí úplně (přidat třeba bílý podklad). Při najetí na referenci se musím přesně trefit na očko, aby se mi zobrazil detail. Asi bych dal odkaz přes celou tu referenci. U reference mi trochu chybí popis, co bylo uděláno (alespoň po najetí myši). Jinak se mi web líbí, i když nejsem zrovna zastánce "létajících" webů. Graficky je moc pěkný a blog k němu ladí perfektně.


Úplne sa stotožňujem s týmto príspevkom :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
  • portfolio jede na doméně .eu neboť jsem ji tenkrát dostal zadarmo a navíc doména paluska.cz je již obsazená a majitel ji prodat nechce
  • upravil jsem "Reference" ... nyní stačí najet kamkoliv na obrázek pro jeho otevření (i když uvažuju, že možná přecejen vrátím to oko :P)

alijosha píše:
Co mi trošičku vadí je font a velikost písma. Být to moje, trochu bych toto poladil.

Co konkrétně ti vadí na fontu a velikosti, kde a jak bys to upravil? :) Díky


Lany píše:
U reference mi trochu chybí popis, co bylo uděláno (alespoň po najetí myši).

U referencí je popsáno, co bylo mou prací. Stačí kliknout na obrázek reference (v sekci "Reference") a rozbalí se ti kompletní náhled, název + popis věcí, které jsem dělal

Jinak všem moc díky za vyjádření
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Menu bych zvolil o kousek větší písmo a možná by nevadilo ani, kdyby bylo tučnější. Pak by nemusel být tento použitý font zase až tak špatný. Na 24 palcovém monitoru se to docela špatně čte. Jak už psal freez, tak spodek s "Copyright atd.", tak ten je úplně nečitelný. To jsou hlavní nedostatky, alespoň podle mě.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Jako celek se mi to líbí

Akorát když jsem si zobrazil detail tvojí reference, vyskočilo na mě okno a chtěl jsem ho zavřít, tak jsem se dostal do maléru. Mačkám Esc a nic. Klikám mimo okno s detailem a nic. Hledám červený křížek vpravo nahoře a nic. Nakonec jsem tedy ten nenápadný křížek vlevo nahoře mimo okno našel, ale docela mi to trvalo a nechtěj vědět, na co jsem přitom myslel :)

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
-kst- = jak bys tedy navrhoval úpravu, aby to bylo více user-friendly? :))
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

-kst-
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.31/5

Příspěvky: 243
Registrace: 13.11.2010
Jan Paluska píše:
-kst- = jak bys tedy navrhoval úpravu, aby to bylo více user-friendly? :))


Mně by stačilo, kdybys přidal zavírání okna pomocí Esc (podle mě dnes už standard - taky je to první věc, co jsem udělal, když jsem ho chtěl zavřít). Ale ze slušnosti by asi bylo fajn, kdyby se okno zavřelo i po kliknutí mimo něj. A co se týče tlačítka, které alespoň já používám až když to jinak nejde, tak bych ho čekal spíš napravo.

Zkrátka nejlépe by to podle mého názoru mělo chovat stejně jako náhledy "poslední práce", co máš na titulní straně, protože na to jsou lidé zvyklí.

lukasik
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 85
Registrace: 19.02.2011
Moc se mi nelíbí hlavní stránka a u referencí by to chtělo nějaké odsazení

Redakční systém, Služby a domů zobrazuje diakritiku jiným fontem

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
lukasik - ano, všiml jsem si, že font začal nějak blbnout a diakritiku začal zobrazovat špatně, asi se na to vykašlu a nahodím tam nějaký standartní font. Jinak co se referencí týče tak na odsazením jsem také uvažoval, takže to asi opravdu udělám.
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se