Kritika stránek

rom4n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 12.06.2012
Ahoj,

prosím o kritiku startupu SportCentral (běží na www.sportcentral.cz). Jedná se o startup pro rekreační sportovce. V současné verzi umožňuje vyhledávat sportoviště, prohlížet si jejich detaily, registrovat uživatele, přidávat a editovat sportoviště.

Rádi bychom dostali zpětnou vazbu na:
  • Vizuální dojem / grafiku
  • Funkčnost
  • Strukturu
  • Textaci
  • Cokoli dalšího vás napadne
Pár věcí, které se aktuálně dotahují (tj. v této fázi není potřeba kritizovat jejich absenci :) :
  • Title stránek
  • Meta descriptions, příp. keywords
  • Title odkazů
Dále by nás zajímal názor na náš nápad na tento startup, který prezentujeme na našem blogu (běží na info.sportcentral.cz/informace). Je mi jasné, že popis nápadu nejde do detailů, ale přesto dávám všanc kritice.

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak po obsahové stránce je web nabitý informacemi, což je určitě dobře. Grafika se mi rovněž líbí, nicméně když jsem poprvé rozklikl web tak jsem byl asi 20 vteřin uplně zmatený. Zdá se mi, že na první pohled je tam spousta informací a než se člověk zorientuje, trvá to. Chtělo by to udělat grafiku tak, aby člověk hned na první pohled viděl, co vidět má.

Jinak během mého pobytu na webu byla funkčnost 100% a vše, co jsem hledal jsem také našel. Ještě bych se chtěl zeptat, jak přidáváte sportovní zařízení? Třeba já jsem z města Bruntál a to tam máte pouhá 3 zařízení a to ani zdaleka ne ta nejlepší. Máme tu třeba taky bazén, tenisové kurty, squashové kurty, badmintonové kurty, zumbu a já nevím co ještě :D Proto bych se rád zeptal, jak funguje přidávání nových zařízení :)

Díky
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
- zaujímavý nápad -chválim
- pekne prevedenie - design sa mi páči
- zjednodušil by som homepage - pri príchode na stránku, neviem čo mám skôr pozerať / čítať

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Souhlas s Markem, to homepage je moc obsáhlé ale design to zachraňuje. Design hned osloví a člověk hned neodejde. Žádný jiný takový projekt nebo stránku jsem neviděl takže to určitě je nadějné. Funkce jsou super.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak ne že by podobné projekty neexistovali, to zase ne, například MF už nějakou dobu provozuje ocviceni.fitweb.cz , ale tohle mi přijde lepší, víc se to zaměřuje na sportoviště, líbí se mi to tak nějak po všech stránkách.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

webdesigndubina
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.19/5

Příspěvky: 365
Registrace: 20.12.2011
Stránky jsou velice dobře zpracované, působí věrohodně a solidně. Já chválím, opravdu pěkná práce.

rom4n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 12.06.2012
Ahoj všem,

díky za pochvaly :-) Přesto, pokud se vám cokoli nezdá, budeme rádi i za více připomínek. Hodila by se například kritika:

Kritika homepage - objevila se vícekrát a díky za ni. Budeme nad tím přemýšlet + už máme navrženou další verzi, ale určitě se ještě i na ni podíváme více kriticky. Ono někdy je to těžké, když to máte před očima denně, zdá se vám všechno jasné a přehledné :-)

Pár reakcí:

freez píše:
Tak ne že by podobné projekty neexistovali, to zase ne, například MF už nějakou dobu provozuje ocviceni.fitweb.cz , ale tohle mi přijde lepší, víc se to zaměřuje na sportoviště, líbí se mi to tak nějak po všech stránkách.

Souhlas, podobné projekty jsou. Jejich hlavní problém je však to, že se o ně přestávají starat poté, co jsou dokončeny. Tak vznikl náš první nápad - mít na jednom místě opravdu všechna sportoviště.

A jak píše:
Jan Paluska píše:
Ještě bych se chtěl zeptat, jak přidáváte sportovní zařízení? Třeba já jsem z města Bruntál a to tam máte pouhá 3 zařízení a to ani zdaleka ne ta nejlepší. Máme tu třeba taky bazén, tenisové kurty, squashové kurty, badmintonové kurty, zumbu a já nevím co ještě :D Proto bych se rád zeptal, jak funguje přidávání nových zařízení :)

... když tam člověk nenajde všechno (nebo alespoň téměř všechno), ztrácí to trochu smysl. Pak lidi tráví zbytečně čas hledáním v různých katalozích, na Google, apod.

Přidávání nových sportovišť funguje zatím tak, že:
    Majitel sportoviště si může svoje sportoviště přidat
    Návštěvník webu nám může poslat na sportoviště tip (a my jej přidáme)

Tlačítka na přidání jsou na výpisech + homepage. Možná nejsou na první pohled tolik patrná, ale zase, myslíme si, pro 95% návštěvníků nejsou příliš důležitá.

Dále máme 3 lidi, kteří se aktivně přidávání sportovišť věnují. Takže i v Bruntále by se brzy mělo objevit něco dalšího.

Ještě jednou díky za dosavadní hodnocení a budu rád i za cokoli dalšího,

Roman

Jan Paluska
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.78/5

Příspěvky: 1323
Registrace: 14.02.2011
Tak jsem přidal pár sportovišť v Bruntále (tlačítko jsem nakonec našel :D) a rovnou bych k tomu měl připomínku. Po odeslání formu by se hodilo někde zobrazit hlášku, že form byl odeslán. Po odeslání mě to kopne na adresu http://www.sportcentral.cz/sportoviste/ a já tak nevím, jestli se data odeslala nebo ne :)
Pomohl jsem? Použij tlačítko [+]
 Dar

mkurri
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 131
Registrace: 04.11.2010
Vypadá to dobře, ale chtělo by to více sportovišť a i více info o nich, co jsem se díval nic moc krom adresy tam většinou není, což je škoda. Věřím, že se to zlepší.

Proč to nazýváš startupem? :)

rom4n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 12.06.2012
Jan Paluska píše:
Tak jsem přidal pár sportovišť v Bruntále (tlačítko jsem nakonec našel :D) a rovnou bych k tomu měl připomínku. Po odeslání formu by se hodilo někde zobrazit hlášku, že form byl odeslán. Po odeslání mě to kopne na adresu http://www.sportcentral.cz/sportoviste/ a já tak nevím, jestli se data odeslala nebo ne :)

Díky za poslání tipů a za nalezení chyby. Máš pravdu, máme to rozbité, a opravíme. Po odeslání by vám správně měl vyskočit popup s poděkováním.

Každopádně tvoje tipy na Bruntál máme :-)

mkurri píše:
Vypadá to dobře, ale chtělo by to více sportovišť a i více info o nich, co jsem se díval nic moc krom adresy tam většinou není, což je škoda. Věřím, že se to zlepší.
Proč to nazýváš startupem? :)


Na přidávání sportovišť pracujeme :) Přidávání více informací k nim bychom už rádi nechali na majitelích, protože jinak by to bylo hodně nákladné. Tzn. pracovat budeme zejména na tom, aby oni sami měli zájem o sobě info přidat.

Startupem nazývám jakýkoli nový projekt / firmu. Definice se liší a chápu, že současná verze zatím vypadá, co do funkcionality, poměrně obyčejně. Časem ale, myslím, bude označení startup sedět více i pro tebe.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
rom4n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 12.06.2012
Lany píše:
Projekt vypadá velice zajímavě, přesto mám jeden dotaz: Na čem bude vydělávat?

Naše strategie je nejdřív zajistit určitou stabilní návštěvnost webu (desítky tisíc / měsíc) a poté na něm udělat placené funkce pro sportoviště (rezervace, vyhlašování akcí (např. turnaj) na sportovišti, apod.). Hlavní přínos pro sportoviště by měl spočívat v tom, že jim to přinese další zákazníky a dopad vynaložené investice ze strany sportoviště bude měřitelný.

rom4n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 12.06.2012
Po letošní prezentaci Webexpo Startup Show Pitch, jsme zveřejnili náš business model na http://info.sportcentral.cz/pro-investory-a-startupy/ (podle metodiky Lean Canvas). Pokud k tomu budete mít nějaké postřehy, zanechte nám prosím komentář na stránce, připadně tady.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se