Marketing

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
Zdravím,

mám takový problém. Někdo to možná už někdy řešil, tak to dávám sem.

Nedávno jsem někde koupil web i-kucharka.cz, v základním stavu, obsahoval 25 receptů, 5 jsem přidal ručně, abych si to vyzkoušel, takže nyní obsahuje třicet.

Problém se týká toho, že když se podívám na konkurence (konkrétně www.recepty.cz), tak jejich databáze obsahuje přes 24 tisíc receptů, všechny mají obrázky. Přeci není možné, aby jim to tam všechno sepsali lidé sami, ne? Jak je k tomu donutili? Oni ale mají opravdu všechny recepty originální..

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte tušení (pokud možno levné), jak dostat třeba několik tisíc receptů na můj web www.i-kucharka.cz, protože já už fakt nevím.. I kdybych sehnal pisálky, tak by nešlo jen o psaní, ale i o to, ten recept uvařit a nafotit, což je tak stopadesát korun za jeden recept.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No a čemu se divíš? web recepty.cz funguje 14 let, 5 receptů denně a máš je :-) No a protože mají recepty.cz přes 15 tisíc registrovaných uživatelů, tak ty recepty opravdu mohli napsat oni. Tam to prostě ty lidi uvařej a daj to na web.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

dokec
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 258
Registrace: 15.07.2012
Přesně tak; takový dotaz, jak získat co nejlevněji, nejlépe zdarma, bez žádné snahy a času originální recepty - opět, nejlépe dokonce tisícovky - to se snad navzájem vylučuje, no ne ?

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
freez píše:
No a čemu se divíš? web recepty.cz funguje 14 let, 5 receptů denně a máš je :-) No a protože mají recepty.cz přes 15 tisíc registrovaných uživatelů, tak ty recepty opravdu mohli napsat oni. Tam to prostě ty lidi uvařej a daj to na web.

Takže vlastně nemám šanci, jestli jsem to správně pochopil...

dokec píše:
Přesně tak; takový dotaz, jak získat co nejlevněji, nejlépe zdarma, bez žádné snahy a času originální recepty - opět, nejlépe dokonce tisícovky - to se snad navzájem vylučuje, no ne ?

Já nikde nepsal že to chci zdarma. Jen pokud možno levně.

No ještě mě napadlo se dohodnout třeba se školními jídelnami, za nějaký peníz.. Nebo neexistuje nějaká zahraniční databáze volně šiřitelných receptů, která by obsahovala i obrázky? Že by to prostě stačilo jen přeložit..

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
galax píše:
Takže vlastně nemám šanci, jestli jsem to správně pochopil...



No jak se to vezme, dobrý weby s recepty, dělá buď komunita, no a nebo nadšenec. Ono abych ti pravdu řekl, tak víc než polovina receptů v databázi recepty.cz jsou nechutné sra... a stejně to nejsou "origo" jídla, jestli to s tím webem myslíš vážně a vaření máš jako koníčka, tak se to dá. Když jsem ještě aktivně zdravě vařil (rozuměj měl jsem na to čas) tak jsem dělal jeden až dva origo recepty za den, mám v databázi fitwebu poměrně slušnou várku fotek s recepty, za chvilku jsem měl poměrně velkou komunitu fitparťáků (něco jako přátelé na FB) , jenže fitweb je tak domršenej web, že jsem to tam zabalil. Nicméně databázi mám a nebojím se jí použít :-)

V příloze malá ochutnávka, mám ty recepty i s foto postupem a nutriční hodnotou každého jídla, receptů je sice asi jenom 250, ale to je databáze která má cenu zlata, protože nikde jinde takovej recept nenajdeš a fotku taky ne.

19410.jpeg


kuřecí kapsa.jpg


Takže je tu spíš otázka, potřebuješ dohnat vůbec v kvantitě web recepty.cz ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
galax:
Toho je všude plno zaměřil bych se na originalitu
Dělat to sám třeba s kámoškou nebo se svoji holkou ze zábavy pěkně kameru a vařit ona nahoře bez pak zase ty udělat takové erotické recepty to zde ještě není a myslím, že by to úspěch mělo :) promyslet to pořádně.

galax
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 96
Registrace: 21.04.2012
freez: rep +
wico: zajímavý nápad, to by se ale ještě muselo právně ošetřit, ať můžu ručit, že tam nepřijdou uživatelé pod 18, navíc už by se asi jednalo o adult, což nemám zájem provozovat a taky nemám zájem na internetu odhalovat sebe nebo svojí holku/kámošku.. Jinak nápad fakt zajímavý :D

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Obrázku sú docela veľkým problém nielen na receptových weboch ale všeobecne, vo free fotobankách niekedy nenájdeš čo hladáš a kupovanie obrázkov nie je zrovna ideálna varianta, pokiaľ ich potrebuješ tisíce..

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Kde ty recepty sehnali??? Je to komunita, kde ženský úplně prahnou po tom něco uvařit, nafotit a vložit jako recept... Co z toho, že tam prakticky je 10 stejných receptů jen s jiným názvem ale svůj recept tam vložili...

Velmi mi to připomíná moji maminku a server vareni.cz - vyziva si v nekolikahodinovem prolezani receptu (to by mi nevadilo) a pak na nedelni obedy zkouse experimenty, coz uz mi vadi o neco vic :-)

Nediv se, tam hospodynky vkladaji recepty sami od sebe, stejne jako my tady diskutujeme a je to pro ne prirozene... Pokud to chces zadarmo, tak si udelej taky komunitu kolem webu a recepty se pohrnou... Ale to nebude zadarmo :-)

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Obrázky vůbec nejsou problém, nebo snad je dokonce i méně než 10 Kč za fotku na mikrofotobance moc?! Vytvoření jedné fotky stojí 200-350 Kč, pokud to beru jako podnikání. Návratnost fotky při prodeji přes fotobanky je 5+ let, kdo z vás dělá weby, které se zaplatí (ne vydělají, pouze se zaplatí!!!) za 5 let? Proč si do prdele furt většina lidí myslí, že by texty nebo fotky měly být zadarmo? To jako copywriter nebo fotograf žijí z fotosyntézy nebo co? Sorry, ale tyhle názory jsou fakt úplně mimo!

K tématu: Vař, foť nebo si někoho zaplať. Vyhlaš třeba soutěž o 3 knihy za poslání receptu a fotky. A hlavně se specializuj a dělej kvalitu. Třeba ajurvéda, vegetariánská jídla, paleodietu, italskou kuchyni... prostě ne neurčitý blivajz, ale informačně hodnotný web. Nemusí to být informační obluda, ale ať to má trochu taky kvalitu. Raději 20 kvalitních receptů než 100 zbastlených blivajzů. A hlavně nečekej, že to začne fungovat za týden, za měsíc nebo půl roku - dobré weby se rozjíždí většinou dlouho, čest výjimkám. Když uděláš 2 recepty za týden, máš za rok 100 receptů jen z vlastní dílny. To není úplně málo, pokud to bude slušně udělané.

Martin_H
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 24.03.2011
basti píše:
Obrázky vůbec nejsou problém, nebo snad je dokonce i méně než 10 Kč za fotku na mikrofotobance moc?! Vytvoření jedné fotky stojí 200-350 Kč, pokud to beru jako podnikání. Návratnost fotky při prodeji přes fotobanky je 5+ let, kdo z vás dělá weby, které se zaplatí (ne vydělají, pouze se zaplatí!!!) za 5 let? Proč si do prdele furt většina lidí myslí, že by texty nebo fotky měly být zadarmo? To jako copywriter nebo fotograf žijí z fotosyntézy nebo co? Sorry, ale tyhle názory jsou fakt úplně mimo!

Nevím, ale ta cena bude vyšší než 10,- . My jsme potřebovali k jednomu našemu projektu více fotek jídla ( jednalo se o desítky různých ) a nakonec nám vyšlo levněji to uvařit, a nafotit. Cena za sadu fotek nám pak včetně surovin a fotografa i tak vycházela v řádu set korun na fotku.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
10 počítám při nákupu z fotobanky ve větším množství, jde to i za 5, když se berou tisíce fotek. Já si za produktovky na zakázku účtuju 40-50 korun, ale minimálně odběr je 10 fotek, aby mělo vůbec smysl někam jezdit. Samozřejmě jsou to pak fotografie nevýhradní, tedy i já s nimi mohu dál nakládat, prodávat je atd. Pokud by měly být výhradně, pak se bavíme o stokorunách - když jsou náklady na fotku minimálně kolem 200 korun při větším odběru a nejde je nijak dál využít, tak prostě nejde jít níž.

Ono to taky není jen cvak cvak a zkopírovat klientovi, to je cesta, hopsání kolem focení, aranžování, ode všeho musí být záběrů víc, pak se to musí přebrat, upravit, poslat, vyfakturovat. Technika plus Photoshop = desítky tisíc jenom lítají a někde se to taky vrátit musí atd.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Udělej kvalitní recepty, spočti pro ně třeba výživové hodnoty a složení, tipy, triky, zajímavosti, variace. Můžeš se třeba specializovat na různá jídla, napadá mě buď podle států, nebo třeba bezlepková, vegetariánská, jeden druh masa. Dodej tam přidanou hodnotu, kterou receptycz nikdy mít nebudou.

Pokud nevíš kde brát, můžeš se zkusit domluvit s nějakým zahraničním serverem na odkupu článků, že je přeložíš. Ale bude to něco stát.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se