Marketing

Angeloo123
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 126
Registrace: 19.11.2010
Zdravím,

máme poradnu pohodna.cz. Rádců máme dost, méně už je ale tazatelů.

Napadá vás, jakým způsobem bych mohl přivést na web lidi, kteří se chtějí na něco zeptat?

Díky za každou radu

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Osobně bych asi hledal různé dotazy toho typu, které máš na webu, na různých diskuzích, v komentářích a fórech (jako je mimibazar apod.), dotaz opsal, odpověděl na něj a pak do komentáře nebo do vklákna k danému dotazu hodil něco jako "odpověď je na tomhle webu", "na tohle jsme nedávno odpovídali" apod.

Druhá cesta je odměnit nějak tazatele, a tím ho motivovat se ptát, nebo přivést další tazatele (soutěž, sleva na něco na co lidi slevu chtějí, encyklopedie jako odměna pro největšího tazatele měsíce apod.)
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Angeloo123
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 126
Registrace: 19.11.2010
Super, díky moc za tenhle příspěvek. Pokládal jsem otázku i na webtrhu - https://webtrh.cz/269476-prilakat-navstevniky-poradnu ale tam místo toho jak přilákat lidi, řešili moji doménu, atp..

Díky moc, konečně normální člověk.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Doménu neřeš, to jsou pořád stejné plky, že takovou doménu bych hned zavřel, a tohle bych si nepamatovat, a bla, bla, bla. Ano oni by to možná udělali, protože jsou "z oboru" ale dalších x tisíc návštěvníků kteří hledají odpověď na svůj problém to nezavřou, pokud tam ta odpověď bude. To samé ten odborník s tou podobností affil srovnávačem, většina bfu o něm nic netuší, takže můžeš být v klidu. To samé platí o vzhledu, nebo si snad někdo myslí že ženský na mimibazar a emimino chodí kvůli vzhledu webu?

Co se přilákání lidí týče, dneska je to těžký, FB je dost velký konkurent. Na rozjetí takové poradny ti nezbude nic jiného, než přidávat otázky nějakou dobu sám než se ti to naplní. Další věcí je, že bude nějakou dobu trvat, než ten kdo přijde položí nový dotaz. On přijde, protože hledá odpověď na nějakou otázku, no a protože jí najde, jde zas pryč. Možná kdyby ses zaměřil na otázky a odpovědi, které mají víc řešení, nebo budou zodpovězeny "částečně" můžou se najít další, kteří položí nový dotaz a bude konkrétnější. Přidání otázky máš dobře pořešeno, není to zdlouhavé ani zbytečně otravné nějakou registrací a dá se tam dát email, pokud bude téma zodpovězeno, to je dobrý.

Tak jak už napsal Standa, nejlepší by podle mého bylo hledat podobná témata v diskuzích a na FB a odkazovat na odpovědi, pak by si mohli lidé poradnu oblíbit a dotazy do ní psát.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Návštěvníky přivedeš jednoduše, buď reklamou (on(off)line) nebo z vyhledávání. Ta druhá možnost je určitě levnější, ale ne, co se týče času. Zadával bych tam dotazy typu Jak zavázat kravatu, jak upéct dort, jak jíst, jak posilovat, jak mít svaly a návštěvníky přivedeš. Zpětně si tam pak můžeš odpovídat.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Mac píše:
A jinak http://www.websurf.cz/ a http://autohits.horys.com/ - pointu si přeber. To jsou ty blbé kecy. :-)


Můžeš mi vysvětlit jak tohle může přivést lidi co položí dotaz? Autosurfy fungují tak maximálně na počítadla, ty weby nikdo reálně nesleduje, vystavuješ se penalizaci a odrazuješ všechny reklamní inzerenty. To jsou opravdu hodně blbé kecy.

-- 18. 06. 2014 22:58 --

Mám pocit, že na webtrhu si poslední dobou pár lidí přečte několik vláken, hned jsou z nich odborníci na všechno a hlavně na internetový marketing. Moje herní doména afrodita.name nemá ani správné klíčové slovo a ještě je to asi nejblbější a nejhůř zapamatovatelná doménová koncovka. A stejně patří +- do top 20 v herních webech v ČR :)
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Mac:
Slovy webtržníků bych to viděl spíš takhle:
- afrodita.name není user friendly, dost lidí afroditaname.cz
- afrodita je starověká bohyně lásky, s hrami tak nemá nic společného
- nemá v názvu slovo hry ani online, takže na konkurenční fráze na seznamu nemá šanci
- bla, bla, bla

Můj pohled
- to, že je afrodita v top 20 vůbec nesouvisí s doménou, ale s tvrdou prací a tím, že se do téhle pozice vybojovala za těch 15 let co ten web v nějaké formě provozuju (hry tam jsou až tuším od roku 2001), doménu mám možná z ještě pozdější doby
- je to brand AfroDita, tedy Dita co nosí Afro účes :)
- jediný problém se reálně řeším, že musím českým inzerentům občas vysvětlovat, že nejde o erotický web, jak z názvu usoudí

Nechci v tomhle vlákně vést debatu tímhle směrem, to tazateli nijak nepomůže. Jediné co jsem tím chtěl říct, že na "pravidla jak si vybrat doménu" koukají podle podobných kritérií webtržníci a možná tak tvůrci MFA webů. Název je samozřejmě důležitý, ale podstatnější je spíš zapamatovatelnost, možnost vybudovat brand a vůbec úhly pohledu které většina webtržníků neřeší, ale tváří se jako kdyby za sebou měli kdovíjaké impérium. Koukni se kdo za takovými radami stojí a co opravdu na online trhu dokázali ;).
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Angeloo123: duben ti v podstatě navrhnul byznys plán. Tak se toho drž. Já bych jen doplnil, že většina lidí se stejně přijde podívat na vtipné, neuvěřitelné a perverzní dotazy a samozřejmě odpovědi k nim. Jako zdroj takových otázek můžeš tedy použít i Google našeptávač (http://stupidgooglequestions.com/) a pokud umíš anglicky i zahraniční diskuzní boardy pro dospělé, které doprovází některé velké video archivy pro dospělé.

Ještě pár rad
- když to půjde dávej aktivní odkazy (plusové SEO body a ulehčíš lidem klikání, ne každý z tvé cílovky umí CTRL+C a CTRL+V)
- doména se opravdu špatně pamatuje a je náchylná na překlepy (což je i Google a lidi se to naučili používat), pokud bude projekt úspěšný tak se připrav na to, že do budoucna bude dobré nakoupit překlepovky (tak to udělal i Google). Šanci na zapamatování zvýšíš když lidi naučíš jak slovo vzniklo POHODová poradNA (dej to nějak pod logo, aby to bylo znát a zapadlo do konceptu)
- design je OK, stačí když bude přehledný. Neděláš firemní prezentaci korporacím.
- napoj nové otázky (přes RSS) na Twitter účet - umí to třeba twitterfeed.com
- na http://pohodna.cz/polls máš nějaké chyby (Notice: Undefined index: name in /data/web/virtuals/69725/virtual/www/qa-include/qa-app-format.php on line 525)
- doporučuji vyhodit zatím tu AdSense reklamu. Jednak tam budeš mít dotazy, které jsou v rozporu s jejich pravidly a také pořádné projekty používají bannery :) Zatím to nech jako free projekt, reklamu nasaď až po dosažení třeba 1K návštěv den anebo měsíci provozu. Jinak uvidíš podle cílovky, ale osobně by jsem se AdSense na tomto webu vyhnul a spíše sáhl po affilu.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Angeloo123
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 126
Registrace: 19.11.2010
Díky za super rady.

Takhle si tam naženu lidí, kteří prijdou z vyhledávače na otázku přečtou si jí a odejdou. A až přestanu já přidávat otázky, nebo kdokoliv, tak kdo bude přidávat otázky? O to mi jde.
Mám zaplatit reklamy na adwords, sklik na "poradna online" atp? Nebo někde vylepit bannerovou reklamu? Potřebuju aby lidi tam chodili přidávat otázky. Ze začátku to budu přidávat já, ale poté už bych chtěl aby chodili lidi NEVÍM odkud a ptali se sami.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
To je stejné dilema, jaké řeší každý majitel diskuzního fóra :)

Takže základem bude vytvořit komunitu. Reklamou to nemá cenu řešit dokud to tam nebude žít. Ty máš výhodu, že ti tam lidi odpovídají, takže stačí pokládat otázky.

Angeloo123
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 126
Registrace: 19.11.2010
- když to půjde dávej aktivní odkazy (plusové SEO body a ulehčíš lidem klikání, ne každý z tvé cílovky umí CTRL+C a CTRL+


Jak to přesně myslíš?

- napoj nové otázky (přes RSS) na Twitter účet - umí to třeba twitterfeed.com


Myslíš, že moje cílovka je na Twitteru? Něměl bych spíš přes RSS sdílet na FB stránkách otázky? Nebo nějaký emailing, či oslovování v diskuzích pro starší generace?
Nebo jsem to špatně pochopil?

ale osobně by jsem se AdSense na tomto webu vyhnul a spíše sáhl po affilu.


Doporučíš nějaký affil?

-- 22.06.2014 16:47 --

Měl bych se zaměřit na budování odkazů na fráze typu "bezplatná poradna", nebo odkazy vůbec neřešit a spíše se snažit sehnat co nejvíce lidí?
Ostatně nenapadá mě moc slovních spojení z vyhledávačů, ze kterých by lidé přišli s úmyslem se na něco zeptat.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Aktivní odkaz je třeba tohle. Dá se na něj kliknout. V prvním příspěvku jsi jej nepoužil a spousta lidí se na stránku nepovídala kvůli tomu.
Určitě se nauč BBCode, tvoje reakce na diskuzích pak zajmout daleko více lidí. Zvláště tam kde se pohybuje hodně BFU se hodí :)

Napojení na Twitter RSS kanál je otázkou dvou minut. Každá forma propagace, která je zdarma se ti bude hodit. Navíc některé otázky mají virální potenciál.

Affilu je spousta. Záleží podle cílovky. Zjistíš si kdo k tobě chodí a šoupneš tam třeba hubnoucí pilulky, desetikoruny za registrace do různých online her anebo třeba chlapskou zásilku.

Angeloo123
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 126
Registrace: 19.11.2010
Kód: Vybrat vše
Určitě se nauč BBCode, tvoje reakce na diskuzích pak zajmout daleko více lidí. Zvláště tam kde se pohybuje hodně BFU se hodí :)


Přiznám se, že tohle vůbec nechápu. Mohl bys mi to vysvětlit nějak polopatě? Mohl bys mi to případně ukázat na pohodně, jak to přesně myslíš? Kdyžtak to tam někde použij a hoď sem odkaz ať vidím jak to myslíš. Díky.

Takže Facebook, Twitter. Ještě něco?

Nějaký emailing, či oslovování v diskuzích pro starší generace, to zavrhujete?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Mac píše:
Kohy dostal moda. :-)


Někdo Tě musí krotit... :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Angeloo123: Jak píše Mac výše. Pro tvůj projekt je klíčové shánět lidi kde se dá a pořádně je zaujmout. Komplet příručka k bbCode je tady https://www.phpbb.com/community/faq.php?mode=bbcode

Musíš být aktivní tam kde to žije. Poradny pro BFU mají potenciál být virální a u nás to ještě nikdo nedokázal podchytit. Stačí tam mít vždy logo s URL a pak jen všude strkat ořezané screenshoty.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ty jo, v tom je potenciálu :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se