Marketing

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
peeeeta píše:
Pata jako postavičku ano, ale já myslel, že je to nějaký známí bloger nebo tak nějak.
A jinak ten blog je celý anglicky. To asi nebude čech


Bylo mi jasne, ze postavicku znas, ale na odlehceni jsem to tam musel dat.

Cech to neni a ani si neumim predstavit, ze by nekdo vydelalval podobne penize na ceskem trhu. Pokud chces vydelavat podobne castky, tak musis cilit na zahranici.

Pis co chces, monetizaci res pozdeji. K tomu, aby si vydelaval potrebujes navstevniky a to bez kvalitnich clanku nepujde. Pokud pises o vsem moznem, tak je velka sance, ze by na tvuj blog chodili lide z vyhledavacu a muzes tudiz vydelat na PPC.

Pokud se chces podilet na nejakym vetsim projektu, tak zkus napsat vlastnikovi webu Sportcentral, ktery je take z Plzne (jses z Plzne nebo se pletu?). Mozna by te do neceho prizval.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
stephan píše:

Bylo mi jasne, ze postavicku znas, ale na odlehceni jsem to tam musel dat.

Cech to neni a ani si neumim predstavit, ze by nekdo vydelalval podobne penize na ceskem trhu. Pokud chces vydelavat podobne castky, tak musis cilit na zahranici.

Pis co chces, monetizaci res pozdeji. K tomu, aby si vydelaval potrebujes navstevniky a to bez kvalitnich clanku nepujde. Pokud pises o vsem moznem, tak je velka sance, ze by na tvuj blog chodili lide z vyhledavacu a muzes tudiz vydelat na PPC.

Pokud se chces podilet na nejakym vetsim projektu, tak zkus napsat vlastnikovi webu Sportcentral, ktery je take z Plzne (jses z Plzne nebo se pletu?). Mozna by te do neceho prizval.



:D no už jsem se lekl, že to myslíš vážně :D

No zahraničí tak dobře vypiluji jazyky a jdu na to XD
Jinak budu psát a uvidím co a jak až se blog nějak trošku rozhýbe.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Jiří Rostecký píše:
Pokud chcete na svém blogu vydělávat, tak jednoduše pište o tom, na čem vyděláváte (pokud na něčem vyděláváte).


Tys to nepochopil.

Blogger je clovek, ktery pise. To je jeho jediny produkt.

Takze penize muze ziskat jenom za reklamu nebo pres affiliate program.
no cooking

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
tim píše:

Tys to nepochopil.

Blogger je clovek, ktery pise. To je jeho jediny produkt.

Takze penize muze ziskat jenom za reklamu nebo pres affiliate program.



No právě :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
No tady je myšlen americký blogger Pat co dělá Smart Passive Income. Šikovnej pán, ale hodně prodituje taky z affilu a webů, takže to není jen o radách.

Každopádně radit je dneska "in", ale samozřejmě musíte trošku vědět o čem píšete. A na nějaké velké zisky minimálně první rok dva rovnou zapomeňte, to dokážou pouze ostřílení blogeři, kteří už ale předem ví jak se dobře prodat.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Já nechci nějaké velké zisky, jen na to aby se blog sám zaplatil. ;)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Z mojí zkušenosti ti mohu říci, žer ti blog bez větších problémů dokáže zaplatit PPC reklama. Ale vše se odráží od obsahu, když ten nebude poutavý, tak i zisk bude mlhavý ;-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No a právě, já chtěl vědět na čem vydělávají blogeři, aby uživili jak blog, tak popřípadě časem i sebe.
Samozřejmě, že nechci blog zapatlat něčím o co se sám nezajímá nebo mě nezaujalo a nezjistil jsem si o tom další věci.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
No, něco málo si vydělat blogem není problém, ale živit se tím........... no nevím, podle mě se tím moc lidí neuživí (myslím v ČR).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
A co u tebe znamená něco málo?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
alijosha píše:
No, něco málo si vydělat blogem není problém, ale živit se tím............


Vydelat = Penize / Cas

Je jedno kolik, dulezite je kolik na jednotku casu.
no cooking

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
peeeeta píše:
A co u tebe znamená něco málo?


Několik stovek či tisícovek měsíčně se dá, ale samozřejmě to není hned. Více možná časem a nebo vůbec, je to hodně individuální si myslím.

-- 16.10.2012 18:35 --

tim píše:

Vydelat = Penize / Cas

Je jedno kolik, dulezite je kolik na jednotku casu.


Také hodně záleží, jak k tomu kdo přistupuje, ten, kdo to nemá primárně pro zisk, ale jako koníčka to nepřepočítává (můj případ). Ale kdybych to vzal čistě z ekonomického hlediska, tak by to hooodně dlouho trvalo, aby to nahradilo můj zdroj obživy.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No tak to je docela slušný na to, že si to může vydělat někdo kdo píše blog ve volném čase a má to jen jako koníčka.

No jistě by to trvalo dlouho,ale jde to, ale člověk by se na to silně musel zaměřit a vědět o čem píše. Ale stejně je lepší něco dělat, než se spoléhat na obživu z blogu :)
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Tak samozřejmě, že je to takový příjemný bonbónek za zábavu. Pokud už by mělo jít o obživu, tak by se tomu musel člověk věnovat úplně jinak a hlavně je to i dosti vrtkavý ten příjem, takže to není nikdy 100%.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Tak několik stovek měsíčně je čistě charita a ne slušný, ale řekněme, že do toho člověk aspoň necpe peníze. Takže v takovém případě to člověk musí na 100 % chápat jako zábavu. Provoz blogu je levný, 200 za doménu plus 1200 za velice slušný hosting (dá se i levněji samozřejmě), takže stačí někde vydělat stovku měsíčně a je to. To se celkem dá třeba přes minibannery nebo semtam opravdu kvalitní a nenápadný PR článek, recenze produktů atd.

Konkrétně stockphotography.cz jsem zpočátku dělal velmi vlažně, doteď fakticky píšu jen třeba jednou měsíčně, někdy 2x. Radši kvalitní a obsáhlé články než narychlo zbastlený šmejd. Návštěvnost pomalu roste a první rok a půl ani ťuk. Nalovil jsem přes to pár affilů na fotobanky, ale celkový výdělek za provize byl cca $10 za rok. Potom jsem prodal reklamu plus 2 PR články a v září už to mělo vyděláno 3600 Kč, takže cca 150 Kč měsíčně. S trochou snahy by to tedy pár tisíc ročně vydělat mohlo, ale pořád to bude spíš zábava než seriózní příjem. Do budoucna nevím, rád bych psal víc, ale holt se taky musím věnovat trochu výnosnějším činnostem.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se