Marketing

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Spousta lidí, co tu diskutuje a zapojuje se do chodu fóra tu má nějaký svůj blog. A většinu z nich má v podpisu.

Ale v tomto tématu, je otázka jak je nejlepší vydělávat na tom, co napíši. Mají to být affiliate odkazy? A pokud ano mám je normálně zobrazit celé i s odkazem na doporučení ode mě a nebo jej mám skrýt. Co považujete za fér jednání?

Jak to děláte vy? Používáte affiliate odkazy? A nebo vyděláváte na reklamách? Nebo vyděláváte jinak a tím sponzorujete svůj blog/web.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Setkal jsem se s nekolika variantami.
1) affiliate odkaz nebyl skryty
2) affiliate odkaz skryty (presmerovani)
3) na strance uverejneny oba odkazy - bez i s affil kodem

Vyber je na tobe, ale pokud chces vydelavat, tak bych odkaz bez affil kodu nevkladal :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tady nešlo o mi poradit. Já už způsob zvolený mám.
Mě šlo o to pohovořit o tom, jak to dělají ostatní. Tak co třeba upřednostňuješ ty?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já to dělám jak kdy, někdy hodím affil link a někdy normální. To co vydělám případně na affilu hodlám opět investovat zpět do webu, potažmo do uživatelů ;-)

Affil nijak neskrývám
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No a pokud affiliate odkazy máte a neskrýváte či skrýváte. Jaký to má vliv na výdělek? Vydělá více ten kdo je skrývá nebo ten jenž je neskrývá. Já když jsem je neskrýval lidé si většinou zadali adresu bez affiliate odkazu a nebylo z čeho sponzorovat web. Tak proto je skrývám
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
A co psát tak, abys vydělával a našel nové zákazníky? Potřebuješ k výdělku jen bannery a odkazy?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Psát tak abych vydělával a to jde jak? A jak mám najít zákazníky? když můj blog je jen o tom co se děje ve světě a vůbec s mojí prací nemá nic společného. A hlavní web se týká obrázků a to je zdarma. Tak že asi nějak jiný výdělek nevidím. Jinak bych opravdu jiný výdělek uvítal.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
A co psát tak, abys vydělával a našel nové zákazníky? Potřebuješ k výdělku jen bannery a odkazy?


Toto take nejak nechapu. Mas na mysli psani textu na zakazku nebo co tim myslis?

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já affil neskrývám, možná ho někdo schválně smaže, ale běžný BFU ani neví co to affil je. Nějaké konverze jsou, tak to neřeším.

Jirka měl asi na mysli vydělávat přímým prodejem reklamy, tedy bannery, odkazy atd. To jde taky a používám to, ale shánění inzerentů obvykle stojí nějaké úsilí navíc. A taky záleží na affilu, z jedné letenky nebo zájezdu je affil kolikrát větší jak roční banner nebo 5 odkazů. Ale zase je to pravidelný příjem a ne jednorázové nahodilé akce. Ideální je kombinace obojího :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Myslím tím (jak píšu), abys psal tak, že díky tomu najdeš nové zákazníky. Nepochopil to ani basti, protože prodej bannerů a dalších reklamních prvků je to poslední, co z blogu můžete vytřískat. Pokud chcete na svém blogu vydělávat, tak jednoduše pište o tom, na čem vyděláváte (pokud na něčem vyděláváte). Já píši o své práci, o mém týmu a o tom, jak se rozvíjíme. Píši také o tom, jak se co v naší práci dělat má a co zase jak ne. Jsem upřímný a otevřený. Každý měsíc se mi ozve několik klientů, kteří mi napíší, že je zaujal můj blog a rádi by vyzkoušeli naše služby. Díky blogu vydělávám tisíce měsíčně, a to na něm nemám ani jeden banner, ani jeden odkaz a nepublikoval jsem ani jeden PR článek.

Největší reklamou na blogu jste vy sami. Pište o tom, čemu rozumíte a co děláte. Pokud to budete rozvíjet a čtenáři usoudí, že dané věci rozumíte, jednoduše na tom vyděláte. Ozvou se vám noví klienti, objednají si, protože vám budou věřit. Blog je váš brand, vaše reklama. Není nic snadnějšího, než otevřít svůj byznys a nechat do něj trochu lidi nakouknout. Budete působit důvěryhodně, protože čtenář bude vědět, jak odpovědně pracujete. Nemusíte vyžvanit svoje know-how, stačí prostě psát o tom, co děláte.

Třeba i Filip Podstavec píše skvělé články o SEO a podobně. Už jenom podle těch článků vím, že dané věci rozumí a není to jen další trdlo, co opisuje články odjinud. Poznám na něm praxi a vím, že kdybych poptával tyto služby, objednám si jeho a vydělám mu klidně i desítky tisíc. Stejně je to i u mě. Potřebovali bychom hodně bannerových ploch, abychom toto předčili.

Pokud chcete psát obecný blog, tedy blog o všem možném, tak opravdu nevím, jak to monetizovat. Já toto dříve dělal, měl jsem blog o všem, ale po pár měsících mě to přestalo bavit, protože mi to nic nepřinášelo. Dnes píši o tom, co dělám a co mě baví. Mám z toho užitek, a to nejen finanční. Je fakt, že ty obecné blogy už ani nečtu (nic mi nedávají).

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Jiří Rostecký píše:
Myslím tím (jak píšu), abys psal tak, že díky tomu najdeš nové zákazníky. Nepochopil to ani basti, protože prodej bannerů a dalších reklamních prvků je to poslední, co z blogu můžete vytřískat. Pokud chcete na svém blogu vydělávat, tak jednoduše pište o tom, na čem vyděláváte (pokud na něčem vyděláváte). Já píši o své práci, o mém týmu a o tom, jak se rozvíjíme. Píši také o tom, jak se co v naší práci dělat má a co zase jak ne. Jsem upřímný a otevřený. Každý měsíc se mi ozve několik klientů, kteří mi napíší, že je zaujal můj blog a rádi by vyzkoušeli naše služby. Díky blogu vydělávám tisíce měsíčně, a to na něm nemám ani jeden banner, ani jeden odkaz a nepublikoval jsem ani jeden PR článek.

Největší reklamou na blogu jste vy sami. Pište o tom, čemu rozumíte a co děláte. Pokud to budete rozvíjet a čtenáři usoudí, že dané věci rozumíte, jednoduše na tom vyděláte. Ozvou se vám noví klienti, objednají si, protože vám budou věřit. Blog je váš brand, vaše reklama. Není nic snadnějšího, než otevřít svůj byznys a nechat do něj trochu lidi nakouknout. Budete působit důvěryhodně, protože čtenář bude vědět, jak odpovědně pracujete. Nemusíte vyžvanit svoje know-how, stačí prostě psát o tom, co děláte.

Třeba i Filip Podstavec píše skvělé články o SEO a podobně. Už jenom podle těch článků vím, že dané věci rozumí a není to jen další trdlo, co opisuje články odjinud. Poznám na něm praxi a vím, že kdybych poptával tyto služby, objednám si jeho a vydělám mu klidně i desítky tisíc. Stejně je to i u mě. Potřebovali bychom hodně bannerových ploch, abychom toto předčili.

Pokud chcete psát obecný blog, tedy blog o všem možném, tak opravdu nevím, jak to monetizovat. Já toto dříve dělal, měl jsem blog o všem, ale po pár měsících mě to přestalo bavit, protože mi to nic nepřinášelo. Dnes píši o tom, co dělám a co mě baví. Mám z toho užitek, a to nejen finanční. Je fakt, že ty obecné blogy už ani nečtu (nic mi nedávají).



Skvělý píšeš o své práci a čím se živíš programováním nebo psaním článků? Já jsem zatím student a i kdybych nebyl tak psát o mé práci by bylo dosti těžké, jelikož to jsou jen samé legislativy a normy, které se mění rok co rok. Tak že opravdu nevím co bych tam měl psát. A ani tím si zákazníky nezískám, že budu psát odborně (jak jinak o normách atd.) a stejně nebude běžný uživatel vědět. Proto jsem založil blog o tom, co mě zajímá a tam není na čem vydělávat, že třeba google založil svou sociální síť atd. Proto vydělávám jinak.

Jinak pokud víš jak psát o něčem takovém rád se přiučím.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Hele, mně je 19, letos maturuju a studuju právo, takže trochu vím, o čem píšeš. :) Něco o mně najdeš zde.

Nikdy jsem to nehledal, ale zajímavý blog o tom, jak se ony právní normy mění, jejich analýzy, rozbory, výklady pro laiky, aktuální témata, která se toho týkají, a podobně, proč ne. Třeba nedávno jsem zjistil zajímavou věc, která se trochu týká Ratha. Podle české legislativy nelze v případě, že je hejtman nezvěstný (žije, ale není), vyhlásit v případě krizového stavu stav nebezpečí. Jak sám víš, ten vyhlašuje pouze hejtman. Existovala by cesta, jak to udělat v případě, že by byl mrtvý/zraněný (úmrtní list -> nové zvolení + je tu náměstek), ale v tomto případě jaksi ne. Krajský úřad by pak musel zdlouhavě žádat vládu nebo premiéra o vyhlášení nouzového stavu atd. Taková dírka v zákoně, která se nikdy nestane, ale je to tam. A věřím, že podobné články by měly sakra úspěch.

Ale nevím, čím se živíš. Mimochodem, můj kamarád Tomáš má podobný magazín. Kdybys chtěl, určitě by uvítal nějakou spolupráci. Klidně byste mohli spolu vytvořit jeden větší magazín. :)

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No já nemyslel právo ale stavařinu. Já již střední mám za sebou.
Jinak ty máš tedy něco společného se server objevit.cz . A kdy tedy bude nový vzhled?

Jinak většina těch projektů, které jsem tam viděl se týkají nějakého kolektivu. A ne jen jednotlivce, který by tvořil samostatně obsah a staral by se i vzhled a vše co se webu týká. Taky nejsem tak dlouho v internetovém světě. Nějak jsem to nepotřeboval, ale pak jsem to zkusil a dělám to jako koníček.

Jinak ten článek co jsi popisoval bych si možná někdy přečetl, ale ne v delším znění a nevím jak by mi to pomohlo v tom, abych mohl vydělat na své práci? (musel bych dát na blog reklamu), jinak mi asi nikdo nenapíše potřebuji právníka kvůli článku o tom, co kdyby.

No podobný magazín možná, ale nevím jak by jsme to skloubily. Spojovat dva magazíny. To bych neřekl, že by naše dva blogy byly tak velké. A přeci jen by to asi chtělo utříbit témata. A zaměřit se na dané téma.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Nejdůležitější je Péťo psát. Dle mého největší finanční přínos blogu je ve zpětné vazbě od čtenářů. Když něco napíšeš lépe pochopíš svůj postoj, často si k článku sháním informace odjinud tzn. sám se informačně obohacuji. Naučíš se trpělivosti, protože z počátku nikdo většinou nechodí. Další bonus samozřejmě je PR Tvé osoby. To vše jsou věci které nejde snad ani zaplatit. A jako bonus může v budoucnu vydělávat na PR článcích, affilate. Nebo si jen skrz svůj blog budeš podporovat link building a renomé na své projekty, které v budoucnu rozjedeš.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No když píši, ale nepíši o tom, co se týká mého oboru, ale to co mě zajímá a o tom si získávám informace.
Ano z počátku většinou nikdo nechodí, ale poté i když chodí moc nechtějí reagovat. Většinou to bývá pár %. A jak jsem již říkal je to škoda, stačí když uživatel napíše a hned je člověk motivovaný a ví co by mohl udělat líp a že jeho práce je užitečná i pro někoho jiného.
No projekty, které rozjedu nevím kolik jich bude a sám si myslím, že dělat více projektů je na nic, jelikož poté se žádném nevěnuješ tak jak by jsi měl a ztrácí svou úroveň.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Nepoměřuj to s návštěvnosti. Sem tam skonči příspěvek otázkou. Reaguj. U mě na blogu se taky moc nekomentuje. (lidi moc nekomentují pokud z toho nemají zpětný odkaz, přitom i ten tam jde vložit, jen musí vědět jak) Ale Ti co komentují, tak mi přinesli několik skvělých informací, které mě posunuly hodně kupředu. Vždy to trvá a většinou já komentuji u nich a oni u mě.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
peeeeta píše:
No projekty, které rozjedu nevím kolik jich bude a sám si myslím, že dělat více projektů je na nic, jelikož poté se žádném nevěnuješ tak jak by jsi měl a ztrácí svou úroveň.

Mě se naopak nejvíce osvědčilo vybrat si téma webu, nahodit obsah, vložit nějaký ten reklamní systém nebo affiliate. A pak se o to už nestarat a věnovat se jenom propagaci, běžné údržbě a občas zkusit jiný způsob monetizace. Je tedy fakt, že jde o malé informační weby, ale zase se rozloží riziko kdyby se něco pokazilo (konkurence, ban, špatné umístění v SERPu).
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
idp píše:
Mě se naopak nejvíce osvědčilo vybrat si téma webu, nahodit obsah, vložit nějaký ten reklamní systém nebo affiliate. A pak se o to už nestarat a věnovat se jenom propagaci, běžné údržbě a občas zkusit jiný způsob monetizace. Je tedy fakt, že jde o malé informační weby, ale zase se rozloží riziko kdyby se něco pokazilo (konkurence, ban, špatné umístění v SERPu).



Ale to se již těm webům nevěnuješ. A není to něco co by jsi chtěl dále rozvíjet na začátku do toho něco dáš a poté už to necháš, aby žili sami. Ale když budeš chtít vytvořit nějaký projekty, které budeš pravidelně aktualizovat a něco na nich pravidelně publikovat, tak více projektů je záhuba.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
S tím nemám zkušenosti, pro mě by byla záhuba už jen tvořit pořád nový obsah na to samé téma :D
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No, ale právě, že já se chci projektům, které vytvořím věnovat delší dobu a ne jen je vytvořit a poté již neaktualizovat. Jinak to co jsi napsal je samozřejmě možné. Ale nechci za sebou nechávat weby, které jsou vytvořeny jen pro zisk a nejsou již nějak obnovované.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Jednou z cest je budovat komunitu kolem svého blogu, seskupovat lidi s podobnými tématy a zájmy. Pokud budeš psát dobře a tvoje články budou uznávaný, lidi se ti odvěčí například tím, že něco doporučíš ke koupi a oni si to na tvoji radu koupí, samozřejmě přes affil odkaz. Takhle nějak vybudoval svůj blog Pat. Má okolo sebe komunitu, která koupí cokoliv Pat doporučí, ať už se jedná o hosting nebo placené pluginy. Takže piš dobře o tom, čemu rozumíš. Pokud lidi zaujmeš a budou tvůj blog sledovat máš napůl vyhráno. Prvotně by ale u blogu nemělo jít o výdělek, ten se dostaví později pokud budeš úspěšný.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
LukasP - no o to se snažím, já nechci jen vydělávat na blogu já ty články píši z důvodu, že mě to zajímá, ale také mě zajímalo jak to dělají jiní blogeři, kteří jsou již sběhlí. Abych se když tak vyhnul nějakým chybám, který oni udělali. No prostě jsem si přišel pro rady, který se hodí na psaní.

Jinak kdo je Pat?
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
peeeeta píše:
LukasP - no o to se snažím, já nechci jen vydělávat na blogu já ty články píši z důvodu, že mě to zajímá, ale také mě zajímalo jak to dělají jiní blogeři, kteří jsou již sběhlí. Abych se když tak vyhnul nějakým chybám, který oni udělali. No prostě jsem si přišel pro rady, který se hodí na psaní.

Jinak kdo je Pat?


Neznas Pata? Tady je ukazka jeho sikovnosti http://www.youtube.com/watch?v=1AaMCaNN ... re=related

A tady jeho web:
http://www.smartpassiveincome.com/

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Pata jako postavičku ano, ale já myslel, že je to nějaký známí bloger nebo tak nějak.
A jinak ten blog je celý anglicky. To asi nebude čech
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se