Marketing

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Docela by mne zajímalo jak získávají trafik různé srovnávače cen plynu, bankovních poplatků, půjčko weby atd.. V podstatě mě napadají dva způsoby PPC a SEO, ale tyto dva způsoby jsou poměrně drahý vzhledem ke konkurenci. Napadá vás ještě další způsoby?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Když se dobře nastaví kampaň tak to PPC nevychází zas tak zle, nicméně jeden z používaných systémů je email marketing, spamujou všichni jak blázni, až je to nechutný. Seo se taky dá, ale to záleží na tom jestli je součástí srovnávače taky nějaký obsah.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
PPC kampaň se mi nezdá, když web vydělává na provizích... většina - až na ty velký - jsou vlastně affiliate a nevím zda se jim to opravdu vyplácí při dnešní ceně za proklik okolo 8Kč (odhad, spíše 2x tolik).
Kde ale na email marketing berou emaily? Předpokládám že klasický spam kde robotama najdou emaily to nebude.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Kde berou emaily, všude, největší databáze pro spamery je bohužel databáze na firmy.cz, tam jak máš nějaké emaily, samozřejmě firemní, tak to je masáž. PPC se ti nezdá? Víš jaká je provize na takovém pojištění domácností? asi ne. Musí se ale kampaň dobře nastavit. Pak je tu samozřejmě sběr emailů na jiných webech, jak jim jednou dáš svolení naprskaj ti do meilu všechno možný. Jako samozřejmě že pokud máš web napojen na affil, co ti dá 50 korun za nějaký správně vyplněný formulář, tak to přes PPC moc nevyděláš.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Koukám že máš srovnávač pojištění :) Ale ten asi moc neudržuješ co?
Jde mi o to že dokáži udělat zajímavý web na pojištění nebo půjčky, pravděpodobně dokáži vygenerovát i mizivou návštěvnost z vyhledavačů, ale nebude to ani aby to zaplatilo náklady na vývoj. Proto zvažuji zda se do toho pustit a jak generovat návštěvnost.

-- 19. 11. 2012 10:31 --

Ano PPC asi půjde, pokud se najdou dobrý klíčový slova, analýzu jsem si ještě nedělal, ale určitě to stačit nebude a doufám že jsou i levnější možnosti kde vzít kvalitní trafik :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No on právě moc udržovat nepotřebuje a to je na něm to nejlepší :-) , občas přidám obsah, aby šla návštěvnost i z vyhledávání a stačí to. Taky jsem na něm měl PPC kampaň a jak píšu když se to dobře nastaví dá se to. Výdělek tam je, nicméně nejideálnější je víc obsahu a tahat lidi z vyhledávání, ne že by to nic nestálo, je to ale levnější než PPC. Řekl bych to asi tak, že pokud si koupíš na každý den jeden článek za 100 korun, tak za půl roku už to bude generovat solidní návštěvnost z vyhledávání, kdežto 100 korun denně na PPC není nic moc. Pokud do toho ale zapojíš kampaň v emailu, bylo by to lepší, jenže u meilu je problém v hromadě podvodníků, databáze k ničemu, všechno jde akorát do spamu, atd. No není to tak jednoduché jak se může na první pohled zdát. Žádné hup na krávu a je tele.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Problém je že za půl roku se na ten projekt vykašlu pokud nebude mít aspoň malý příjmy a prodám ho za náklady... už se párkrát stalo :) Mám teď v rámci příprav navržený web na ferratum půjčky a wůbec nevím zda to dotáhnout (už jen grafika a js kalkulačka), jelikož nevím kde brát trafik :( Ten spam se mi nezdá, mě třeba cz spam skoro nechodí na tohle téma...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Protože nemáš na firmy.cz email, dej si tam nějakej a uvidíš ten cvrkot :-D Pokud nevydržíš půl roku, tak to ani nedělej, zvláště u půjček. Ono záleží jak ten web uděláš, začátek je vždycky nejtěžší, pokud to buduješ už s tím, že si nejsi jistej jestli to vlastně chceš a jestli vydržíš, tak ti moc šancí nedávám. No ale i přes to bych to vyzkoušel.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Právě že tam email mám :) Co se týče spamu, ještě nejsem úplně smířený s tím že bych dělal něco co není "správný" :) A vydržet u něčeho déle je problém, raději dělám pro klienty, jen jich je teď pomálu tak potřebuji trochu více proniknout do vlastního podnikání.. ano za časů Adwords jsem dokázal vydělat 5tis měsíčně bez práce, ale to byl koníček :)
Ještě se tě zeptám (odpověď asi znám) - má smysl pouštět jeden web nebo je lepší rovnou vybudovat síť - například jeden větší srovnávač všeho možnýho a dva až tři weby na jednotlivé produkty?
Vím že mi neprozradíš kolik ti vydělává tvůj srovnávač, ale dokážeš mi říct zda by se investice třeba 10tis za první rok zaplatila? Jde mi konkrétně o tvůj web, klidně PM.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No asi tak, já se třeba k tomu webu vracím, když na něj mám náladu, není to pro mě prioritní téma, ale zase vím, že se tam dá vydělat i solidní částka. Na emailing je nejlepší mít vlastní tématickou databázi. Sběr emailů na webech s podobným tématem, jenže to taky trvá. Jestli jeden web a nebo víc menších, podle mě obojí. Jeden větší projekt, kde bude všechno a pak pokud se ti to bude zdát vhodné, tak udělat i síť menších webů. Mě osobně se ale napříč různými tématy osvědčili spíš velké weby, hlavně kvůli trafiku z vyhledávání.

10 tis za rok jako rozpočet, to ti srovnávač vydělá. Když si spočítám co mě stál ten můj a kolik už vydělal, někdy mě zaráží proč se mu víc nevěnuji :-) Osobně mám ale raději pojištění než třeba půjčky, mám pro to víc důvodů, jedním z nich je i morální postoj k některým produktům, pokud to ale budeš brát jen jako obchod, tak to si není problém. Zjistil jsem ale jednu věc, podle mě je nejdůležitější se zaměřit na relevanci a kvalitu lidí co na web přijdou, k čemu mi je 50 lidí za den na webu, když nic neprodám. Zrovna nedávno jsem se dával do statistik a mám radost s toho, když za den přijde z vyhledávání (takže za darmo) 9 lidí a jeden z nich si uzavřel pojistku na barák a mám z něj provizi 1800,- a to každý rok po dobu trvání smlouvy, stačil by ti jeden takovej člověk za týden?. To je pro mě kvalitní návštěvník, ne šulini z emailu.

Pokud se zaměříš na kvalitní návštěvníky, co opravdu hledají produkt, nebo radu ohledně pojištění, nebo půjček, myslím si že to smysl má, já prostě nejsem moc zastánce systému najelt do PPC 10 tisíc a čekat jestli to klapne, rozhazovat prachy už jsem se odnaučil.

ps: pošlu ti do PM motivaci :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Takže děkuji za informace, určitě jsi mi usnadnil rozhodování. Uvidíme zda dokáži být aspoň trochu úspěšný v celkem velké konkurenci.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:

ps: pošlu ti do PM motivaci :-)


Pošli mi prosím taky motivaci :D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
stephan píše:

Pošli mi prosím taky motivaci :D


To je tajný, kdybys to viděl , jisto jistě bys potom umřel :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:

To je tajný, kdybys to viděl , jisto jistě bys potom umřel :-D


Radši to neposílej, jsem mladý a mám celý život ještě před sebou :D

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Začal bych tím, že 90% bankovních produktů je pro kienta nevýhodných - takže morální problém začíná u sjednávání pojistek, půjček, kreditek a různých spoření - ne až u spamu. Chvíli jsem to dělal a prakticky vždy je v tom nějaký háček nebo klient vysolí na poplatcích krvavé prachy. Dnešní banky společně s přebujelým státem jsou hlavní společenský průser, byť si to většina lidí neuvědomuje. Já jsem díky bankám o dost peněz přišel a dnes vím, že přes banku vydělá peníze jedině banka. Vy si pouze můžete velmi omezeně vybrat, jestli dáte bance míň nebo víc.

Jinak půl roku, tak to je vtip :D Web se dá rozběhnout rychle, dokonce může začít i celkem rychle vydělávat, ALE...
1) musím vrazit masivní rozpočet do reklamy
2) mám XY jiných projektů a přesunu si traffic
3) není to typický rychlokvasný šmejdoprodukt ala webtrh

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
basti píše:
Jinak půl roku, tak to je vtip :D Web se dá rozběhnout rychle, dokonce může začít i celkem rychle vydělávat, ALE...
1) musím vrazit masivní rozpočet do reklamy
2) mám XY jiných projektů a přesunu si traffic
3) není to typický rychlokvasný šmejdoprodukt ala webtrh


Půl roku je na vytvoření solidního trafiku Z VYHLEDÁVÁNÍ. Ostatní možnosti jdou samozřejmě rychle.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
freez píše:

ps: pošlu ti do PM motivaci :-)


Mě ta motivace bude stačit poslat na účet ;-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
V Cesku se za spam zatim nikdo nestydi. Emaily jsou podepsane, je tam telefonni cislo, atd.
no cooking

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se