Marketing

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Ahoj,

rád bych se zeptal, jaké zde máte zkušenosti s poptávkami. Za poslední dobu jsem jich pár zadal, ale vcelku bez úspěchu. A byly to poptávky jak na psaní textů (odpovědí minimum) nebo třeba na kasifikační analýzu klíčových slov (dalsi-poptavky/klasifikacni-analyza-klicovych-slov-t4386.html) - tam mimochodem zcela bez odpovědi.

Konkrétně ta analýza není přece nic těžkého, viz. třeba http://vyhledavace.info/clanky/246/klas ... ovych-slov

A u textů pro změnu když kouknu do nabídek, tak přibývají nové, ale aby někdo z přidávajících nabídku přečetl poptávky, to ne... Přijde mi to trochu padlé na hlavu, ale třeba je to jen můj pohled na věc.

Co si o tom myslíte vy?

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Já poptávky čtu skoro denně, ale popravdě půlka jde úplně mimo mě a z druhé půlky je většina nabídek alá webtrh. Přeloženo do češtiny, hledám idiota, který udělá kupu práce levně, ideálně zadarmo, za reference, za podíl z budoucího (imaginárního) zisku atd.

Mimochodem na klíčová slova a další osírání vyhledávačů kašlu a taky to funguje. Text má vypadat přirozeně a není kvůli tomu potřeba vymýšlet kostrbaté nadpisy a podivné texty s předem určenou hustotou slov a frází, to se fakt píše strašně blbě. Jednoduchou analýzu uděláš snadno ze statistik návštěvnosti - hned vidíš, na jaké fráze lidi chodí. Buď to je to co chceš - pak ok, jedeme dál stejným stylem - nebo to jsou kraviny a pak holt je potřeba s tím obsahem něco udělat. Doplnit meta tagy, titulky, poupravit nadpisy (rozumně samozřejmě), přidat alt a title tagy u tematických obrázků, odkazů atd.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Já jsem tady dnes náhodou, takže nečtu ani jsem nic nezadával :)

bajcicak
WD Trader: 3.5/5

Příspěvky: 29
Registrace: 02.11.2012
Dost závisí, co se poptává. Na registraci do katalogů Ti odepíše každý, na grafiku třeba půlka no a pokud máš pak nějaký specifický požadavek, nemůžeš se divit, že třeba nikdo. Ale oproti webtrhu se mi tady líbí více. Nikdo Ti nezablokuje účet a nejsou tu "webtržníci" (rozumějte jako hanlivé označení).

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
basti píše:
Já poptávky čtu skoro denně, ale popravdě půlka jde úplně mimo mě a z druhé půlky je většina nabídek alá webtrh. Přeloženo do češtiny, hledám idiota, který udělá kupu práce levně, ideálně zadarmo, za reference, za podíl z budoucího (imaginárního) zisku atd.

Mimochodem na klíčová slova a další osírání vyhledávačů kašlu a taky to funguje. Text má vypadat přirozeně a není kvůli tomu potřeba vymýšlet kostrbaté nadpisy a podivné texty s předem určenou hustotou slov a frází, to se fakt píše strašně blbě. Jednoduchou analýzu uděláš snadno ze statistik návštěvnosti - hned vidíš, na jaké fráze lidi chodí. Buď to je to co chceš - pak ok, jedeme dál stejným stylem - nebo to jsou kraviny a pak holt je potřeba s tím obsahem něco udělat. Doplnit meta tagy, titulky, poupravit nadpisy (rozumně samozřejmě), přidat alt a title tagy u tematických obrázků, odkazů atd.


Tato slova by šlo zarámovat doslova a plně se s nimi ztotožňuji.

-- 19.11.2012 15:43 --

janKali píše:
Ahoj,

rád bych se zeptal, jaké zde máte zkušenosti s poptávkami. Za poslední dobu jsem jich pár zadal, ale vcelku bez úspěchu. A byly to poptávky jak na psaní textů (odpovědí minimum) nebo třeba na kasifikační analýzu klíčových slov (dalsi-poptavky/klasifikacni-analyza-klicovych-slov-t4386.html) - tam mimochodem zcela bez odpovědi.

Konkrétně ta analýza není přece nic těžkého, viz. třeba http://vyhledavace.info/clanky/246/klas ... ovych-slov

A u textů pro změnu když kouknu do nabídek, tak přibývají nové, ale aby někdo z přidávajících nabídku přečetl poptávky, to ne... Přijde mi to trochu padlé na hlavu, ale třeba je to jen můj pohled na věc.

Co si o tom myslíte vy?


Co se týká třeba psaní, tak přeci jen je zde ještě oproti WT pořád menší základna uživatelů a každý nemusí být pisálek. U té analýzy si myslím, že 90% lidí ani pořádně netuší co to je (včetně mě), proto se neozvou. Já třeba poptávky nesleduji skoro vůbec, maximálně pro pobavení, jelikož se většinou poptávají otroci (ale to není problém jen Webdealu, to je i v normální práci a všude jinde). No a třeba nabídky jsou též kolikrát "luxusní". Největší problém u poptávky i nabídky je většinou cena a popis samotné poptávky (teď nemyslím konkrétně tu tvojí).

Moje zkušenost s poptávkami zde jsou naopak kladné a vždy jsem našel co jsem potřeboval, alespoň dříve, jelikož jsem již dlouho nic nezadával.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
Řeknu to takto. Podle mě si WebDeal sám sobě škodí. Určitě budu jediný, ale nikdy mě v přehledu nejnovějších příspěvků nenapadlo kliknout na Nové poptávky a další. Neklikám tam na nic, jen na nové diskuze. Tím ale poptávky a další vůbec nevidím, tudíž na ně nemohu reagovat. Nemá i toto podíl na tom, že toho více prodám na autobusové zastávce než na WebDealu? :)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Je tady malo lidi, tak lip to fungovat nemuze.
no cooking

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já na nové poptávky i nabídky i aukce koukám, když tam je něco co mě zaujme tak reaguju. Nicméně poslední dobou se mi stává čím dál víc, že zadám práci a pak už jen hrobové ticho :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
basti píše:
Mimochodem na klíčová slova a další osírání vyhledávačů kašlu a taky to funguje...


Tak to co si napsal se taky ztotožňuji, vůbec mi nejde o nějaký "osírání vyhledávačů". Klíčová analýza slov je v překladu zpracování statistiky, co se v tvém oboru vyhledává, jaké fráze atd. Tím zjistíš, co lidi zajímá a co hledají. Podle toho na e-shopu postavíš kategorie, menu a nebo třeba filtry. Například u nás když prodáváme boty tak se může
(a nemusí) zjistit, že lidi vyhleávají podle velikosti, podle barvy, druhu boty... Ve své podstatě není to z čeho k nám chodí relevatní, protože pokud hledají něco jiného a mi jim to nenabízíme, nebo tu informaci neposkytujeme, tak to u nás vyhldávač najít nemůže a nepošle je k nám... Tolik jako stručné vysvětlení, taky se mi nelíbí a na webu nechci mít texty, kde v každé větě mám napáno 3x slovo boty....

-- 19. 11. 2012 17:14 --

bajcicak píše:
Nikdo Ti nezablokuje účet a nejsou tu "webtržníci" (rozumějte jako hanlivé označení).


+1 :)

-- 19. 11. 2012 17:16 --

tim píše:
Je tady malo lidi, tak lip to fungovat nemuze.


Podle mě nerozhoduje zas tak počet, jako kvalita. Na WT je sice více lidí, ale velké procento z toho je takový ten "odpad a děti" - ti co vlastně nic nepotřebují a jen potřebují psát a urážet... Jsem tu spokojen.

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Aha, já to z kontextu pochopil jako on-site analýzu, tohle je mi jasné :)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
tim píše:
Je tady malo lidi, tak lip to fungovat nemuze.

Je tu málo lidí, ale zato hodně šikovných lidí. Pravděpodobně se nám zde nepohybuje moc úspěšných milionářů, ale místo toho jsou tu lidé, kteří ty miliony chtějí vydělat. A to je fantastické! Můžeme navázat spolupráce, vzájemně si pomáhat, scházet se, telefonovat si a vyměňovat si zkušenosti. Řada z nás provozuje různé weby, kde si můžeme vypomoci třeba inzercí. Ti, co mají služby, zase mohou chtít využít službu někoho jiného. Já jsem toho názoru, že i s malým počtem lidí se lze posunout kupředu. Jen zde musí být prostor, musí být iniciativa a chuť nějakou spolupráci udělat. Diskutéři jsou mi k ničemu, ale lidi, co chtějí svůj byznys posunout dopředu a nebojí se spolupracovat, o ty se klidně poperu! :) Trochu mě mrzí, že třeba na Skypu nebo na FB mám více lidí z Webtrhu než z WebDealu, přičemž zde je podle mě více lidí, se kterými by se dalo něco společného vymyslet...

lord
WD Trader: 3.25/5

Příspěvky: 201
Registrace: 09.11.2012
Mě tenhle web baví. Ačkoliv se v programování a těch věcech kolem webu moc nevyznám, tak mi tu dost lidí poradilo. Žádný výsměchy typu, "ty jsi jouda, ty nic nevíš". K těm nabídkám a poptávkám - sleduju to, na nějaké psaní jsem tzaky odpovídal. S PR mám zkušenosti, hlavně co se týče automobilů a pojištění.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Jiří Rostecký píše:
Je tu málo lidí, ale zato hodně šikovných lidí...


A to je přesně ten důvod, proč tu trávím čas.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se