Marketing

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dá mi někdo nějaký tip, kde prodávat kvalitní odkazy? Teda mimo WT a WD a podobných fór. Mám na mysli funkční systémy, kde se dají prodat odkazy z dobrých webů se slušnými ranky (PR 4 a SR 4).

Nějaký tip?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Já znám ranky.cz, linkmonitor.cz a prodej-odkazu.cz, ale to ty asi nejspíš též. O jiných možnostech, krom přímého prodeje osobně nevím.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
alijosha píše:
Já znám ranky.cz, linkmonitor.cz a prodej-odkazu.cz, ale to ty asi nejspíš též. O jiných možnostech, krom přímého prodeje osobně nevím.


Díky. Asi se budeš smát, ale nikdy jsem odkazy neprodával, takže o systémech možná tuším, že jsou. To je všechno :)

Zajímalo by mě, kde je to nejrozumnější a zkušenosti ostatních. Nechci všechno zkoušet - na to nemám čas a už vůbec ne chuť.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ranky.cz, Linkmonitor.cz - za dobu během které jsem tam měl nějaké weby, tak se mi podařilo prodat asi 1 odkaz = ztráta času zabývat se těmito systémy

Prodej-odkazu.cz - nemám zkušenosti, ale mám pocit, že Kubíček zešílel při stanovování cen. Normální člověk si na tomto webu nemůže snad nic objednat aniž by dostal výraznou slevu.

Přímý prodej - nejlepší varianta. Nikomu neplatíš provizi a často se podaří domluvit zajímavá spolupráce.

V prodeji odkazů jsem nikdy nebyl dobrý a tak nemám mnoho zkušeností. Přesto bych se dnes zaměřil pouze na přímý prodej, i když i to je díky mnohdy nesmyslným požadavkům inzerentů docela časově náročné a zisk není bůhvíjaký. Osobně jsem od prodeje odkazů ustoupil, pokud se neprodá odkaz aspoň na půl roku, tak to totiž nestojí za řeč.

Proč se chceš v dnešní době pustit do prodej odkazů?

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
janKali píše:

Díky. Asi se budeš smát, ale nikdy jsem odkazy neprodával, takže o systémech možná tuším, že jsou. To je všechno :)

Zajímalo by mě, kde je to nejrozumnější a zkušenosti ostatních. Nechci všechno zkoušet - na to nemám čas a už vůbec ne chuť.


Smát se nebudu, jelikož odkazy též neprodávám, ale jen ty systémy znám. Já, kdybych je měl začít prodávat, jakože ani nechci, tak bych zase vůbec netušil, co je reálná cena a co není :-).
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Já odkazy nikdy aktivně neprodával. Víceméně mě zájemci kontaktovali sami. To je v lepším případě, pokud ne, budeš muset kontaktovat ty je. Tyhle systémy mají jednu nevýhodu, prodeje jsou lehce odhalitelné.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Koupím kvalitní odkaz pgr4+ sr8+
Čtvrtletní platby

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Nabídnu PR4, SR4. SR už nemá 10sítkové hodnoty.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Když už, nehledal bych nějaké tržiště, ale projel bych eshopy relevantní k mému webu a ty bych oslovil s velmi obecnou nabídkou spolupráce. Eliminuje se tím prostředník i riziko publikace URL webu s nabídkou prodeje odkazů.

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
Eshop co ma na sobe postaveny zpetny linky, nebo reklamu na me pusobi dost neduveryhodne :)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Linki: Plný souhlas.
Provozuji www.FreeBit.cz nejen o smartphonech. Fandím iPhone 12 a Apple obecně.
 Nový iPhone 16 Pro s větším displejem a baterií

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
gransy píše:
Eshop co ma na sobe postaveny zpetny linky, nebo reklamu na me pusobi dost neduveryhodne :)

Pravděpodobně jsi dobře neporozuměl mému příspěvku.

Duhos
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 30.05.2012
Linki píše:
riziko publikace URL webu s nabídkou prodeje odkazů.


Co je v tom za problém? Jaké je riziko?
Jako, že to u některých webů může být nemorální? To snad ne...

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Tak konkrétně - nabízím odkaz z nového magazínu o interentu - www.pagerank.cz -> spuštíme v současné době, ale díky několika milionům odkazů a obsahu má doména PR 4 a SR4 - dříve byl PR i 6, ale nidko se tomu roky nevěnoval, tak postupně klesal.. Brzy se snad zase ranky začnou zvedat!

Duhos
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 15
Registrace: 30.05.2012
No, tak neco na tom bude, diky za info... :/

Co se tyce PR, tak jsem v prdeli.. Napriklad uz tim, že mám v paticce odkaz na nejaky weby.. A to nemyslim jen paticku na webu, ale i paticku tohodle prispevku.. Predpokladam, ze me google za to ztresta a treba na klicové slovo "konopi" me odsune ze ctvrte pozice na 75.
Rekl bych (a doufam), ze google vic strasi nez jaka bude realita. Treba kdyz jen porovnam dva weby tady z paticky.. pujcka-trutnov a ubytovani-teplicenadmetuji.cz...

1. jmenovany existuje od stredy, ctvrtka.. Od te doby pracuji na jeho popularite hlavne pomoci odkazu.. Pr clanky, vymena odkazu se vsemi moznymi weby a dejme tomu i nejake dalsi propagace bez odkazu. Jeho pozice na google na zadani klicoveho slova "pujcka trutnov" je 9. místo. At uz je to cimkoliv, domenou, ktera podle mnohych take nema zadny vliv a nebo zakazanyma odkazama... Kazdopadne google s timhle webem pocita a web stoupa.

2. jmenovany je na svete uz asi 3 roky a ne li dele. Byl delan pro zname, takze jsem se jeho propagaci venoval po jeho dokonceni formou vymeny s par webama, ktere jsem v te dobe mel.. Jim se podarilo sehnat peknej odkaz od mesta, kde jsou umisteny mezi penzionama. Tot asi veskera propagace.. Vysledkem je PR 0 a SR 0 a po vyhledavani klicoveho slova v google "ubytovani teplice nad metuji" je web na 45. pozici...

Sice to jsou trochu jabka s hruskama, ale neverim tomu ze kdybych se teplicim venoval stejnym zpusobem jako pujcce, tak ze web na tom bude stejne a nebo jeste hur... To proste ne a at si google rika na svym webu co chce..

Co se tyce SR, tak tady je to rozumneji. Tady treba mala cast o automaticke vymene o ktery jste se tady bavili:

Automatická výměna odkazů

Za nevhodnou výměnu odkazů považujeme takovou výměnu, kdy je prostředníkem pro poskytování odkazů nějaký automatický systém, s jehož pomocí jsou odkazy distribuovány na velké množství na sobě jinak nezávislých stránek. Pokud se na vašich stránkách takový systém vyskytuje, doporučujeme:

odkazy odstranit,
nastavit odkazům atribut rel=“nofollow“.

V opačném případě se vystavujete nebezpečí postihu. Na stránce by se měl vyskytovat přiměřený počet odkazů.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se