Marketing

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Ahoj,
ještě jsem to nepotřeboval, ale celkem si lámu hlavu, jak se získavají odkazy na stránky, které píšou o opravdu specialních tématech. Tzn. nejsou tu blogy na dané téma, ani fóra. Nevím třeba o deratizaci kanálů asi moc blogů a fór nebude. (Teď jsem téma střelil od pasu, ale určitě víte na co narážím)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Turek: bych potreboval deratizovat souseda...horor kdyz kolem me projde. proc si nevytvoris vlastni microsite? behem par tydnu ziska rank 10-20% a treba i vice. katalogy jsou stejne na ..., kdyz tam majitel prida Xdesitek odkazu na stranku. Jinak, co se tyce blogu, tak bych to asi az tak moc neresil a vybral nejake obecne tema. bot stejne sesbira informace ze stranky a odkazy.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Tech zpusobu je cela rada. Sam mam takove oblasti radeji, nez ty konkurencni. Zkus nakouknout do ebooku na www.zpetnyodkaz.cz a urcite ti neco pomuze...

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Taky jsem tento problém řešil a pořád řeším. Teoreticky mi bez konkurence stačí podstatně méně práce na získání dobrých výsledků v SERP, ale má dva zádrhele. Za prvé tak nelze získat ranky, což je sice pro SERP jedno, ale pro případný prodej reklamy je to často hodně zásadní. Druhý problém je ten, že při malém množství odkazů je web velmi citlivý na jakékoliv změny vyhledávacích algoritmů nebo práci konkurence.

Podpůrné minisite se mi jeví spíše jako blbost, protože zrovna v tomto případě se může stát, že minisite bude nakonec webu ještě konkurovat nebo užírat traffic, protože může být v SERPu hned pod ním.

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Pokud žádný blog na takové téma není, tak není nic jednodušího, než si ho prostě napsat :o). Další možností je vytvořit si tématický malé webové stránky, kde by byly nějaké další informace o produktu, či službě.. Pro tento účel používám http://www.strankylevne.cz


Pokud je téma dost specifické, tak pravděpodobně budete mít pěkné výsledky ve vyhledávání i bez linkbuildingu. Kde není konkurence, tam ani není koho vytlačovat.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Linki
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 27
Registrace: 02.07.2012
Turek píše:
Ahoj,
ještě jsem to nepotřeboval, ale celkem si lámu hlavu, jak se získavají odkazy na stránky, které píšou o opravdu specialních tématech. Tzn. nejsou tu blogy na dané téma, ani fóra. Nevím třeba o deratizaci kanálů asi moc blogů a fór nebude. (Teď jsem téma střelil od pasu, ale určitě víte na co narážím)


Tam, kde nenajdeš téma přímo, musíš si najít jeho napojení na jiná témata. Třeba tebou zvolené téma deratizace kanálů má návaznost na:

- hlodavce
- čistotu obydlených lokalit
- některé nemoci

Další určitě vymyslíš sám. Tím se ti rozšíří záběr pro hledání partnerů, článek se tebou vybrané oblasti může dotknout jen okrajově. Jak píše Michal Kubíček, je to větší výzva, než úvěry a další weby, kde je přetlak (nekvalitních) zdrojů.

Další odkazové příležitosti můžeš vytvořit sám, udělej sám magazín, nastav si Google Alert na KW z rozšířených témat a piš stručný blog s rozumnou frekvencí, dva tři krátké textíky s obrázky zvládneš do hodiny týdně.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se