Marketing

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Google Analytics v základním nastavení obsahuje pro nás středoevropany nepříjemné posunutí času, kdy se data aktualizují až v devět hodin následujícího dne. Málokdo ale ví, že to jde jednoduše přenastavit. Sestavil jsem pro vás jednoduchý postup.

Po přihlášení do GA klikněte na Správce (naleznete jej v pravém horním rohu, viz. obrázek 1).
x6KY.png
Obrázek 1
x6KY.png (4.2 KiB) Zobrazeno 2123 krát


Poté vyberte profil, v mém případě se jedná o moji přezdívku (viz. obrázek 2).
kdia.png
Obrázek 2
kdia.png (4.59 KiB) Zobrazeno 2123 krát


Po vybrání profilu se vám zobrazí seznam webů, které máte pod ním přiřazené. Bohužel Google Analytics nenabízí možnost změnit je u všech webů naráz, takže musíte postupně jeden po druhém. Poté co si daný web vyberete, zobrazí se se vám následující (viz. obrázek 3).
fjka.png
Obrázek 3


Zde si všimněte záložky Nastavení profilu (Profily -> Nastavení profilu, obrázek 4).
x6NN.png
Obrázek 4
x6NN.png (6.32 KiB) Zobrazeno 2123 krát


A zde poslední krok, nastavení časového pásma na Českou republiku (GMT +1), (viz obrázek 5).
x6O8.png
Obrázek 5
x6O8.png (2.68 KiB) Zobrazeno 2123 krát


Teď jste nastavili správné časové pásmo u jednoho webu, máte-li jich víc, musíte to provést tímto způsobem u každého zvlášť.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
To mě v GA štvalo že se mi polovina webů aktualizuje o půlnoci a druhá v 9 ráno. Děkuji za radu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
S tímto nikde problém nemám. Je pravda, že mám G účet v ČJ a i při zakládání novýho profilu si vybírám Česko, tak to asi nastaví i správný čas.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Pokud jste v GA zaregistrovaní později (s příchodem nového rozhraní), tak už by neměl být problém (pokud vše dobře nastavíte).

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Tak to bude ono, mám tam nový účet tak od prosince 2011.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se