Marketing

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pánové jak jste na tom s návštěvností svých webů v závislosti na dnech v týdnu? Pozorujete rozdíl v návštěvnostech například o víkendu versus všední den a co podíl návštěv v průběhu dne? více lidí ráno, nebo po obědě či večer?

Já mám tedy víkendy slabší než všední den a největší návštěvnosti mívám kolem oběda a pak navečer, jak jste na tom vy ?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
U mě to záleží především na tématice webu, takže na toto nemohu jednoznačně odpovědět, bylo by dobré udat jaké téma máš na webu, který popisuješ popř. na webech :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No tak třeba web s auto tématikou, ten je o víkendu doslova mrtvej a ve všední den je nejvíce živo od rána do tak 15 hodin a pak až kolem deváté večer, cestovatelské weby tam to mám o víkendu taky méně, ale ne o tolik a ve všední den zase ráno ani noha, ale po obědě tak od 11 hodin je tam lidí habakuk a tak nějak kontinuelně až do pozdního večera no a weby o žrádle tam jsou zase lidi mimo víkend tak nějak celej den :-)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
O víkendu zaznamenávám vždy pokles téměř všude. Největší návštěvnost mám od pondělí do čtvrtka, pak to jen tak skomírá a přežívá. A potvrzuji i to od rána do 15 (nejspíš se nudí lidi v práci) a pak až večer kolem 19 a více.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
víkendy bývajú kritické, návštevnosť na väčšine webov výrazne klesne, aj keď veľa záleží aj od toho aké je cez víkend počasie, keď je škaredo tak prichádza na weby viacej ľudí

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
S tím počasím je to pravda, i já se toho všímám.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
to isté sa dá aplikovať aj na ročné obdobia, u minisite zaznamenávam na jeseň 200 % + nárast v počte návštev

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
U mňa je to troška opačne ako u vás ostatných. Cez víkend mi ide návštevnosť pekne hore...A cez týždeň sa nájde vždy deň kedy to dosahuje dlhodobé minimá...Čo sa hodín týka, tak cca od 17:00-00:00 chodí najviac ľudí. Téma - citáty...

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
alijosha píše:
O víkendu zaznamenávám vždy pokles téměř všude. Největší návštěvnost mám od pondělí do čtvrtka. A potvrzuji i to od rána do 15 (nejspíš se nudí lidi v práci) a pak až večer kolem 19 a více.


Pod tuto větu se můžu podepsat. Jinak o víkendech je návštěvnost až -30-60%. Závislý je to také od počasí, v létě je to ještě horší. Nyní v zimě nejsou ty výkyvy až tak strašný.

Gondal
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 403
Registrace: 15.11.2010
Áno áno...Počasie zohráva v lete dosť veľkú rolu. Je veľký rozdiel keď je vonku 30° a svieti slnko a keď je 20° a prší...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
na druhu stranu zase cez leto idú do popredia sezóne weby travel, brigady a pod. ono je to dosť individuálne ale to počasie je jasné, keď už počasie robí vonku zlobu, tak aspom webmasterom robí radosť nárastom návštev -> ziskov

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Co říkáte na trafik v době kdy má půlka Prahy a celé Brno jarní prázdniny ? Jak jste na tom s návštěvností od pondělí 6.2. kdy prázdniny začali?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
U sebe nějaký extra rozdíl nepozoruji a plus mínus je to stejné.
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
alijosha píše:
U sebe nějaký extra rozdíl nepozoruji a plus mínus je to stejné.


Stejné neprojevilo se to ani na návštěvnosti ani na prodejích.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To u mě tedy jo, respektive podle mapy lokalit odkud lidé chodí, Praha a Brno mám jednoznačně nejvíce návštěv a od pondělka poměrně značný rozdíl z těchto lokalit, ostatní tak nějak normál.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Kusi
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 162
Registrace: 02.12.2010
Túto tému sledujem od roku 2005. Teda už 7 rokov.
Všeobecne platí, že počas víkendov, prázdnin a pekného počasia je návštevnosť menšia. Rovnako, ako sledovanosť TV. Trend je opačný ako pri printových novinách, kedy sú víkendové edície predávanejšie.
A prečo? Dôvodov je viac:
1. Počasie - keď je pekné počasie, ľudia robia radšej niečo iné, ako sedia doma a za PC. Idú so psom von, idú sa prejsť, na turistiku, s kamošmi, športovať a podobne.
2. Pracovné voľno - tu ľudia nemajú potrebu tráviť toľko času za PC a sú radšej s rodinou, alebo skrátka oddychujú. Ležia a čítajú, pozerajú TV a podobne. Jednoducho, cez pracovný týždeň sú v práci, kde surfujú a cez víkend si chcú dať od PC pokoj.
Nenadarmo sa hovorí, že najväčším konkurentom slovenského Azetu a českého Seznamu nie sú iné weby, ale počasie a dovolenky.
Avšak ak si pozriete trend ľudí, ktorí web navštívia, tak je stále rovnaký. Teda ak je v SR priemerne 1,3 milióna ľudí denne online, tak cez víkend je toto číslo rovnaké, ako počas týždňa. Rozdiel je v čase, ktorý na internete strávia. Cez víkend je to cca hodina, počas týždňa až štyri hodiny. Takže navštívia menej webov.
Výnimkou sú situácie ako pád vlády, majstrovstvá sveta, voľby, atentát a podobne, no a sezónne weby ako dovolenky. Vtedy sú však firemné weby stále na minime, dokonca niektoré padajú zo stoviek návštev na desiatky, niekedy jednotky.

Pri sledovaní vychádzam z oficiálnych meraní:
http://online.aimmonitor.sk/
http://online.netmonitor.cz/
http://www.aimsr.sk/
http://www.netmonitor.cz/
Zahraničie ma akosi nezaujíma.

Ak chcete vedieť viac, kľudne píšte, rád poradím :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se