Marketing

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Najdeš to na twitteru Oty - WhispereCZ
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
freez píše:
Teď úplně váhám, jestli to mám odsouhlasit. Dovedu si představit jak mi inzerent co dva měsíce píše, abych přepsal článek z pozitivní recenze na neutrální, pak zase na pozitivní a já to budu muset udělat. To mě docela děsí.


Nemyslím si, že tato situace bude na denním pořádku, řku-li vůbec. Jde o jinou situaci. V poslední době klienti stále časteji požadují obvykle smazání odkazu z článku (přeoptimalizovali a čistí svůj odkazový profil), případně žádají o přidáno atribudu nofollow, případně rovnou smazání.. Z části toto bylo ve staré verzi pravidel řešeno, my jsme to jen zdůraznili, protože někteří blogeři, přestože za článek dostali zaplaceno, odmítali pak dále např. odkazy mazat.

-- 06.04.2014 13:35 --

Mac píše:
Smazat - ano. Proč taky ne.

To přepsání bych si ale potřeboval ujasnit:

- Požadovat přepsání před schváledním článku?
- Přepsat po nějaké době už jednou schválený článek?
-- přepsat ho nezištně?
-- přepsat ho za mou cenu a když ji inzerent nepříjme je přípustná alternativa článek smazat?
--- při smazání přijdu o původní odměnu?
--- při smazání mi původní odměna zůstane?

Díky. ;-)


Jak bylo řečeno, budeme vyhovovat inzerentům s oprávněnými změnami typu změnu odkazu z follow na nofollowe, smazání, změn URL například při změně URL (která nenastává denně) atd. Vzhledem k článkům, kterých se loni napsalo přes Placla 12000, je takových žádostí max do stovky ročně.

-- 06.04.2014 13:55 --

A na závěr k bodu o konkurenci.

Nejprve co nám vadí na jiných systémech, a to včetně aktuální verze Kupčlánku, který provozuji já sám... Je to veřejný seznam webů zapojených do prodeje článků. Někteří z vás jistě ví, že v zahraničí (a naní to jen v tak vzdáleých lokalitách, ale třeba v Německu, v Polsku nebo Řecku), probíhá ze strany Google něco jako hon na čarodějnice, repektivě na tzv. odkazové a payperpost sítě. Systémy, které v Česku zveřejňují seznamy blogů (Copywriting, Kupčlánek, Ads.ranky a možné ještě nějaké další), si tímto do facto říkají o návštěvu některého se SPAMcopů Google případně Seznam. Postiženy však nebudou tyto sítě, ale weby v nich zapojené. A to i ty, které se někdy před lety do seznamu zaregistrovaly, za celou dobu prodali jeden dva články. To není fér (a to říkám s plným vědomím toho, že jedn takový systém sám provozuji a zatím stále je zde veřejně přístupný seznam webů).

Placla je největším systémem, ať si kdo chce, co chce říká, vypovídají o tom počty poptávek i relizovaných článků. To, co jiné systémy mají za měsíc, je v Placle realizováno za den. A určitá část webů, která je v Placla, se vystavuje i na těchto veřejných seznamech. Co myslíte, že poběží českým Twitterem, až tyto weby dostanou penalizaci? "Penalizovali nám weby, které máme v Placla". Protože, to, že ho před rokem hodil kdesi do Webpostu nebo někde jinde, si ani nevzpomene. To nám upřímně vadí. Ota z Copywritingu na to zaregoval rychle, do pár minut od oznámení udělal funkci, kde si můžete sami web ze seznamu schovat (defaultně je zobrazen), za což mu tleskám. Problém vyýskytu ve více systémech však vyřešil jen z části. Zac minutku se k tomu vrátím... My na KČ jsme to vzhledem k principu, jak funguje, schování seznamu neudělali. Mj. i proto, že zcela předěláváme stávající koncept. A už se první blogeři odhlašují - tu z Placla, tu z Kupčlánek, prostě podle toho, jaký systém jim vydělává a vyhovuje víc.

Druhý důvod je exkluzivita. Naši inzerenti chodí na Placla mj. proto, že zde mohou koupit něco, co je jinak pro ně složité či dražší. Viz příklad. který tu nekdo dával, jak odmítá poptávky na Placla a pak mu občas stejná přijde napřímo. Někteří inzerenti to tak dělají, jiným vyhovuje práce v našem systému a garance, které mu přinášíme. Máme zájem v Placla nabízet (zejména nyní, když jsme zavedli VIP poptávky) weby, které si jinde prostě klient nekoupí. Protože atraktivnější je to, co je exkluzivní, ne hoka, nabízející se na každém rohu...

A třetím důvodem je rozdílná cena. Chápu, že pohledu inzerenta může být výhodnější porovnávat ceny u nás a v jiných systémech. Myslím tím ceny konkértního webu. není to ale výhodné pro samotného provozovatele systému a v konečném efektu ani pro blogera. Dám případ: Drago měl, zřejmě chybou v nejmenovaném systému nabídku publikace za článek za 50,- korun, později opraveno na 1500,-. Na Placla přijde VIP poptávka na napsání čánku, který by seděl právě na jeho web. Základní cena 2500,- (články se u VIP poptávek běžně prodávají od 1000 - 11000,-), Dragovi bychom zavolali a on by nabídl třeba ještě 3000,-. Inzerent, pokud zná i jiné systémy, zjistí, že jinde může na stejném webu koupit článek za polovičku. Co si pomyslí? V lepším případě si ho koupí od Draga za polovičku, v horším se na něj vykašle, protože mu přijde nefér, aby mu nabízel cenu dvakrát vyšší, než je jeho obvyklá (i když nemusí být aktuální, cenu mohl bloger vyplnit v době, kdy měl nižší návštěvnost, byl v jiné situaci atd.). To jsou situace, ke kterým dochází a setkali jsme se s nimi opakovaně v našem dotazníkovém šetření s inzerenty.

Takže tolik k našim důvodům. Víme, že to může vést o odchodu některých blogerů, na druhou stranu celkový pozitivní vliv převáží případná negativa. Včetně těch, že nám odejdou blogeři z Kupčlánku:)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Michal Kubíček píše:

Nemyslím si, že tato situace bude na denním pořádku, řku-li vůbec. Jde o jinou situaci. V poslední době klienti stále časteji požadují obvykle smazání odkazu z článku (přeoptimalizovali a čistí svůj odkazový profil), případně žádají o přidáno atribudu nofollow, případně rovnou smazání.. Z části toto bylo ve staré verzi pravidel řešeno, my jsme to jen zdůraznili, protože někteří blogeři, přestože za článek dostali zaplaceno, odmítali pak dále např. odkazy mazat.


Tahle interpretace už mi dává smysl, změny v odkazech se prostě občas dějí a je nutné je udělat z důvodů o nichž si psal. Tohle jsem ochoten přijmout bez problémů.

Co se zbytku týče, tam to budu zřejmě řešit kompromisem a některé weby z Placla stáhnu.

Díky za osvětlení celé situace.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Provozovatel systému by neměl tak silně omezovat blogery. Tohle je zrovna věc o kterou by se (nejen) podle mě měli starat sami blogeři.

Přidání do systému nepodléhá ověření vlastnictví, Google ani žádný jiný vyhledávač nemá šanci zjistit, zda ten web opravdu přidal majitel nebo jeho konkurence. Kromě toho, třeba my na Copywriting.cz blokujeme vyhledávače uvnitř systému. Mají přístup jen tam kam se dostane neregistrovaný uživatel a ten se k seznamu webů nedostane.

Více bych se zaměřil na zkvalitňování služeb než na snahu zbavit se konkurence. Konkurence je prospěšná, sami ji vnímáme pozitivně, protože je to motivace zkvalitňovat služby.

Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Otakar Pěnkava píše:
Více bych se zaměřil na zkvalitňování služeb než na snahu zbavit se konkurence. Konkurence je prospěšná, sami ji vnímáme pozitivně, protože je to motivace zkvalitňovat služby.


Oto, pokud to chápeš jako snaha se zbavit konkurence, pak to chápeš špatně. Sám víš, že tvůj systém používám (na nákup článků, protože to je podle mne to, v čem máte šanci uspět), dost často ti reportuji chyby a nesrovnalosti, abys mohl systém zlepšovat. Ať už logické, UX nebo bezpečnostní. Kdybych tě chtěl zlikvidovat, pak bych si je nechával pro sebe.

Konkurenci považuji za prospěšnou, posouvá služby dál. Viz moje přednáška zde: https://www.youtube.com/watch?v=m4y0h8wsQDA a https://www.youtube.com/watch?v=8SFxAva ... e=youtu.be.

A dokonce se do konkurence ani nestrefuji. Na druhou stranu, vy sami jste si při spouštění služeb párkrát do konkurence dloubli, což jsme už řešili soukromě. Naše důvody jsou takové jaké jsou.

Mj. to pravidlo bylo i ve starých podmínkách, jen se tom nemluvilo....

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Otakar Pěnkava píše:
Provozovatel systému by neměl tak silně omezovat blogery. Tohle je zrovna věc o kterou by se (nejen) podle mě měli starat sami blogeři.

Přidání do systému nepodléhá ověření vlastnictví, Google ani žádný jiný vyhledávač nemá šanci zjistit, zda ten web opravdu přidal majitel nebo jeho konkurence. Kromě toho, třeba my na Copywriting.cz blokujeme vyhledávače uvnitř systému. Mají přístup jen tam kam se dostane neregistrovaný uživatel a ten se k seznamu webů nedostane.

Více bych se zaměřil na zkvalitňování služeb než na snahu zbavit se konkurence. Konkurence je prospěšná, sami ji vnímáme pozitivně, protože je to motivace zkvalitňovat služby.


Možná načase dělat věci jinak (sám to dělám, pokud chci "ukousnout" co největší díl z "koláče")

-- 07. 04. 2014 14:27 --

Mac píše:
Díky. Mám jasno. Až se stydím, že jsem to potřeboval takhle polopatě. :-)


Macu, nestyď se, už jsme si zvykli na to, servírovat ti to polopatě. Připravil jsem si pro tebe extra velkou lopatu (před tím na ní seděli jen Jeníček s Mařenkou). 1:1

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Michal Kubíček
Uživatelský avatar

Administrátor
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 240
Registrace: 27.09.2011
Mac píše:
Jak se přidává GA k blogu na Placle?


Pristup k GA pozadujeme az v pripade, kdy pozaduje klietn overeni navstevnosti, jinak blogery neotravujeme:))

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jo, to se mi zdá jako dobrý přístup.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se