Marketing

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
V poslední době pozoruji pokles sranků na spoustě webů. Nejedná se jen o moje weby, ale i celou řadu jiných webů, které už jen kvůli konkurenci pozoruji. Během posledního měsíce to šlo hodně dolů, o 1 - 2 ranky. SR3 klesly skoro všechny na SR2. Paradoxně je teď u hodně mých webů GPR větší než SR. Co zase v seznamu nacvičují??

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Doporučuju vypnout „rank monitory“, co máte v hlavě a soustředit se na to, kolik lidí na váš web chodí, jak se na něm návštěvníci chovají a zda se inzerentům vyplatí reklama. Pak najednou budou ranky jen směšná čísla bez většího významu, která k životu nikdo nepotřebuje. (Ano, jednou za čas vás inzerent odmítne pro nízké ranky, ale můžete se tomu v klidu zasmát.)

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Mac: No nevím no, seznam je zvláštní, radši se vsázet nebudu, vše je asi možné

Lukáš Jirsa: To vím, ale ranky jsou zažité :( ne u mě, ale u milion jiných lidí, na kterých jsem závislý cos e týká internetového příjmu

Jen mi připadne divné a postrádá to teda význam rankování, když nějaký web, který má na úvodní straně 100 backlinků a nemá dva roky aktualizovaný obsah má stejný SR nebo vyšší než weby, co mají každý den aktualizovaný odkaz, minimum reklam, zvláštní v tom Česku... Asi samý odborník :(

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
U mě naopak. 2 weby nově na SR4 - a to v pohodě i podstránky (a dokonce web, který nemá tak velkou návštěvnost)

-- 28. 05. 2014 11:07 --

Lukáš Jirsa píše:
Doporučuju vypnout „rank monitory“, co máte v hlavě a soustředit se na to, kolik lidí na váš web chodí, jak se na něm návštěvníci chovají a zda se inzerentům vyplatí reklama. Pak najednou budou ranky jen směšná čísla bez většího významu, která k životu nikdo nepotřebuje. (Ano, jednou za čas vás inzerent odmítne pro nízké ranky, ale můžete se tomu v klidu zasmát.)


Souhlasim s tím, že rank nevypovídá až tak moc o kvalitě webu. Ale třeba pro publishery a pro PR důležité zatím pořád ještě jsou.

katalog
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 147
Registrace: 03.04.2013
raR2 píše:
Mac: No nevím no, seznam je zvláštní, radši se vsázet nebudu, vše je asi možné

Lukáš Jirsa: To vím, ale ranky jsou zažité :( ne u mě, ale u milion jiných lidí, na kterých jsem závislý cos e týká internetového příjmu

Jen mi připadne divné a postrádá to teda význam rankování, když nějaký web, který má na úvodní straně 100 backlinků a nemá dva roky aktualizovaný obsah má stejný SR nebo vyšší než weby, co mají každý den aktualizovaný odkaz, minimum reklam, zvláštní v tom Česku... Asi samý odborník :(


Srank není jen o odkazech můžeš klidně mít SR4 na webu kam vede jeden shit odkaz :)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
mě se to taky zvedlo mám ted už esranka 1tku zatím je na HP na podstránkách mám moli.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico píše:
mě se to taky zvedlo mám ted už esranka 1tku zatím je na HP na podstránkách mám moli.


nějak špatně artikuluješ :-D

Ale já mám taky co říkat. Dneska jsem si chtěl zaregistrovat doménu a koukám, že už jí mám

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Rank je nedílnou částí, ale sledujte dalších 200 metrik... :)

hrncal.junior
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1
Registrace: 28.05.2014
Já měl ještě před vánoci Srank 6 a nyní mám tuším 3. Paradoxně mi ale přišlo více objednávek a práce, než předtím :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
hrncal.junior píše:
Já měl ještě před vánoci Srank 6 a nyní mám tuším 3. Paradoxně mi ale přišlo více objednávek a práce, než předtím :-D


To je celkem normální. Taky je běžný (alespoň u mě),že když ti Seznam ubere na pozicích, tak získáváš na pozicích na Googlu (zvláštní, že opačně to tak není)

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
SR mi spadl taky o jeden, při další aktualizaci zase zpět. Nedávno.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Může mít na ten pokles vliv více štítků (nárůst za poslední měsíc asi o 25%)? Weby na WP.

Lukáš Jirsa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 181
Registrace: 02.12.2011
Štítky jsou často pouze duplicitní obsah bez většího přínosu, takže může. Otázka je, jestli je 25 % 5 štítků, nebo 250 štítků. Doporučuji však štítky regulovat a držet je jen na jednotkách, maximálně desítkách stránek.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Mac: To ne, nejsem zase takový amatér. Se štítky to nepřeháním. Redaktorky tam toho nasekají ale občas více, tak 3 štítky na článek, což se mi zdá hodně, tak chci znát názor ostatních. Prostě hledám příčinu, proč ranky klesly, nezdá se mi, že by příště vzrostly, třeba to tak bude :D Nevím taky, jestli je dobré štítky házet na homepage do sidebaru, třeba jak mám u webů v podpisech? Myslím, že by to mohlo brát rank (dělit), nevím...

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
raR2 píše:
Mac: To ne, nejsem zase takový amatér. Se štítky to nepřeháním. Redaktorky tam toho nasekají ale občas více, tak 3 štítky na článek, což se mi zdá hodně, tak chci znát názor ostatních. Prostě hledám příčinu, proč ranky klesly, nezdá se mi, že by příště vzrostly, třeba to tak bude :D Nevím taky, jestli je dobré štítky házet na homepage do sidebaru, třeba jak mám u webů v podpisech? Myslím, že by to mohlo brát rank (dělit), nevím...


Neodakzuješ příliš mnoho s titulní stránky ven?
Nemáš příliš mnoho interních odkazů na titulní stránce?
Nesnížila se návštěvnost webu?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Návštěvnost je pořád stejná, spíše má mírně rostoucí trend. Z titulní stránky ven max do pěti odkazů, většinou ani to ne, to si myslím že je v pohodě. Interních odkazů na titulní stránce je právě dost díky těm štítkům. Např tady http://kutilzahradnik.cz/, ale zase ty štítky jsou v levém sidebaru, ale nejsou zobrazovány hned, ale při kliku vpravo nahoře, i tak je to ale asi součát hp, takže se to asi dá považovat za interní odkazy na hp.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Toto se mi občas děje u webů, kde je pravidelně přidáván obsah a mají v indexu +/- 1000 stran, Srank je tam nějakej "nestabilní" a lítá +/- 1 bod nahoru a dolů. Protože to ale nemá vliv na umístění v Serpu a na návštěvnost, tak to nějak neřeším. Proč se to děje, netuším, možná Seznam nestíhí reagovat na zvyšující se počet stran a pak dělá takové změny v ranku HP.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
freez: Díky, to by sedělo, je to fakt převážně u webů s pravidelným, skoro každodenním aktualizovaným obsahem.

Mac: To mě nenapadlo s tím spamem, možné to asi bude.

Jinak to řeším spíše pro zjištění problému, ne že bych kvůli tomu nějak nemohl spát.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
raR2 píše:
Návštěvnost je pořád stejná, spíše má mírně rostoucí trend. Z titulní stránky ven max do pěti odkazů, většinou ani to ne, to si myslím že je v pohodě. Interních odkazů na titulní stránce je právě dost díky těm štítkům. Např tady http://kutilzahradnik.cz/, ale zase ty štítky jsou v levém sidebaru, ale nejsou zobrazovány hned, ale při kliku vpravo nahoře, i tak je to ale asi součát hp, takže se to asi dá považovat za interní odkazy na hp.


Příliš mnoho interních odkazů je někdy problém - posiluješ podstránky, ale ubíráš síle hlavní stránky. Vyhledávač může vyhodnotit web pak jako PR.
Ve výsledku se ti pak propadne web s KW , na kterou máš zacílenou hlavní stránku, ale zase se ti posílí KW na podstránkách. Stejně tak se přelije rank.

Když stavím MFA, tak snažím, aby odkazovou stránku tvořila podstránka.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Štítky vytváří duplicity ale určitě nemají vliv na SR jako takový... jde o interní odkazy, možná, že odplouvá rank - jinam?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
To je OK, pak nastává:

Kód: Vybrat vše
http://freebit.cz/tag/android/
http://freebit.cz/tag/android/page/1/
http://freebit.cz/tag/android/page/2/
http://freebit.cz/tag/android/page/3/

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se