Marketing

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Může mi někdo říct, kdy proběhl poslední přepočet Sranku, sledujete to někdo? Kdosi mi říkal, že to probíhá u každého webu v jinou dobu, že to není hromadné, to se mi ale moc nezdá, ptz u mých webů je to vždy souhlasně, pokud se něco mění. Dlouho jsem už žádnou změnu nezaznamenal.

Další otázka k Srankům potom, je normální, že web, který existoval 3 měsíce, nebudoval žádný linkbuilding má Srank 3 i dávno po tom, co byl zrušený, co neexistuje (je to už skoro dva měsíce, co ten web neexistuje a pořád má Srank 3, nebylo to nic kvalitního...)

A ještě jedna otázka, kdy vyhlížíte přepočet GPR?

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
GPR přepočet se již dříve nevědělo kdy a teď už je to opravdu jen věštění. Malé přepočty probíhají neustále. Ovšem o velkém přepočtu se může jen spekulovat.

Pokud jde o SR, tak Seznam je kapitola sama o sobě.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Že se weby trošku hnout v SERP, někdy se změní i RANK, ale jen u pár webů, což postřehne jen majitel.
Prostě nic co by se týkalo větší části.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Není jedno, kdy je přepočet?
Aspoň se tu všichni nehoní za ranky. Stačí tvořit a on se úspěch dostaví.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
No jedno to není když 90% lidí, na kterých stojí výdělek z mých webů to vyžaduje a ranky denně sleduje... Je nějak nezajímá nic jiného, dobré je, že všichni to ví a všichni budou říkat, že ranky nemá cenu řešit :D Říkám to taky, ale bohužel je to jen namlouvání :D

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Tak pokud výdělek stojí jen na prodeji reklamy, tak potom je to těžší, ale ranky jsou přežitek.(co zvolit jiný výdělek?)
Jen většina lidí na ně stále hledí.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
U srank jsem viděl změnu 1.7., takže někdy kolem tohoto data.
GPR jsem si tipnul na den nezávislosti ale nebyl, takže to Google asi nechce aktualizovat.
Jinak dobře se teď prodává podle Ahrefs domain rank. Sice to nemá na GPR 5+, ale jako ukazatel autority, která je teď in to poslouží.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Jn, mám samozřejmě víc druhů příjmů z webů, ale toto je jeden z nich, který mi pořád vrtá hlavou a neumím si vysvětlit tu naivitu rankařů. Prostě nepřestanu dumat nad tím, že web, který je už 2 měsíce zrušený a který existoval 3 měsíce, měl minimum článků, byl všeobecně zaměřený a minimálně navštěvovaný (hlavně z FB) má pořád SR3 a já se s weby drbu každý den (někde i roční historie) a mám SR2. Nechápu té logice přepočtů, vlastně vůbec ničemu v tomto...

-- 09. 07. 2014 22:45 --

OK, díky Drago za ten orientační čas přepočtu SR, ten GPR jsem si právě taky tipoval teď někdy, Amerika tím datem žije a je to zhruba půl roku, vlastně už víc, po posledním přepočtu.

peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
Drago: kde mohu zjistit ten rank - podle tohohole má i google rank 0 (https://ahrefs.com/site-explorer/overvi ... google.com)

raR2: Tak hold musíš prodat reklamu i jiným způsobem než jen díky rankům.Jak jsem již psal, pochopit seznam nemá cenu. Nejspíše si měl v doméně nějaké klíčové slovo nebo něco podobného. Či na tebe stále někdo odkazuje, on rank spadne až po určité době, klidně až za půl roku.

Co se týká PR, tak se googlu ani nedivím, že jej neaktualizuje. Jemu to peníze nepřinese, raději se věnuje lepšímu zaměření reklamy a jiným věcem, kde získá peníze. Bohužel to neznamená zkvalitnění služeb.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
raR2 píše:
U toho google mi to ukazuje ahrefs rank 95, to zelené číslo.


Teď už mi to ukazuje taky, ale před chvílí tam byla ještě 0. Asi měli nějakou aktualizaci.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Teď je to nějak zlobí a občas ukazuje 0.
Jinak srank má tu výhodu, že vždy zůstane minimálně na 1, pokud za to doména stojí. Díky tomu se tak dají sehnat i roky smazané domény s GPR, který se po minipřepočtu obnoví.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
peeeeta
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.83/5

Příspěvky: 2055
Registrace: 02.09.2012
No já bych řekl, že inzerenti moc o této metrice neví.
Většina zná SR a PR.
Pokud jsem ti pomohl přidej mi bod tlačítkem [+]
Wedos aktuální slevy
 CZC slevové kupóny

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
raR2 píše:
A jsi si jistý, že inzerenti o této ahrefs metrice ví?

V ČR to většina lidí ani nezná. Tady máme ale srank, v zahraničí jen GPR a ten se musel něčím nahradit.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
GPR se aktualizuje takřka každý den. Pokud myslíš toolbarový, tedy GTPR, tak ten se aktualizuje, až Google řekne. No a už dlouho neřekl. :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se