Marketing

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Provozuji několik webů (nejen ty, které mám v podpisu) převážně jako projekty pro umístění reklamních článků inzerentů. Dělám to tak, abych získal postupem času co největší komunitu, která se bude vracet, tzn. stálé návštěvníky, které web baví, zajímají se o články z dané oblasti a doslova se na ně těší. Weby se snažím dělat co nejvíce zajímavé, tematicky zaměřené. Zakládám si hlavně na návštěvnosti, takže mám i FB stránky, kde články taky přidávám, čímž je zajištěn přísun dalších, zase stálých čtenářů. Toto se mi celkem daří, ale v oblasti ranků mých webů už je to horší. Bohužel většinu inzerentů zajímají jen ranky, když jim nabídnu dva weby, jeden s návštěvností 500 UIP/denně a SR1, PR0 a druhý s návštěvností třeba 50 UIP/denně s PR0, SR3 sáhnou automaticky po druhém. Takže pokud je tady nějaký inzerent, chtěl bych se trochu optat, proč vás zajímá převážně hodnota ranků než návštěvnost, kvalita webu apod? Osobně si myslím, že z hlediska SEO článek zveřejněný na webu PR0, SR1 a webu PR0, SR3 třeba, má víceméně stejnou hodnotu, aspoň podle toho, co jsem vypozoroval.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
kdyz si vybírám web pro umístění odkazu, tak přihlížím jednak na rank a jednak na obsahovou kvalitu webu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Doporučuji jiné způsoby monetizace, prodeje odkazů jsou postihovány vyhledávačema a jestli máš dobrý web tak například affiliate je výnosnější.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

luba
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 111
Registrace: 24.07.2012
No, o ranky se zajímají zejména ti inzerenti, kteří mají zájem o tzv. "Placla články".

Ale na trhu jsou i takoví inzerenti, kteří mají zájem o umisťování článků na navštěvovaných webech. Tam pak jde hlavně o tu návštěvnost.

Když se podívám třeba na tvůj web http://bydleni21.cz/, tak je to typický Placla blog.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Máš tu chybně odkaz:
Kód: Vybrat vše
http://bydleni21.cz/cerpejte-energii-ze-zeme-a-vzduchu-zdarma/


Chybí ti tam jedno "h" v odkaze, zaráží mě, že to inzerent schválí s nefunkčním odkazem.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
A jaký je rozdíl mezi Placla blogem nebo klasickým blogem, který vydělává na reklamních článcích?

fingever
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 40
Registrace: 30.04.2011
raR2 píše:
Provozuji několik webů (nejen ty, které mám v podpisu) převážně jako projekty pro umístění reklamních článků inzerentů. Dělám to tak, abych získal postupem času co největší komunitu, která se bude vracet, tzn. stálé návštěvníky, které web baví, zajímají se o články z dané oblasti a doslova se na ně těší. Weby se snažím dělat co nejvíce zajímavé, tematicky zaměřené. Zakládám si hlavně na návštěvnosti, takže mám i FB stránky, kde články taky přidávám, čímž je zajištěn přísun dalších, zase stálých čtenářů. Toto se mi celkem daří, ale v oblasti ranků mých webů už je to horší. Bohužel většinu inzerentů zajímají jen ranky, když jim nabídnu dva weby, jeden s návštěvností 500 UIP/denně a SR1, PR0 a druhý s návštěvností třeba 50 UIP/denně s PR0, SR3 sáhnou automaticky po druhém. Takže pokud je tady nějaký inzerent, chtěl bych se trochu optat, proč vás zajímá převážně hodnota ranků než návštěvnost, kvalita webu apod? Osobně si myslím, že z hlediska SEO článek zveřejněný na webu PR0, SR1 a webu PR0, SR3 třeba, má víceméně stejnou hodnotu, aspoň podle toho, co jsem vypozoroval.


Není návštěvnost jako návštěvnost... pokud je 50UIP denně uživatelů, kteří si danou problematiku našli organicky, je to mnohdy lepší (nebo to tak platí u mých projektů), než 500 nahnaných lidí z facebooku, kteří jsou v podstatě kromě hezčích čísel v Google Analytics k ničemu.
Patrik Fingr - https://www.frontmedia.cz, provozuji mj. online magazín http://www.bydleni-z.cz

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Možná, že budou ranky víceméně pasé, teď Google stagnuje přepočet GTPR.

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
Asi překvapím, ale já vůbec nenakupuju podle ranků, ale právě podle kvality obsahu, návštěvnosti a samozřejmě i dle tématu...
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Jak poznáš kvalitu obsahu?

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Kvalitu obsahu určitě nepoznám podle kvality obsahu (stojí za zamyšlení), první, na co se dívám, je interakce.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se