Marketing

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Používáte to někdo? Reference, problémy se zvířátky? Zatím testuju na jednom webu, pokud to bude fungovat dobře, tak to rozšířím.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Používám, problémy nejsou, zvířata nikde. Většinou ale používám standardní čistej html výstup, ten funguje vždycky. Výplata peněz bezproblémová a rychlá, pokud jsi plátce DPH, tak daň normálně dostaneš při vyplacení peněz, takže no problem. Jako inzerent bych ale pár věcí měl, no ale ty chceš prodávat, takže tam je to OK. (tedy když oželíš tu provizi, jinak doporučím linkmonitor.cz)
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Funguje to v pohodě. Problémy jsem nezaznamenal, navíc lze přes systém zajistit výměnu sám se sebou, prostě prolinkovat své weby zdarma. Platby chodí v pohodě a účetně to mají zvládnuté velice dobře.

Jediná nevýhoda jsou poměrně vyšší marže. Ale zase je všechno automatické. Kupce jsem si většinou musel shánět sám.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Odkaz za 60 prodávají za 76 a odkaz za 50 je za 64 takže někde mezi 20 až 30%. Otázka té provize by se ale dala asi trochu rozvést, protože představme si situaci, inzerent koupí reklamu za 64 korun, webmaster dostane 50 korun, jenže pokud je webmaster plátce DPH tak mu systém dá i to DPH, takže dostane ve výsledku korun 60 a systému Ranky zbude provize 4 koruny, takže ono to s tou marží není úplně jednoduché. No a pokud webmaster není plátcem,tak těch 10 korun dostane stát, takže bych řekl, že marže je u systému Ranky vlastně cca 10%.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
Drago píše:
navíc lze přes systém zajistit výměnu sám se sebou, prostě prolinkovat své weby zdarma.


aj, to jsem nevdel
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Supr, díky za info, u mě zatím nic, ale chemie asi není právě lukrativní na prodej odkazů, uvidíme časem :)

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Už nějakou dobu odkazy pomocí ranky.cz prodávám a funguje a vyplácí jak má. Akorát je teď možná trochu úbytek poptávky po odkazech.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Kód: Vybrat vše
Už nějakou dobu odkazy pomocí ranky.cz prodávám a funguje a vyplácí jak má. Akorát je teď možná trochu úbytek poptávky po odkazech.

A co nákup s masochistickým navyšováním ceny každý měsíc? To je lebeda.
Za chvilku si to budou inzerenti prodávat sami mezi sebou, protože na to se každý uvažující člověk zvysoka.. si raději koupím odkaz na rok za pevnou cenu.

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
wico píše:
Kód: Vybrat vše
Už nějakou dobu odkazy pomocí ranky.cz prodávám a funguje a vyplácí jak má. Akorát je teď možná trochu úbytek poptávky po odkazech.

A co nákup s masochistickým navyšováním ceny každý měsíc? To je lebeda.
Za chvilku si to budou inzerenti prodávat sami mezi sebou, protože na to se každý uvažující člověk zvysoka.. si raději koupím odkaz na rok za pevnou cenu.

Cenu občas zvýším, ale nikoliv masochisticky. Vždy je cena výhodná pro obě strany (vlastně i pro třetí) kdyby pro někoho nebyla tak by do toho nešel ne?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Kód: Vybrat vše
Cenu občas zvýším, ale nikoliv masochisticky.

výhoda je na dvou stranách, ale určitě ne na straně kupujícího, který je masírován ze dvou stran za dobití kreditu a zvyšováním cen
Já jako kupující tam žádnou výhodu nevidím po mé zkušenosti nechápu jak tam může někdo reklamní odkazy nakupovat.
Zaplatit za dobití kreditu a následně nevědět kolik mě bude odkaz stát za x měsíců dle mého je to na hlavu, ale to už není moje věc.
To je jako když si vezmeš půjčku a podle nálady ti budou zvyšovat úroky
linkmonitor.cz je daleko v tomto lepší a přeji mu at se daří

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
wico píše:
Kód: Vybrat vše
Cenu občas zvýším, ale nikoliv masochisticky.

výhoda je na dvou stranách, ale určitě ne na straně kupujícího, který je masírován ze dvou stran za dobití kreditu a zvyšováním cen
Já jako kupující tam žádnou výhodu nevidím po mé zkušenosti nechápu jak tam může někdo reklamní odkazy nakupovat.
Zaplatit za dobití kreditu a následně nevědět kolik mě bude odkaz stát za x měsíců dle mého je to na hlavu, ale to už není moje věc.
To je jako když si vezmeš půjčku a podle nálady ti budou zvyšovat úroky
linkmonitor.cz je daleko v tomto lepší a přeji mu at se daří


Trošku zapomínáš na ty, kterým se kredit vlastně dobíjí tím, že tam mají odkazy na prodej a následně za kredit zase odkazy nakupují jinde, těch je taky dost. Ta nejistota v ceně je ale na prd, i když...nikdo tě nenutí na vyšší cenu přistoupit, navíc když si koupíš někde odkaz na webu na rok a on po dalším přepočtu dostane penalizaci, právě si vyhodil prachy z okna, tady jen ukončíš kampaň a je to. Takže výhoda nákupu na rok je ta tam. Jsou samozřejmě weby, kde toto asi nehrozí, i když dneska s Google Zoo za zády jeden nikdy neví. Link monitor je ale dobrou alternativou, nicméně bych Ranky úplně nezatracoval ačkoli je názor na ně a jejich provizi (kterou ale většina nechápe a nesmyslně nadhodnocuje) na některých webech spíš špatnej, dá se na tom systému poměrně dobře fungovat. Jinak pokud má někdo v systému web a podaří se mu zvíšit rank a návštěvnost, nevím proč by cenu neměl zvýšit, je to naprosto normální. Výhoda začínajících webů kde můžeš nakoupit odkazy za pár korun na rok, je v tom, že za rok ten web taky může mít PR4, SR5 no a nebo taky může být úplně v pr..., ale nevyhodíš za to tisíce.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
:)
Jo s tím se dá souhlasit
Nakonec nejlepší je si vše vyzkoušet sám

basti
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 352
Registrace: 21.11.2011
Zkouším a zatím žádný zájem, asi budu muset nahodit trošku populárnější téma než chemii :D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Možnost zvýšení ceny je nutná, aby měli majitelé webů zájem inzerovat. Protože nikdo nechce prodávat za nízké ceny a když se zvednou parametry webu (návštěvnost, ranky), je důvod i pro zvýšení ceny. Pokud to není umožňěno, majitel web odstaví ze systému a raději dá přednost jinému výdělku. Samozřejmě musí to být vyvážené, aby to nenahrávalo jedné straně a druhou opomíjelo.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se