Marketing

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Chtěl bych se zeptat, jaké jsou nejvýhodnější a nejefektivnější metody pro propagaci webu? Jde mi primárně o nárůst návštěvnosti, ale samozřejmě i o hodnoty PR a SR. Připadne mi, že PR články na PR farmách nemají moc smysl. Už tak jistý si nejsem u vkládání příspěvků s linky do nejrůznějších diskuzí a PR katalogů. Díky za vaše reakce se zkušenostmi.

-- 30. 03. 2013 13:41 --

A co třeba nákup zpětných odkazů, je pro nárůst návštěvnosti a hodnot PR a SR efektivní?

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
Vykašlal bych se na odkazy a nechal to jen na přirozených odkazech, které vzniknou samy, pokud budeš tvořit kvalitní obsah (na to bych se zaměřil především, pak žádný linkbuilding není třeba). Ušetřené peníze bych investoval do obsahu a do reklamy na Facebooku pro získání nových fanoušků...

A taky jsi nenapsal o jaký se jedná web, u každého webu bych přistupoval individuálně. Takhle těžko radit..., specifikuj ten web, jinak to nemá cenu tady nic psát.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Jde o mé tři weby: http://www.partyplus.cz, http://www.bydleni21.cz a http://www.morskeplaze.cz A ještě bych se zeptal, co znamená kvalitní obsah? Předpokládám, že něco, co budou lidi vyhledávat, takže zajímavá témata a hlavně originální články, je to tak? A má nějaký vliv na tvorbě přirozených odkazů, jak píšeš, jak často vychází články? Zajímalo by mě, ještě, jestli je dobré, když článek vyjde každý den, nebo třeba obden, případně ve větším časovém rozestupu?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Další.. K čemu potřebuješ navyšovat PR a SR ? Vysvětlete mi to už někdo konečně.

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Třeba kvůli PPP systémům, respektive kvůli vstupu do nich. Ne že bych své weby chtěl stavět pouze na tom, ale počítám, že by to mohl být alespoň částečný zdroj příjmů.

Mac
WD Trader: 4.57/5

Příspěvky: 2236
Registrace: 17.09.2012
Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Na propagaci dobře fungují sociální sítě. Když ti tweetne o článku někdo s velkým počtem lidí, co jej sludují, získáš slušnou nárazovou návštěvnost. Občasný tématický minispam na vhodných facebook stránkách taky funguje. Budování profilu na Google plus sice návštěvnost nenese, ale do budoucna se počítá z váhou social ranku.

Wladass: Weby s vysokým PR jsou méně náchylné například na penalizace za duplicitu. Pokud ti ve stejnou dobu skopíruje článek X webů, tak s největší pravděpodobností bude za originál považován ten na webu s nejvyšším PR (pokud ostatní atributy budou shodné a obecně řečeno). Našlo by se toho ale víc. U sranku si veřejně nedovolím tvrdit nic. Neveřejně je to o něčem jiném :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Drago píše:
U sranku si veřejně nedovolím tvrdit nic. Neveřejně je to o něčem jiném :)


Bojíš se viď :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

losperos
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 94
Registrace: 26.03.2012
Fit:
"Vykašlal bych se na odkazy a nechal to jen na přirozených odkazech, které vzniknou samy, pokud budeš tvořit kvalitní obsah"


Krásně napsaný klišé, který ovšem nefunguje :)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
losperos píše:
Fit:
"Vykašlal bych se na odkazy a nechal to jen na přirozených odkazech, které vzniknou samy, pokud budeš tvořit kvalitní obsah"


Krásně napsaný klišé, který ovšem nefunguje :)


Ale funguje, ovšem ne na všech tématech.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Wladass píše:
Další.. K čemu potřebuješ navyšovat PR a SR ? Vysvětlete mi to už někdo konečně.

třeba k vyšším cenám na webads.cz a webpost.cz?
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Já v tom nikdy nepochopím ten smysl. Nechápu, jak někdo může nakupovat odkaz place na základě ranků. Vždyť je to postavený na hlavu a každýmu, kdo tomu aspoň trochu rozumí to musí dojít ne ?

raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Možná to postaveny na hlavu je, ale je to prostě tak. Na druhou stranu ranky jsou přece jen jakýmsi uznávaným hodnocením webů. Je to podle mě prostě nějaké oficiální srovnávadlo, které mluví třeba o návštěvnosti atd.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
raR2
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 271
Registrace: 01.03.2013
Třeba Alexa rank mluví o návštěvnosti. Jako já vím, že web, který má dobré ranky může být špatné kvality a naopak. Ale já jsem si ty vstupní podmínky do PPP systémů a požadavky případných klientů služeb webu nevymyslel :D

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Možná nejdřív se jako první podívat na permalinks u příspěvků zda jsou vhodně nastaveny pak na titulek webu na HP vhodně vybrat ve vztahu k hledanosti pak by jsem si dal práci a vyplňoval description u příspěvků a také vhodné zvolil na HP. Maji vliv ne, že nemají jak si píše.

Pak bych se zaměřil na odkazy a to tak aby ses na zvolený title u příslušného webu dostal někam na bernou pozici v serpu
Prolink články na webu a mezi weby.
Pak sociální sítě a linkovací služby.

A až budeš v plusu nebát se PPC vhodně. Od věci neni třeba exoclick nastavit za minimum pro cz.

Fit
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 480
Registrace: 30.09.2011
losperos píše:
Fit:
"Vykašlal bych se na odkazy a nechal to jen na přirozených odkazech, které vzniknou samy, pokud budeš tvořit kvalitní obsah"


Krásně napsaný klišé, který ovšem nefunguje :)


Nefunguje to tak většinou u e-shopů a pak u některých specifických témat. Budeme-li se ale bavit o obsahovém webu (magazín, blog, web na nějaké téma atd...), tak si za tím tvrzením stojím. Hlavně se mi to už několikrát osvědčilo :). Samozřejmě, že když je možnost získat kvalitní zpětný odkaz, tak je dobrý využít, to netvrdím.

Základní postup je ale jednoduchý:
1) Vybrat si a specifikovat téma (ať už webu nebo nějakého konkrétního článku, podsekce)
2) Nalézt všechny možné zdroje k tomu tématu (pokud nějaké jsou a není-li to přímo něco z Vaší hlavy)
3) Zpracovat to téma/článek/web/posdsekci nejlépe na celém internetu. A to tak, aby to bylo přínosné a zajímavé. Vyřešit problém do hloubky, různé zdroje atd... Zkrátka bohatý obsah, že když na ten web člověk přijde, tak si řekne wow (a nemusí to být nutně nejdelší článek). Ale co takhle přidat ještě mapu, kvalitní fotky, nějaká videa, vlastní poznatky atd... Snažit se mít ten článek nejlépe zpracovaný ze všech. A pokud ne, tak je nejlepší se na to vykašlat :).

Pokud tohle splníte a web nebude vyloženě prasácky udělaný (co se týče kódu), tak ty zpětné odkazy přijdou. Když se to šikovně podpoří ze začátku na soc. sítích + třeba nějaký ten odkaz, tak potom už to jde vážně samo. Ovšem pořád za podmínky, že je ta stránka opravdu kvalitní a přínosná.

Kohy
WD Trader: 4.4/5

Příspěvky: 1661
Registrace: 08.08.2012
Velice zajímavým obsahem se dá zpětný profil odkazů linkbaitingem vybudovat = to však neplatí v 21. století.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se