Marketing

Heroik
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 31
Registrace: 15.10.2012
Udělal jsem si dobrý čaj a připravil takový menší reportík pro všechny co mají na FB nějakou stránku.

Asi jste si všimli že Facebook vymyslel novou věc jak z nás vytřískat další penízky.
Začal omezovat dosah příspěvků běžnou virální cestou a místo toho nasadil tzv. propagované příspěvky, zkusil jsem to tedy za 200,- a zatím je výsledek tento:
Obrázek

Pokud si tedy rozpočítám pouze na Liky stránce tak mě nový fanoušek vyšel na 3,9,- což není ani málo ani moc, vzhledem k rychlému nárůstu.

Poradíte někdo jak si mám spočítat výnosnost. Na rozdíl od klasické reklamy na fb je totiž zcela jasné že tato forma přináší do reklamy další prvky.
(předtím zdarma ale to neva).
Jak by jste to rozpočítali vy?
Fanošků stránek 10 600. Dosah celkový 11 200, z toho placený 8400, pak jsou tam příspěvky na mé stránce, poměrně dost sdílení, líbí se daného příspěvku viz obrázek.

Potřeboval bych si udělat nějaký vzoreček abych věděl kolik do toho mám sypat touhle cestou.
Chci to ještě vyzkoušet na dalších třeba i hezčích příspěvcích, tak nevím jak to počítat. Jeví se mi to ale lépe než placená reklama v pidi rámečcích na pravo.

A jaké máte výsledky vy?
Chcete být vidět? Chcete změnit své podnikání? Obraťte se na mně. Dělám věci jinak.
 Tichá občanská válka v Rusku

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se