Marketing

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Zdravím všechny.

Zajímal by mě Váš názor na nastavení affiliate programu pro náš e-shop http://www.svetbot.cz - je podle vás lepší jedno nebo dvojúrovňový affil?

1) Pokud jednoúrovňový, uvažuji o provizi 10% z nákupu.

2) Pokud dvouúrovňový, tak uvažuji o provizi 8% přímému doporučiteli a 2-3% jeho doporučiteli.


Jsou provize dostatečné? A co vás jako affil partnery láká více? Počet úrovní nebo spíše výše odměny?


Díky za reakce.

PS: Zájemci o affiliate našeho obchodu mi klidně mohou již teď psát do SZ!

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No vlastně ani jedno, ani druhé. Bez toho aby měl člověk přehled o průměrné výši objednávky je všechno vlastně jen o tom ten affil vyzkoušet. Osobně mám radši jednoúrovňový systém. Pokud bude průměrná hodnota objednávky například 1200,- tak už mohu kalkulovat s výší provize, pokud bude 10% tak vím, že průměrně bych na prodeji mohl vydělat 120,- a podle toho kalkulovat s návratností v PPC, emailu, atd. Dost zásadní informace je pak procentuelní vratka zboží, kolik lidí si zboží nakonec neodebere a je vráceno, s toho se pak dá počítat, kolik můžu utratit za jednoho návštěvníka já, aby se mi to na provizi vrátilo. Je toho víc, výška provize nebo systém, není to nejdůležitější a při výběru affilu je daleko víc věcí, které mě zajímají.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dobře, tak letní objednávka má průměr 1086 Kč, zimní pak něco lehce přes 1600 Kč. Vrácení nepřavzatých balíků je pod 0,2% - prakticky nic. Vrácení zboží (jedná se o obuv) je pod 4% v létě, pod 3% v zimě.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Záleží u čeho, o jaký jde produkt a jaké jsou možnosti propagace.. já mám například affil kde vidím svoje pod partnery a můžu jim z adminu posílat motivační emaily, novinky - pomáhat jim..
U bot by jsem, ale šáhnul po první variantě
A nechat vybrat z obou variant?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
To než výběr z obou variant zkusíme prokombinovat s částkou za proklik. Hlavně ještě nevím co přesně CJ zkousne a nezkousne... Uvidíme, jak se vyjádří.

Miskin
Uživatelský avatar
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 249
Registrace: 25.01.2012
Já bych v podstatě preferoval bod 1. Co se týče provize, tak za affiliate to není špatný. U dropshipingu doporučují více - přeci jen se pak budou více snažit a nevezmou jen vaše data (vlastní špatná zkušenost).
Jinak ty vaše procenta vratek jsou úžasný :) mi jsme někde úplně jinde a to hlavně kvůli velikostem.

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Miskin píše:
Já bych v podstatě preferoval bod 1. Co se týče provize, tak za affiliate to není špatný. U dropshipingu doporučují více - přeci jen se pak budou více snažit a nevezmou jen vaše data (vlastní špatná zkušenost).
Jinak ty vaše procenta vratek jsou úžasný :) mi jsme někde úplně jinde a to hlavně kvůli velikostem.


Jo tak v tech % nejsou ještě uvedeny 3,1-3,3% výměn, kdy se mění právě kvůli velikostem.
Na dropshipment jsou provize samozřejmě jinde, ale tam je zase jiná zodpovědnost.

Díky za názor.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Pokud by si měl 10% provizi a program jel na solidním systému s dostatkem možností propagovat, myslím že by se jednalo o velmi zajímavý affil, protože ten obchod vypadá opravdu dobře, dostatek platebních metod, velký výběr dopravců a hlavně výdejních míst, chválím za tu zásilkovnu. Co je pro affil partnera trošku odrazující (ne pro každého, ne každému to totiž dojde) jsou bonusy pro nakupující. S tím jak jsou nastavené bonusy, je víc než jasné, že jakmile přivedu zákazníka a on nakoupí, rozhodne li se nakoupit znovu, určitě už nepřijde přes affil partnera. No ale to není až zas takový problém.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Freez - aktuálně jednám, že bychom jeli přes CJ.com, protože jiná vhodná affiliate síť tu prostě není, bohužel...

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Ja by som skôr preferoval II. bod. Určite by sa hodili špeciálne zľavové kupóny pre partnerov, resp. nejaké vychytávky, ktoré by mohli používať aj partneri, resp. na ne upozorniť a motivovať tak zákazníka k nákupu (môžu to byť rôzne happy hour, kupóny, zľavy pri väčšom nákupe a pod..)

haVaj
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 17
Registrace: 07.12.2011
Pokud se rozhodneš pro CJ tak tu volbu jedině chválím.
Málo kdo si uvědomuje jaké výhody mu poskytne kvalitní provizní síť s tisícovkami publisherů a radši kupují vlastní systém a publishery pak ani neumí sehnat, natož se o ten affil pořádně starat.
A jednoúrovňové provize 10% jsou OK.

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
CJ.com je hodně dobrá volba. Co se týče provize pro podpartnery, tak to je spíše pro takové segmenty, kde se často návštěvník vrací pro opakující se nákup, aby se vyplatilo budovat si vlastní podpartnery, ale není to pravidlem. Jinak je myslím provize 10% při průměrné objednávce, jaké jsi vypsal, slušná. Jen nezapomeň na motivaci pro partnery (zvýšení třeba pro TOP partnery na 15 procent na další měsíc atd.), nebo na kombinace slevových poukazů nebo kupónů, pokud využíváš. Měli jsme eshop co měl vše a vše šlo kombinovat, takže na objednávce byl třeba -30 procent :D
Teď trochu off topic k tvému eshopu: http://awesomescreenshot.com/010ox2s86 Co že má být uprostřed (Firefox 17.0.1)? Pak mě trochu zarazily chyby na eshopu co se týče použitelnosti, např: pole pro email vypadá jako pole pro vyhledávání, chybí drobečková navigace nebo levé menu je takové "nijaké" a né příliš dobré na orientaci pro starší atd. Budeš na tom po Vánocích nějak pracovat nebo toto je zatím finální fáze?

LukasP
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 254
Registrace: 13.01.2011
Co se vám proboha líbí na CJ.com?

Z pohledu firmy, která hledá affiliate partnery bez práce je to dobré, ale z pohledu publishera? Složité rozhraní, zatím jsem nepřišel na to, jak si vyjet statistiky a hlavně leady. Mám tu cca 7 leadů u spa.cz a nevím o co se jedná, zda jsou zamítnuté, čekají na schválení, kolik může být moje provize (tedy zajímá mě hodnota leadu) a další informace, které třeba ostatní softwary běžně poskytují atd.

Dále jsem prodal nějaké cestovní pojištění, vše velmi rychle naskočilo, aby mi o pár dní později z již schválených provizí odebrali pár stovek Kč, to mi také nepřijde košér, absolutně netuším proč, protože znovu nemůžu dohledat detaily jednotlivých leadů a sales.

Takže já z CJ.com mám prozatím z pohledu publishera zkušeností špatné i co se týče konverzí. Možná jen nejsem plně zorientovaný a podrobné statistiky tu někde schované jsou, ale kde?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
LukasP píše:
Co se vám proboha líbí na CJ.com?

Z pohledu firmy, která hledá affiliate partnery bez práce je to dobré, ale z pohledu publishera? Složité rozhraní, zatím jsem nepřišel na to, jak si vyjet statistiky a hlavně leady. Mám tu cca 7 leadů u spa.cz a nevím o co se jedná, zda jsou zamítnuté, čekají na schválení, kolik může být moje provize (tedy zajímá mě hodnota leadu) a další informace, které třeba ostatní softwary běžně poskytují atd.

Dále jsem prodal nějaké cestovní pojištění, vše velmi rychle naskočilo, aby mi o pár dní později z již schválených provizí odebrali pár stovek Kč, to mi také nepřijde košér, absolutně netuším proč, protože znovu nemůžu dohledat detaily jednotlivých leadů a sales.

Takže já z CJ.com mám prozatím z pohledu publishera zkušeností špatné i co se týče konverzí. Možná jen nejsem plně zorientovaný a podrobné statistiky tu někde schované jsou, ale kde?


Já tedy v CJ vidím všechno, otevři si Run report - Transaction Report - klikni na cifru, třeba new, nebo na to co už ti přišlo, případně modifikuj výběr - po rozkliknutí už vidíš jednotlivé prodeje, tedy jednotlivé provize - klikni na některou z provizí a hned vidíš přesně detail, za kolik si prodal, kolik byla provize, kdy, z jakého webu, z jakého odkazu, atd.
cj_stat_detail.jpg

Co se týče toho, že ti odebrali nějaké peníze, tak to raději napiš na podporu, už v článku o CJ na affilblogu se objevil podobný dotaz a Rober Studený to tam s dotyčným nějak řešil. viz http://www.affilblog.cz/affiliate-sit-c ... /#comments může to být nějaký poplatek za dosavadní neaktivitu či co, no radši jim napiš.

Co se připsání provize týče, vis SPA.cz tak to by mohlo být podobné jako u Alianzu, když jsem prodal pojistku od ČSOB, cestovní pojištění vše naběhlo rychle, ale třeba povinné od Alianz to hrozně trvá, asi jako každá pojistka mimo právě to cestovní pojištění, tam je vše jasné hned. Nevím jak to chodí u SPA.cz tedy jak dlouho trvá schválení provize a připsání, můžou čekat až na uhrazení zálohy klientem, nebo dokonce až na termín kdy klient na pobyt nastoupí, nevím neštudoval jsem, nejlepší je, napsat na podporu VIVNetWorks a je to.

Jinak já s CJ nemám problém, nemusím z nikoho mámit peníze, faktura včas, nemusím nikam pětkrát psát email typu, "dobrý den, eviduji u vás fakturu 3 týdny po splatnosti, mohli byste ....." atd. Ono až bude CJ v Češtině, tak to možná bude taky přívětivější, ne všichni tu anglinu ovládáme tak dobře.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se