Marketing

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. Jaké máte zkušenosti se vzestupem webu na Seznamu? Jeden den mám pokles, pak něco udělám a za dva dny to leze zase nahoru. Nejhorší je, že nevim, co mělo na vzestup vliv. Google je celkem stabilní, ale na Seznamu je to jako na houpačce. Pomáhají Vám spíše onpage nebo offpage faktory?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Co to znamená vzestup a pokles? Jako jeden den si s webem na KW na 5 místě a druhý den na 50?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

ir0n
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 2
Registrace: 26.11.2012
Tohle "hopsání" je normální a neměl byste to kontrolovat každý den. To akorát přidělává nesmyslné starosti. Dělejte si reporting založený na měsíční bázi.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Já mám vypozorovanou jednu věc, že si seznam vybírá weby, které se mu líbí víc a to na základě dlouhodobé pravidelné aktualizace webu.
Jak často aktualizovat obsah s tím také souvisí to je, ale tajné. :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
Co to znamená vzestup a pokles? Jako jeden den si s webem na KW na 5 místě a druhý den na 50?


...na 1.místě, pak na 10.místě, pak na 3.místě (ale asi je to spíš proto,že se hošánci snaží :-D )


wico píše:
Já mám vypozorovanou jednu věc, že si seznam vybírá weby, které se mu líbí víc a to na základě dlouhodobé pravidelné aktualizace webu.
Jak často aktualizovat obsah s tím také souvisí to je, ale tajné. :)


taky s tím nesouhlasim. spíš mám pocit, že rádi mění algoritmus :-) - pak se jim více prodává PCC reklama
Ale pozoruju jeden zajimavej ukáz - jak se ti daří na jednom vyhledávači, tak tě začne bojkotovat druhý (ne teda u všech mých webu)

ir0n píše:
Tohle "hopsání" je normální a neměl byste to kontrolovat každý den. To akorát přidělává nesmyslné starosti. Dělejte si reporting založený na měsíční bázi.


...kontroluju to jen jak mi přijdou statistiky na mail...bohužel mi weby vydělávají, tak to kontrolovat musim :-)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
To je fajn, že nesouhlasíte je to má zkušenost a reakce na dotaz jaké máte zkušenosti ze vzestupu webu na seznamu atd.….. viz první příspěvek a toho se to týká.
Proč nesouhlasíte? Konkrétní názory z praxe.
Diky

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Bude ti muset stačit tvrzení, že i starý neaktualizovaný web si může vést lépe než pravidelně aktualizovaný web. A že si seznam vybírá právě tyto aktualizované weby je taky hloupost.

Martin_H
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 24.03.2011
Nepřijde mi, že časté kolísání je způsobené změnami algoritmu. Soudě podle snippetu mi spíš přijde, že výsledky distribuují z jedněch výsledků ( jedné databáze) a za pár hodin tam nahodí jinou a opět se výsledky i snippety změní. Jsou dny, kdy se to stane i vícekrát za den

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Wladass píše:
Bude ti muset stačit tvrzení, že i starý neaktualizovaný web si může vést lépe než pravidelně aktualizovaný web. A že si seznam vybírá právě tyto aktualizované weby je taky hloupost.

U neaktualizovaného webu s tím souhlasím, co píšeš to je stará známá věc ovšem alespoň v mých případech pokud jsem na takový web přidal článek web zmizel do nenávratna.
Zde jsme u toho, co jste asi nepochopili v mém příspěvku, že si seznam vybírá weby s pravidelně aktualizovaným obsahem zde se mi nikdy nestalo, že by web lítal nahoru dolu samozřejmě po nějakém čase provozu ne po 14 dnech provozu.
Za mě jsou zkrátka pravidelně aktualizované weby stabilnější a méně náchylné k náhlým změnám pozic. (seznam.cz)
Ale je to v pohodě nechci se hádat časem na to možná přijdete sami :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
wico: a měříš web anebo konkrétní stránku? Seznam rád "zadotuje" lepší pozice novým článkům a pak je pošle do propadliště dějin.

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Drago píše:
wico: a měříš web anebo konkrétní stránku? Seznam rád "zadotuje" lepší pozice novým článkům a pak je pošle do propadliště dějin.


Myslím web ve vztahu k výkyvům → tady si zase nejsem jistý s pravopisem) ve vyhledávání seznamu
Každý zkoušíme, co jde a já toto dělám již druhým rokem u stěžejních webů a držím se. Určitě na to mají vliv i jiné věci., ale mě to pomáhá.
A vypozoroval jsem, že u těchto webů, na které publikuji v pravidelných intervalech (mám to ve skupinách) když mi do toho něco vleze a 14 dnů nepublikuji už jsou dole. Když se vrátím do běžné postovací rutiny někdy hned někdy i do 3 neděl jsou tam, kde byli a drží se i když ostatní lítají sem a tam jak a tak to jede k mé spokojenosti.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se