Marketing

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravím,

dnes jsem se díky odkazu u profilu jednoho ze zdejších diskutérů dostal na jeho blog, protože psal o tématu, které mě zajímá a přes které se snažím monetizovat svoje weby.

Článek mě popravdě hodně vytočil a přemýšlel jsem, jestli to sem dávat nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl to sem dát a zeptat se na Váš názor. Text naleznete zde http://www.kalianko.eu/affiliate-po-ces ... ublishery/

Co si o tom myslíte? Já mám pocit, že měl faktury zaplatit, i když neměl s eHub podepsanou platnou smlouvu. Vždyť díky tomuto systému (respektive partnerům) prodal své zboží. Má sice pravdu, že neměl povinnost to platit, ale co morálka? Vždyť určitě mohl zrušit spolupráci a nebo se aspoň ozvat, že mu tam partneři posílají traffic, ačkoliv není podepsaná smlouva. Nebyl proti dokud nemusel platit faktury. Nejlepší je, jak se vyjadřuje k majitelům eHub (nic o nich nevím) a pak udělá taky podělávku v nezaplacení faktur, i když musel vědět, že mu tam chodi lidi od affil partnerů.

Nebo se snad pletu a souhlasíte s tím, že neměl platit faktury?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Taky jsem to četl,

Napíšu k tomu snad jen to, že obě strany udělali chybu. eHUB se měl zajímat o prodloužení, nebo podepsání nové smlouvy, to je fakt. Nicméně firem, které "dokud to funguje, nebudeme se připomínat" používají tento styl, je stále hodně. Je to dost nechutné a lecos to o těch firmách vypovídá. Podle mě, se faktury měli normálně proplatit, konec smlouvy, pokud partner přivedl trafik a firma měla prodeje, není v tomto případě vůbec relevantní. Ano podle smlouvy..bla bla, ale v tomto případě měla firma dostát svým závazkům, už kvůli těm partnerům.

Jako chyba byla nezaplatit, ale největší chyba byla, o tom ještě napsat.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Nutno dodat, že jsem i bez podepsané smlouvy asi 2 měsíce faktury platil. Poté co mi pán z eHUBu do telefonu řekl, že když nedodá smlouvu do konce týdne, tak to platit nemusím, vzal jsem ho za slovo...

Necítím se vinen a možná budu pro většinu zde bezpáteřní sv**. Vinen je podle mě provozovatel eHUB.cz, protože neošetřuje nejen svoje zájmy, ale hlavně zájmy publisherů! Kdyby si každý zažil s eHubem to co já - tolik problémů - asi by jednal stejně.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
janKali píše:
Nutno dodat, že jsem i bez podepsané smlouvy asi 2 měsíce faktury platil. Poté co mi pán z eHUBu do telefonu řekl, že když nedodá smlouvu do konce týdne, tak to platit nemusím, vzal jsem ho za slovo...

Necítím se vinen. Vinen je podle mě provozovatel eHUB.cz, protože neošetřuje nejen svoje zájmy, ale hlavně zájmy publisherů!


No tak tuhle větu, jsem ale v článku nenašel, že jste se dohodli, že pokud nedodá smlouvu nemusíš to platit. To dost podstatně mění situaci.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Dohodou bych to nenazval. Pán tuto větu pronesl, ovšem nutno říci že ne zrovna v klidném stavu. Kdybych je poměrně dlouho neuháněl kvůli nové smlouvě a měli o její uzavření zájem, tak by samozřejmě situace byla jiná.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali píše:
Nutno dodat, že jsem i bez podepsané smlouvy asi 2 měsíce faktury platil. Poté co mi pán z eHUBu do telefonu řekl, že když nedodá smlouvu do konce týdne, tak to platit nemusím, vzal jsem ho za slovo...

Necítím se vinen a možná budu pro většinu zde bezpáteřní sv**. Vinen je podle mě provozovatel eHUB.cz, protože neošetřuje nejen svoje zájmy, ale hlavně zájmy publisherů! Kdyby si každý zažil s eHubem to co já - tolik problémů - asi by jednal stejně.


Souhlasím s Freezem, tohle si v článku neuvedl a tudíž to navenek působí úplně jinak. Ale stejně ses mohl sám zachovat jinak. Měl si díky tomu prodeje a měl si mu říct "Ok, tady máš provizi za prodeje, ale od teď končíme se spoluprací"

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak já mám s podobným systémem, že se smlouva řeší až při nějaké příležitosti, například první platbě také svoje zkušenosti. Nicméně na tvé řešení jsem naštěstí ještě nenarazil. Ale jak jsem napsal, pokud byla situace taková, že smlouva není a když jí nedodám, neplaťte faktury, pak to chápu. Být tebou, dostatečně to ale v článku zdůrazním, protože takhle jde špatné světlo hlavně na tebe.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
janKali píše:
Dohodou bych to nenazval. Pán tuto větu pronesl, ovšem nutno říci že ne zrovna v klidném stavu. Kdybych je poměrně dlouho neuháněl kvůli nové smlouvě a měli o její uzavření zájem, tak by samozřejmě situace byla jiná.


Bylo možné vystoupit ze systému, aby k tobě nebyl posílán traffic, když nemáš podepsanou smlouvu?

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
freez píše:
Tak já mám s podobným systémem, že se smlouva řeší až při nějaké příležitosti, například první platbě také svoje zkušenosti. Nicméně na tvé řešení jsem naštěstí ještě nenarazil. Ale jak jsem napsal, pokud byla situace taková, že smlouva není a když jí nedodám, neplaťte faktury, pak to chápu. Být tebou, dostatečně to ale v článku zdůrazním, protože takhle jde špatné světlo hlavně na tebe.


Ano, děkuji za upozornění, jak jsem napsal na začátku článku - ležel více než rok nepublikovaný a teprve včera jsem ho publikoval a pár dopsanými větami na závěr. Nepřišlo mi, že by to někdo mohl bez detailů vzít takto a doplním to tam. Otevřeli jste mi oči a chápu, že bez zde zmíněných podrobností to mohlo působit, jako že jsem jeden z podvodníků.

-- 16. 11. 2012 19:18 --

stephan píše:

Bylo možné vystoupit ze systému, aby k tobě nebyl posílán traffic, když nemáš podepsanou smlouvu?


Ukončit kampaň asi šlo, to jsem nestudoval a nepopírám to. Měl jsem větší vůli dostat smlouvu. Tam mé pochybení mohlo být.

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Ok, díky janKali za vysvětlení. Pokud chceš, tak vlákno smažu.

Edit: Vlákno bych smazal, ale nikde jsem takovou možnost nenašel. Prosím admina, aby vlákno smazal.

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
já si nemyslím, že je dobré vlákno mazat :) at si to pročtou i ostatní, je to docela zajímavá situace a v podstatě jestli ti bylo řečeno, že pokud do týdne nedodá novou smlouvu, tak nemusíš platit, tak se stavím na tvou stranu :)

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se