Marketing

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Zdravím,

nejspíš budu potřebovat pomoc od copywriterů s tvorbou obsahu pro weby zaměřené na cestování (dovolená,letenky). Nemáte tipy na dobré copywritery? Kolik si účtují za 1NS?

díky

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jestli s tím nechceš mít tolik práce, napiš Jirkovi Rosteckému jakou máš představu, má v systému ipartak.cz poměrně dobré pisálky a cenově tě to nevyjde o moc dráž než kdybys je hledal sám. Já mám na travel téma několik lidí a cena se liší podle toho jestli fakturují, jsou plátci a jak dobře píší, dejme tomu že je to od 70 do 200 za článek. Taky záleží kolik toho je, když dávám zakázku například na 10 textů, většinou to dávám za paušál, například chci 10 článků na téma..... a dám za to 1000,- chceš/nechceš ? a je to. Tip na lidi, bych sice měl, ale budu je momentálně potřebovat :-) takže nedám :-)

-- 23. 09. 2012 16:25 --

Ale napadlo mě, jeden copík tu vlastně je, už pro mě psal a nebylo to špatné. S ním se určo dohodneš, je to Radek s nickem R2R viz: member/R2R/ Psal mi nějaké články na téma cestování, tak to zkus.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
freez píše:
No jestli s tím nechceš mít tolik práce, napiš Jirkovi Rosteckému jakou máš představu, má v systému ipartak.cz poměrně dobré pisálky a cenově tě to nevyjde o moc dráž než kdybys je hledal sám. Já mám na travel téma několik lidí a cena se liší podle toho jestli fakturují, jsou plátci a jak dobře píší, dejme tomu že je to od 70 do 200 za článek. Taky záleží kolik toho je, když dávám zakázku například na 10 textů, většinou to dávám za paušál, například chci 10 článků na téma..... a dám za to 1000,- chceš/nechceš ? a je to. Tip na lidi, bych sice měl, ale budu je momentálně potřebovat :-) takže nedám :-)

-- 23. 09. 2012 16:25 --

Ale napadlo mě, jeden copík tu vlastně je, už pro mě psal a nebylo to špatné. S ním se určo dohodneš, je to Radek s nickem R2R viz: member/R2R/ Psal mi nějaké články na téma cestování, tak to zkus.


Nad vyuzitim sluzeb od iPartak jsem take uvazoval, ale odrazuji me ceny, mám pocit, že si Jirka bere až moc velkou provizi. Proc tak soudim? Protoze jsem kdysi komunikoval s nekolika copywritery, ktere vyuzival i Jirka a pozadovali po mne cca 100kc (urcite by slo usmlouvat pri dlouhodobe spolupraci). Jirka si pritom uctuje od 150kc za 1NS, pri takoveto cene se mi vyplati si clanky napsat sam. Navic si nejsem jisty, jestli si iPartak takovou castku zaslouzi, na twitteru jsem zaregistroval pred nekolika dny/tydny Plavackovo tweet, ze se placeni korektori nevytahli pri oprave knihy od Kubicka (50 odkazu). Pokud se nepletu, tak tuto korekturu mel prave iPartak na starosti.

Nejradeji bych chtel najit nekoho, kdo se mnou bude spolupracovat delsi dobu a nechce se mi dlouhodobe vyuzivat sluzeb prostrednika.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak v tom případě, si budeš muset udělat čas, napsat poptávku na WD a WT a vybírat a vybírat, z vlastní zkušenosti ti rovnou říkám, že ti to sežere týden času, pokud se ti ozve 10-15 lidí. No a samozřejmě peněz, protože většina z nich má reference a tak budou chtít zaplatit i ty první články, které ti budou psát. Když ale napíšeš dobře poptávku, vyfiltruješ si vhodné kandidáty předem.

Co se týče ipartaka, jsou tam lidi co psali pro mě za 100, ale až při větší zakázce, jinak chtěli 150. Pokud toho budeš mít víc, tak i ipartak jde s cenou dolu. Co se týče korektury knihy Michala Kubíčka, tak to s plaváčkem musím bohužel souhlasit, když i já Češtinář analfabet jsem tam postřehl velmi hrubé chyby. Na druhou stranu, pokud Michal poslal do oběhu dílo bez toho, aby si to přečetl po korekci, je to taky špatně.

Takže pokud hledáš lidi na dlouhodobější spolupráci a nevadí ti, že se s tím budeš nějakou dobu mořit, tak směle do psaní poptávky.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
stephan píše:
Nad vyuzitim sluzeb od iPartak jsem take uvazoval, ale odrazuji me ceny, mám pocit, že si Jirka bere až moc velkou provizi. Proc tak soudim? Protoze jsem kdysi komunikoval s nekolika copywritery, ktere vyuzival i Jirka a pozadovali po mne cca 100kc (urcite by slo usmlouvat pri dlouhodobe spolupraci). Jirka si pritom uctuje od 150kc za 1NS, pri takoveto cene se mi vyplati si clanky napsat sam. Navic si nejsem jisty, jestli si iPartak takovou castku zaslouzi, na twitteru jsem zaregistroval pred nekolika dny/tydny Plavackovo tweet, ze se placeni korektori nevytahli pri oprave knihy od Kubicka (50 odkazu). Pokud se nepletu, tak tuto korekturu mel prave iPartak na starosti.

Nejradeji bych chtel najit nekoho, kdo se mnou bude spolupracovat delsi dobu a nechce se mi dlouhodobe vyuzivat sluzeb prostrednika.

Tak tady si dovolím reagovat, protože to je blbost od začátku do konce. Z jednoho článku mám mnohdy méně než 50 Kč. Tyto peníze jdou navíc zpět do fungování projektu jako celku. Z ceny za jeden článek není placen jen copywriter, ale zároveň i korektor. Jsem velice rád, pokud moje copywritery někde zaměstnáváš a dáváš jim 100 Kč. Já musím dát peníze i korektorovi, protože na rozdíl od copywritera samotného garantujeme bezchybnost. Článek je tedy opraven korektorem a mohu říci, že není článku bez oprav. Takže ano, zaplať 100 Kč nebo si připlať za bezchybnost, kvalitu a rychlost.

To, že z toho mám já peníze, mi snad nemůže být vyčítáno. Sestavit totiž fungující tým lidí, který dokáže klientům maximálně vyhovět, není levná a časově nenáročná záležitost. Z peněz za článek je mimochodem placen i člověk, který sedí na emailu a s klienty komunikuje takřka 24 hodin denně nonstop. Nemusím navíc zmiňovat, že při objednávce více textů je možno domluvit individuální cenu, takže můžeš mne nebo kolegy oslovit na objednavka@ipartak.cz, kde se s tebou rádi domluvíme.

Já sám od copywritingu pomalu odcházím, protože zas takové terno z toho nemám. Kord, když se setkávám s podobnými komentáři, kde mi někdo předhazuje člověka, který napíše text za 50 Kč, ale nedá se to číst, je to plné chyb a podobně. Tvůj příspěvek naprosto chápu, ale nerad bych zde byl stavěn do pozice někoho, kdo šidí klienty a copywritery dohromady, protože má vysoké provize. Ono to tak snadné není...

freez píše:
Co se týče ipartaka, jsou tam lidi co psali pro mě za 100, ale až při větší zakázce, jinak chtěli 150. Pokud toho budeš mít víc, tak i ipartak jde s cenou dolu. Co se týče korektury knihy Michala Kubíčka, tak to s plaváčkem musím bohužel souhlasit, když i já Češtinář analfabet jsem tam postřehl velmi hrubé chyby. Na druhou stranu, pokud Michal poslal do oběhu dílo bez toho, aby si to přečetl po korekci, je to taky špatně.

Kniha pana Kubíčka byla opravována našimi korektory. Při větších zakázkách zpravidla opravujeme texty vícekrát. Kdo má nějakou zkušenost s korekturou knih, ví, že to není legrace. Přečtete jednou, přečtete podruhé, ale i potřetí najdete nějaký problém. Tuto knihu opravovali dva lidé, což mě osobně velmi mrzí, jelikož jsem chtěl alespoň 4. Zbývající dva by zaručeně vychytali i ostatní chyby, nicméně nebyl prostor. Kniha musela být odevzdána ve velmi krátkém termínu a my jsme zbytek nestihli.

U klientů a případných reklamací, kterých jsem neměli zatím ani tolik, kolik je prstů na jedné ruce, řešíme situaci vrácením peněz. Nechci celou věc svádět na čas, ale jeho nedostatek se prostě na kvalitě musí projevit, což snad uznáte...

-- 23.09.2012 20:11 --

Stephane, abys věděl, že jsem schopen vyjít vstříc každému, učiním ti nabídku. Napíšeme ti pět textů o délce 1 NS za 500 Kč, což je tedy 100 Kč / NS. Pokud budeš spokojen, domluvíme se na další spolupráci, třeba na objednávce 10 normostran za 2000 Kč. Bereš, je to podle tebe férové?

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
Tak tady si dovolím reagovat, protože to je blbost od začátku do konce. Z jednoho článku mám mnohdy méně než 50 Kč. Tyto peníze jdou navíc zpět do fungování projektu jako celku. Z ceny za jeden článek není placen jen copywriter, ale zároveň i korektor. Jsem velice rád, pokud moje copywritery někde zaměstnáváš a dáváš jim 100 Kč. Já musím dát peníze i korektorovi, protože na rozdíl od copywritera samotného garantujeme bezchybnost. Článek je tedy opraven korektorem a mohu říci, že není článku bez oprav. Takže ano, zaplať 100 Kč nebo si připlať za bezchybnost, kvalitu a rychlost.

To, že z toho mám já peníze, mi snad nemůže být vyčítáno. Sestavit totiž fungující tým lidí, který dokáže klientům maximálně vyhovět, není levná a časově nenáročná záležitost. Z peněz za článek je mimochodem placen i člověk, který sedí na emailu a s klienty komunikuje takřka 24 hodin denně nonstop. Nemusím navíc zmiňovat, že při objednávce více textů je možno domluvit individuální cenu, takže můžeš mne nebo kolegy oslovit na objednavka@ipartak.cz, kde se s tebou rádi domluvíme.

Já sám od copywritingu pomalu odcházím, protože zas takové terno z toho nemám. Kord, když se setkávám s podobnými komentáři, kde mi někdo předhazuje člověka, který napíše text za 50 Kč, ale nedá se to číst, je to plné chyb a podobně. Tvůj příspěvek naprosto chápu, ale nerad bych zde byl stavěn do pozice někoho, kdo šidí klienty a copywritery dohromady, protože má vysoké provize. Ono to tak snadné není...

-- 23.09.2012 20:11 --

Stephane, abys věděl, že jsem schopen vyjít vstříc každému, učiním ti nabídku. Napíšeme ti pět textů o délce 1 NS za 500 Kč, což je tedy 100 Kč / NS. Pokud budeš spokojen, domluvíme se na další spolupráci, třeba na objednávce 10 normostran za 2000 Kč. Bereš, je to podle tebe férové?


Jirko, stojim si za tim,co jsem napsal. Nevim, co je podle tebe blbost, ale budiz. Jak jsem psal v prvnim komentari, hledam spise copywritera, se kterym bych spolupracoval bez prostrednika. Nikde v komentari jsem ti nevycital, ze si beres nejakou cast zisku. Kdo by take pracoval dlouhodobe zadarmo? Ba naopak chapu, ze je nutne mit vyssí cenu, prave z duvodu, ktere jsi vyjmenoval, aby cely projekt iPartak fungoval. Nikde jsem te ani nenarkl z toho, ze sidis CW nebo klienty a ani jsem ti nepredhazoval cloveka, ktery napise clanek za 50kc. Takze mi prosim te nepodsouvej podobne nazory.

Celkove je tvoje sluzba, dle meho nazoru, spise pro vetsi spolecnosti, respektive vetsi projekty. Pro cloveka jako jsem ja, ktery tvori vetsinou mensi one man projekty, je lepsi si dat tu praci a najit si kvalitniho CW, pripadne i korektora. Nejsou to rozsahle projekty, takze jsem zatim schopen si to ukocirovat sam (to urcite znas diky tvym magazinum). Az se projekty rozjedou a nebo se rozhodnu tvorit nejaky rozsahly projekt, tak rad budu delegovat cas povinnosti externistum. Zatim ale nemam tolik penez, abych platil dlouhodobe prostrednika, ackoliv by to bylo napriklad cca 10-20 procent ze zakazky.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
stephan píše:
Jirko, stojim si za tim,co jsem napsal. Nevim, co je podle tebe blbost, ale budiz. Jak jsem psal v prvnim komentari, hledam spise copywritera, se kterym bych spolupracoval bez prostrednika. Nikde v komentari jsem ti nevycital, ze si beres nejakou cast zisku. Kdo by take pracoval dlouhodobe zadarmo? Ba naopak chapu, ze je nutne mit vyssí cenu, prave z duvodu, ktere jsi vyjmenoval, aby cely projekt iPartak fungoval. Nikde jsem te ani nenarkl z toho, ze sidis CW nebo klienty a ani jsem ti nepredhazoval cloveka, ktery napise clanek za 50kc. Takze mi prosim te nepodsouvej podobne nazory.

Celkove je tvoje sluzba, dle meho nazoru, spise pro vetsi spolecnosti, respektive vetsi projekty. Pro cloveka jako jsem ja, ktery tvori vetsinou mensi one man projekty, je lepsi si dat tu praci a najit si kvalitniho CW, pripadne i korektora. Nejsou to rozsahle projekty, takze jsem zatim schopen si to ukocirovat sam (to urcite znas diky tvym magazinum). Az se projekty rozjedou a nebo se rozhodnu tvorit nejaky rozsahly projekt, tak rad budu delegovat cas povinnosti externistum. Zatim ale nemam tolik penez, abych platil dlouhodobe prostrednika, ackoliv by to bylo napriklad cca 10-20 procent ze zakazky.

V pořádku, jen mě musíš chápat, že se nelze nebránit podobným komentářům, které jsou pravdivé, ale zároveň neúplné. Zrovna před pár dny mě jeden člověk osočil, že dostávám peníze za nic. Když jsem se mu snažil vysvětlit, že to není pravda, tak se nenechal. Je to složité a my zajišťujeme komplexní služby. Máš pravdu v tom, že je naším ideálním klientem spíše velká společnost. Týdně odevzdáváme několik desítek textů a třeba teď máme objednávku na dokonce 80 článků pro jednoho klienta. To jsou velká čísla a ukočírovat to není sranda. Kord, když je termín třeba 3 dny. Pak to není práce pro jednotlivce, ale pro celý tým, který já právě vedu. Zajistit běh podobného systému je ale těžké a kdybychom já a tak dva tři lidé ve vedení neměli pevné nervy, asi by to nemělo budoucnost. Přesto rosteme, čísla se zvyšují a my máme stále vyšší obraty.

Reagoval jsem spíše na to, že si podle tebe naše studio peníze nezaslouží. To mě popravdě velmi zamrzelo. iParťák pracuje ve dne v noci. Třeba včera jsme s klientem řešili jeho zakázku od desíti večer do dvou do rána. Naši klienti jsou spokojeni. Samozřejmě, projdou nám i slabší texty, ale to k tomu prostě patří. Když klient není spokojen, text předěláme, případně si jej nenecháme zaplatit. Tak to je ale všude - ne vždy napoprvé trefíš klientovu představu. Takže mě věta o tom, že si peníze nezasloužíme, velmi mrzela. Kord, když je usouzena jen na základě jedné práce, která je jednak velmi malá oproti ostatním zakázkám a zároveň v ní hrály roli faktory, jež jsem nebyl schopen ovlivnit.

Klientovi se snažíme vždy vyjít vstříc. Já teď uvažuji o nabídce, kterou bych rád Michalovi učinil. Knihu bychom rádi opravili znovu, teď už s větším časovým prostorem, zadarmo a s větší trpělivostí. Za svoje lidi ručím a i když to není věc, kterou jsem oprávněn se ohánět, času bylo málo a prostě to nemohli stihnout pořádně. S Michalem se domluvím tak, aby to pro něj bylo co nejlepší. Stejný postup praktikujeme u všech klientů, kteří na naší práci našli nějakou vadu. iParťák funguje od poloviny prázdnin, za tu dobu jsme měli bez Michala jen dva nespokojené klienty, s oběma jsme se férově domluvili a odešli spokojení :)

Pokud bys chtěl pomoci, dej mi vědět. Mohu ti doporučit dobré copywritery, když mi řekneš více informací. Fakturoval by oni tobě a šlo by to mimo iParťáka. V týmu mám skvělé lidi a jejich práce je bezchybná. Rád jim tedy seženu práci, která půjde mimo mě. Myslím si, že vstřícnější být nemohu, a jednou, až budeš potřebovat, nás klidně využiješ :)

stephan
WD Trader: 4.75/5

Příspěvky: 661
Registrace: 12.01.2012
Jiří Rostecký píše:
V pořádku, jen mě musíš chápat, že se nelze nebránit podobným komentářům, které jsou pravdivé, ale zároveň neúplné.....


Ze druheho komentare je patrne, ze z tebe jiz vyprchala urcita zloba, ktera byla citit v prvnim komentari. Tato zloba si myslim, ze pramenila vice z kontaktu s clovekem, ktery te osocil z brani penez za nic, nez z meho komentare. Ale to nema cenu resit, jenom snad rada pro priste - nech si to projit hlavou, ulezet klidne i do rana a teprve pote v klidu reagovat.

K tematu "Partak si penize nezaslouzi". Zakulisi korektury Kubickovo knihy nikdo z nas nezna a proto jsem reagoval pouze na to, co jsem cetl na Twitteru. Uvedom si, ze tvuj projekt je novy a proto kazda podobna zminka (a navic od Plavacka) je neprijemna a nevrha dobre svetlo na sluzbu, ale bohuzel jsem ji musel brat v potaz. Podle ceho bych se mel jinak ridit? Na webu tech referenci moc neni a navic je tam pouze hodnoceni spoluprace. Zkus tam vlozim napriklad i vytvorene texty nebo texty pred a po korekture (napr. v PDF,aby nevznikl duplikatni textem tvym zakaznikum). (na http://ikorektor.cz/reference/ mas chybne odkaz na svizne.cz) Navic tohle byla velka chyba, Kubicek je velka ryba na CZ trhu, kniha byla ocekavana a proto by mela byt korekce kvalitnejsi --->byla by to vyborna reklama. Prave takoveto detaily mnohdy rozhoduji.

Jinak verim, ze odvadite kvalitni praci a pisete dobre texty, to je patrne i z webu http://www.mladypodnikatel.cz. To bych nechtel nijak zpochybnovat, ale myslim, ze by stalo za uvahu trochu vic se vychvalit/zpropagovat. Nejen na webdealu nebo webtrhu, ale hlavne na svem webu. Hodne lidi nadava napr. na wedos, ale oni to maji dobre zmaknuty. Dej si na web napr. jednoduchou statistiku napsanych clanku, udelanych korektur,atd. Sice to nebudou zatim obrovska cisla, ale clovek za tim uvidi aspon neco. Takhle tam vidim par referenci.

Diky za nabidku ohledne doporuceni CW, par lidi se mi ozvalo a zitra si to prostuduji. Mam pocit, ze zrovna moje favoritka pracuje i pro tebe, tak ti zitra mozna napisu, abych si to potvrdil.

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
stephan píše:
Ze druheho komentare je patrne...


O tom, co pramenilo z druhého komentáře raději opravdu debatovat nebudete. Reagoval jsem na to, že někdo veřejně rozebírá moje provize a odměny za práci, kterou vykonávám. Pokud si v mé reakci, na jejímž konci jsem ti nabídl poloviční cenu, cítil nějakou zlobu, pak mne to mrzí.

Originální texty našich zákazníků na webu bohužel zveřejňovat nemůžeme. Spolupracujeme s mnoha firmami, s nimiž máme podepsanou smlouvu, která nám v tomto brání. S ostatními klienty nejsme na podobném použití textů domluveni a nevím, zdali bys například ty byl spokojen, pokud bychom tvoje texty zveřejnili. Každý by na to měl asi jiný názor. Nicméně do budoucna chceme linkovat některé naše zveřejněné práce, a to jak na našich portálech, tak na portálech klientů. V případě korektury to bude problém, jelikož klienta nestaví do příjemného světla, když odkážeme na jeho webové stránky a de facto prohlásíme, že jsme text udělali čitelným poté, co ho klient napsal jako kocour. Několik klientů nám umístění do referencí zakázalo. Dosavadní hodnocení klientů, které je založeno na kvalitě našich prací, musí tedy zatím stačit, ale pracujeme na tom...

Co se týče propagace projektu, máš pravdu, ale nedíváš se na to mým pohledem. Na jednu stranu zde zmiňuješ moje "velké provize", ale na druhou chceš větší propagaci. Chápu, co tím myslíš, ale my jsme na trhu zatím ani ne čtvrt roku a bez nějaké větší propagace (vlastně jen WD a WT) máme denně nové zakázky. Před pár dny jsme spustili iProgramátor.cz a díky našim klientům vydělává tato služba už v tisících Kč za den (opět bez propagace). Problém ale je v tom, že zatím hospodaříme s určitými pracovními silami a nemůžeme si dovolit velká sousta. Velký nával klientů by mohl způsobit rapidní úpadek kvality našich služeb, a to samozřejmě nechceme. V tuto chvíli se snažím svůj tým vést právě cestou kvality, nikoliv kvantity. Chceme se více sehrát, naučit se v tom šlapat a dokázat pokrývat velký nával nových klientů. Řada nových objednávek navíc pramení z doporučení těch stávajících klientů.

Uvidíme, co ukáže budoucnost. Máme velké plány, ale já teď hlavně hledám spolehlivé lidi do vedení projektu, protože jinak bychom se z toho zbláznili. Počet zakázek zatím roste rovnoměrně s našimi schopnostmi, tak snad to tak bude pokračovat. Můžeš sledovat můj blog, kde se o vývoji dozvíš. Rovněž jej můžeš komentovat a napsat mi svůj názor, za který budu moc rád :)

A děkuji za pochvalu našich článků na MladémPodnikateli. Moc mě to těší. Ale řada lidí, kteří na tom pracují, nepracuji pro iParťáka, jak se klienti mnohdy mylně domnívají...

PS: Jó, kdybych nebyl študent a nepotřeboval bych to "vedení", tak by se to pracovalo jinak. Jenomže když před maturitou založíš podobno srandu a chceš, aby komunikovala s klienty i jindy než mezi školou a spánkem, tak hald potřebuješ vynaložit prostředky i na lidi, kteří budou pracovat za tebe... :D

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se