Marketing

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Chtěl by jsem zeptat jaké máte zkušenosti s nasazením reklamních kódu od různých partnerů (affil, ppc) na web ve vztahu více druhů nabídek na různé produkty (ne 50, ale 4/5) a rozdělit výdělky nebo propagovat jeden produkt, na kterém je nejvíce různými reklamními formáty (text, bannery, články.) a tam cpát všechen trafik

Jaká variace Vám přináší větší efekt?

Téma webu není rozhodující jde mi to tříštění trafiku, i když samozřejmě, že každého návštěvníka může zajímat něco jiného (ve vztahu tématu webu) a tak by logicky měly vhodně zvolené reklamy od více partnerů rozšířit nabídku - vydělávat více.

Mě, ale po dvou měsících testování vychází o dost lépe varianta jeden partner. Přemýšlím, že to otestuji pořádně dlouhodoběji a ve více variantách.

Dělal jste někdo něco podobného?

Clicker109
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.82/5

Příspěvky: 192
Registrace: 12.03.2012
pro mě je teda upřímně lepší, nebo jinak řečeno - efektivnější dát na web 1 affil a cpát tam ten traffik :) nikdy se mi moc nevyplatilo dát na web 6 reklam a 5 affilů, navíc to vypadá přecpaně a amatérsky :)

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Clicker109 píše:
pro mě je teda upřímně lepší, nebo jinak řečeno - efektivnější dát na web 1 affil a cpát tam ten traffik :) nikdy se mi moc nevyplatilo dát na web 6 reklam a 5 affilů, navíc to vypadá přecpaně a amatérsky :)


...navíc bych řekl,že tě začnou tyhle firmy pak bojkotovat. dokud jsem měl na webu Crediton, tak solil (a to mam web na KW na 2.místě) ...jak jsem tam začal přidávat další, tak přestal. lepší je práce s kontaktem než na web umisťovat "trojského koně" ve formě banneru .

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:

...navíc bych řekl,že tě začnou tyhle firmy pak bojkotovat. dokud jsem měl na webu Crediton, tak solil (a to mam web na KW na 2.místě) ...jak jsem tam začal přidávat další, tak přestal. lepší je práce s kontaktem než na web umisťovat "trojského koně" ve formě banneru .


Jak vypadá taková práce s kontaktem na webu kde se prodávají trička?
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: například dneska mi nějaký borec zaslal nabídku 2,5K kontaktu. kdo chce kupovat = má peníze...kdo má peníze = může něco potřebovat...ale to tě učit nebudu. na to si kup rychlokurz borce Kirše :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No pořád jsem se nedozvěděl, jak mám pracovat s kontaktem na webu kde se prodávají trička? Jestli si tím myslel získávání emailů a tvorbu databáze pro další rozesílání nabídek, tak to je trochu něco jiného, než na co se tu ptá tazatel. Proto jsem se ptal.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: jo, a já mu odepisuju, že lepší je zpracovat kontakt, než živit tyhle affil zmrdy, co přiznají každý 10.byznys

Brečim, když vidim, jak někdo svůj úspěšný web propujčuje těmhle hajzlum, kteří na kontaktu vydělají 10krát víc.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No jo, jenže na to musíš drobet uzpůsobit web, tedy drobet víc. A on by chtěl jen kombinovat reklamní, nebo affil partnery. No a dovedeš si představit, že má web třeba právě na téma trička, tam bude sběr kontaktů obnášet jednak hodně práce a pak i když je bude mít, zase bude před otázkou co těm lidem bude posílat. Leda že by měl obchod přímo sám, pak to chápu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: rozeber profil člověka, co chce koupit tričko...většinou teen...tak na to přizpusobim i prodej kontaktu. je to člověk, co se chce např. seznamovat, utrácí za zábavu, atd. ...

ty dáš na web banner a spoléháš na to, že ti někdo přizná nějaký mizivý obchod. jsem fakt jediný prozřelý mezi slepými?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No to nejsi, ale radíš někomu s jachtou, aby s ní jezdil závody do vrchu. Já netvrdím, že to nefunguje, ale pořád jsem u problému, jak budeš monetizovat ten kontakt, leda bys databázi prodal někomu, kdo má produkt, který by kontakt mohl koupit. Jinak skupina teen je ten nejvrtkavější kontakt, co může být. Zlatej důchodce :-) Navíc abys ten kontakt získal a toho člověka nenasr... a mohl s ním dál pracovat, musíš mu něco nabídnout.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez píše:
No to nejsi, ale radíš někomu s jachtou, aby s ní jezdil závody do vrchu. Já netvrdím, že to nefunguje, ale pořád jsem u problému, jak budeš monetizovat ten kontakt, leda bys databázi prodal někomu, kdo má produkt, který by kontakt mohl koupit. Jinak skupina teen je ten nejvrtkavější kontakt, co může být. Zlatej důchodce :-) Navíc abys ten kontakt získal a toho člověka nenasr... a mohl s ním dál pracovat, musíš mu něco nabídnout.


je vidět, že s obchodem moc zkušeností nemáš. já zužitkuju kontakt i 4 krát a za 10 krát větší provizi, než mi nabíne affil. souhlasim, že cílová skupina teen není uplně to nej v utrácení peněz. .. i když ...každý taxikář ti potvrdí, že hlavní klienti v pátek a víkend jsou teen...jde o to, umět kontakt zužitkovat

například někdo se chvástal, jak mu web jak-sbalit-holku.cz vydělává...je to o tom, najít produkt pro klienta, který má pěníze - a kdo myslíš, že je cílová skupina? teen

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Ty jsi mě doteď ale vůbec nepochopil, nevadí, jinak to s tím taxikářem, no to můžeš v kontextu s webem napsat snad jenom ty :-) Viděl jsi snad v pátek večer pařit někoho jiného, než hlavně mladé lidi? Asi každého napadne, že pátek večer nebudou taxíky narvaně maminkami s dětmi a nebo důchodci.

wico se ptal na "jde mi to tříštění trafiku" on asi fakt nemá taxislužbu, ten model se získáním kontaktu bez úpravy webu nejde jen tak a O TOM SE TU CELOU DOBU SNAŽÍM DEBATOVAT.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: Bože, a proč řeší trafik? :-D dzzz . trafiku najdeš na každém rohu

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Tak já mám na webu jak affil (Essenci), tak PPC (Sklik) a protože mám ještě takový ten nováčkovský zlozvyk neustále sledovat zdali není nějaký lead, jak se hýbou prokliky, tak se přes Essenci dívám kolik je prokliků (leady jsou ojedinělé) a zjístil jsem že vůbec se nemohu řídit tím, že mám hodně prokliků na Essenci že Sklik bude mít taky hodně prokliků. Možná si právě affiliatem odvedu traffic pryč. To se mi ale úroči zase v čase (cookie) takže těžko z toho mohu dělat závěry.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Turek píše:
Tak já mám na webu jak affil (Essenci), tak PPC (Sklik) a protože mám ještě takový ten nováčkovský zlozvyk neustále sledovat zdali není nějaký lead, jak se hýbou prokliky, tak se přes Essenci dívám kolik je prokliků (leady jsou ojedinělé) a zjístil jsem že vůbec se nemohu řídit tím, že mám hodně prokliků na Essenci že Sklik bude mít taky hodně prokliků. Možná si právě affiliatem odvedu traffic pryč. To se mi ale úroči zase v čase (cookie) takže těžko z toho mohu dělat závěry.



..asi tak nějak. dneska mi tu někdo napsal, proč nedávám odkazum "noflollow", že je to škoda...proč? když mám web na 1.straně, tak je mi to u prdele.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: Bože, a proč řeší trafik? :-D dzzz . trafiku najdeš na každém rohu


Jo na každém rohu, připomínáš mi jednoho člověka, co tu prezentoval web, kde měl 1000 lidí na webu za den a představ si že měl za tři měsíce i jeden prodej :-D cháá tak takovej trafik, ten je opravdu na každém rohu. Ostatně to jsi si vyzkoušel několikrát sám, jak je ti nekvalitní trafik k ničemu.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: bych uplně tak netvrdil. jeden nejmenovaný afill mi teď celkem slušně sype, protože mám kvalitní a cíleně zaměřený trafik...jde o to, že je to skutečně "jehla v kupce sena" a je otázkou kdy se nabaží.

pokud budeš prodávat "trička", tak těžko na stejný kontakt prodáš "trenky"

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: bych uplně tak netvrdil. jeden nejmenovaný afill mi teď celkem slušně sype, protože mám kvalitní a cíleně zaměřený trafik...jde o to, že je to skutečně "jehla v kupce sena" a je otázkou kdy se nabaží.

pokud budeš prodávat "trička", tak těžko na stejný kontakt prodáš "trenky"


Heuréka, konečně si to pochopil :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: já to chápu celou dobu, je tu muj byznys. to jen ty se tu do mě navážíš. já narozdíl od internetových teoretiku umím skloubit praktický prodej s internetovými dovednostmi....

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: já to chápu celou dobu, je tu muj byznys. to jen ty se tu do mě navážíš. já narozdíl od internetových teoretiku umím skloubit praktický prodej s internetovými dovednostmi....


Já se do tebe nenavážím, jen jsem se tě ptal na to, jak zužitkuje tvůj model někdo, kdo ho prostě u sebe nemá jak praktikovat, já vím že ten model funguje, praktikuji ho nejen v rámci svého podnikání a to už poměrně dlouho. Mě šlo o to, že tvé reakce v tématech, jsou povětšinou naprosto na jiné téma a tím posledním výkřikem do tmy v tématu o odkazech si to jen potvrdil. Nic jiného v tom nehledej. Nemysli si, že nemám jakožto agenturní prodejce zkušenost s tím, že si přivedu zákazníka z netu a pak mu prodám produkt a to za několikanásobnou provizi než třeba nabízí affil, jenže to prostě nefunguje všude.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: ok, přečetl jsem si neúplně téma a rozvynul ho směr k obchodu. nicméně, nic nemění na faktu, že každý kupující se dá zužitkovat i jinak. a moc mě netoč :-D

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Můžu já za to, že chytáš hned na první našlápnutí :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Myslel jsem, že jste někdo zkoušel na co jsem se ptal :D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico píše:
Myslel jsem, že jste někdo zkoušel na co jsem se ptal :D



...jo mam to tak...ale ostatní dávám jako další alternativu,nenabízím je současně...jak se chová trafik ale nesleduju. Jak se chová affil jo - moc se jim to nelíbí :-D

duben
Uživatelský avatar
WD Trader: 3/5

Příspěvky: 126
Registrace: 22.03.2012
Poptavka-zdarma:
Tak nevím, buď mi něco nedochází, nebo machruješ jak ti něco funguje, aniž by poradil cokoliv konkrétního, uvedl jediný příklad, nebo nějaké správné nasměrování. Buď se netvař jako tajemný hrad v karpatech a poraď tak aby to mělo hlavu a patu. Nebo pokud to považuješ za svoje ultra ceněnné know-how, tak k tomu nic neříkej, ale v tom případě si tu nehoň triko obecnými větami, které nikomu nic neřeknou. Z toho co jsi tu psal jsem pochopil jenom to, že je lepší místo affilu (který používáš taky) pracovat z kontaktem (ať už je to cokoliv, protože jsi to nevysvětlil).

Wico:
Práce s klasickou reklamou PPC/PPM je trochu jiná než s affiliate. Zatímco na to první jsou bannery docela použitelné, affiliate má alespoň dle mých zkušeností na klasické banerové plochy mizerné výsledky. Je lepší umísťovat afiil linky netrradičně, někde kde vyvolají potřebu nejen kliknout ale pokračovat dál k nákupu. Moderně se tomu říká Call to Action.

Víc různých affiliate na jedné stránce na to samé téma není moc vhodné. Jednak rozptyluješ zájem návštěvníka a snižuje pravděpodobnost že klikne. A taky představ si situaci, že se tě někdo zeptá jaké si má třeba koupit auto. A ty mu takhle řekneš ... hele kup si Kiu nebo BMW nebo Škodovku, mě je to fuk, provozi dostanu ode všech. Místo abys mu správně řekl: Kup si auto "X", protože podlě mě je nejlepší v tomhle a tomhle a já bych nevolil jinak.

Jinak pokud máš dostatečné množství návštěvníků a prokliků (né jednotky za den), tak je ideální AB testování. Za rozumné období na rozumném vzorku (což je ale hodnota závislá od konkrétního webu) si udělej srovnání a budeš mít jasno. Navíc podložené čísly.
Pořádám KURZY INLINE BRUSLENÍ | Dělám databáze Select-SQL.com
Fotím a píšu o tom na FOTORADY.cz a MicrostockTools.com | Cvičení s Luckou

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se