Marketing

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Zdar. mám jednu otázku (a prosím o praktické zkušenosti, ne teorie). jak Vám postihují vyhledávače weby na stejné IP adrese = stejného poskytovatele webhostingu?
Pokud máte více webu a jeden produkt, dříve nebo později tuhle otázku budete muset řešit. Vyhledávače totiž hledají souvislosti mezi weby a hledají relevantní web a obsah a ostatní weby mohou začít penalizovat.

PHATE
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 9
Registrace: 06.11.2010
Čím více IP, tím lépe, jelikož pak jsou s tím problémy. Na zbytek sis odpověděl sám.
http://webdeal.cz/post23342.html - Prodej

gransy
WD Trader: /5

Příspěvky:
Registrace:
PHATE: muzes uvest tu praxi jak chtel tazatel a ne jen teorii ?

Protoze za tohodle predpokladu by museli byt penalizovany vsechny weby na nejvetsich hostingach na svete (napriklad Godaddy na svych par set IP adresach provozuje nekolik milionu webu)

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
Z mého pohledu poměrně nová záležitost čas ukáže jak to je.

Spíš si myslím, laicky, že půjde o odkazový profil a následné „polo postižení“ ne penalizaci (odkazy nebudou brány jako přirozené a vůbec se nezapočítají), webu na, který odkazuje příliš mnoho odkazů (v řádech 10000 ne třeba 50) ze stejné IP i když z různých webů.

Takže by se to mělo týkat těch webů, které si odkazy koupí (nebo na ně bude odkazováno) z různých webů na stejné IP. Ne webů, které na stejné IP „bydlí“ to by bylo nahlavu.

Praktickou zkušenost mám v tomto směru tutok - v zahraničí :) firmy, které se živý z5 odkazy vyžadují různé IP (myšleno tak, že na jeden web nekoupí dva a více z5 odkazů z odlišných webů bydlících na stejné IP adrese).

Z toho vyplívá, že je možná vhodné kdo má více webů a odkazuje na sebe navzájem si je ubytovat do skupin a každou skupinu na jinou IP a ty pak proodkazovat

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Osobně nevidím důvod penalizace. Googlu a dalším to musí být jasné, že existují sdílené hostingy a že se prostě může stát, že na web odkazuje X odkazu z X webů, ale ze stejné IP.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Wladass píše:
Osobně nevidím důvod penalizace. Googlu a dalším to musí být jasné, že existují sdílené hostingy a že se prostě může stát, že na web odkazuje X odkazu z X webů, ale ze stejné IP.


to jo, ale jedná se mi třeba o to, když máš strukturově podobné weby (jen se změnou textu). Při seo kontrolách vidím, že jsou některé weby brány jako "matka" a ostatní jako "děti"...a pokud ztrácí matka, tak s sebou dolu bere i děti. chci vědět, jestli je v tom nějaká souvislost ....(a nebo pracuje moje paranoia :-)

...asi není dobrý weby navzájem prolinkovávat, nebo jo? ....u některých konkurenčních webu zase sleduju, že prolinkávání nevadí - mají celkem vysoký rank a celkem dobře si i stojí ve vyhledávání

z praxe: některé weby mám komerční - dávám na GIGASERVER....druhé weby mám jako podpurné, dávám např. na WEDOS

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
gransy píše:
napriklad Godaddy na svych par set IP adresach provozuje nekolik milionu webu


Co je to GoDaddy? Znam jenom Subvert. A kdo jsou zakaznici Godaddy?

Tvrdi se, ze Google ma 10 000 lidi, kteri kontrolujou rucne search engine spam. Predpokladam, ze maji nejake tools, ktere jim ukazujou taky IP.

Neni dulezite, jestli jste koupili nejaky odkaz, ale to ze si to jeden z tech lidi mysli.
no cooking

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
tim píše:

Co je to GoDaddy? Znam jenom Subvert. A kdo jsou zakaznici Godaddy?

Tvrdi se, ze Google ma 10 000 lidi, kteri kontrolujou rucne search engine spam. Predpokladam, ze maji nejake tools, ktere jim ukazujou taky IP.

Neni dulezite, jestli jste koupili nejaky odkaz, ale to ze si to jeden z tech lidi mysli.


10 tis lidí? To si asi vážně jen tvrdí ne? To by byla ztráta času a hlavně neskutečných peněz pro nic... Raději 100 lidí co budou říkat co je a není "penalizovaný" odkaz a matematicke funkce, ktere se budou ucit a vyhodnocovat automaticky zbytek... Nesmíš věřit, všemu co někdo někde kecne :)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Nemusis tomu verit.
no cooking

unlucky
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 50
Registrace: 15.02.2012
zkousel jsem to, ranky navstevnost stejne. Sledovane obdobi: 1 rok.

Je to seo mytus nebo vliv je stejny jako s keywords
Čtu: Spiderman, Dragon Ball
Hraju: Online hry, Diablo 3. Česky neumím, používám online překladač

wico
Uživatelský avatar
Zabanován
WD Trader: 5/5

Příspěvky: 737
Registrace: 18.12.2011
unlucky píše:
zkousel jsem to, ranky navstevnost stejne. Sledovane obdobi: 1 rok.

Je to seo mytus nebo vliv je stejny jako s keywords


Ego?

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Keywords fungovaly, to je jiste.
no cooking

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
wico: co máš pořád s tím EGO? se ti zasekla klávesnice?

Lany
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 429
Registrace: 15.12.2011
Na toto téma již bylo napsáno poměrně hodně článků. Reálná penalizace tam momentálně nejspíše není, ale "je už zde vliv IP adresy na zpětné odkazy". Na toto téma jsme se bavili s Michalem Kubíčkem, a ten začal využívat SEO hosting http://www.tele3.cz/seo-hosting.html. Dle jeho slov má vliv stejná IP na weby, které jsou stejného tématu a navíc jsou mezi sebou prolinkovány. Snižuje se tak účinnost jednotlivých odkazů mezi sebou.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Již delší dobu využíváme se společníkem CloudFlare každý web jiná IP a jsou i na jednom stroji. Pokud nemáš k dispozici IP blok, tak to vidím jako lepší řešení než SEO hosting, nehledě na výhody CloudFlare samotného :)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Wladass píše:
Již delší dobu využíváme se společníkem CloudFlare každý web jiná IP a jsou i na jednom stroji. Pokud nemáš k dispozici IP blok, tak to vidím jako lepší řešení než SEO hosting, nehledě na výhody CloudFlare samotného :)


Na doporučení Wladasse jsem využil toto také a jsem maximálně spokojený! Děkuji ještě jednou za radu.

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Mě se zdá že stále uvažujem špatně. Koukáme se na problamitu z pohledu dělám weby a snažím jim pomoci v SERPu nahoru. Ale představte si člověka který dělá weby, neví nic o SEO, ale dělá je opravdu obsahově kvalitně. Tzn. jeho weby jsou opravdu přínosné a prolinkuje si je mezi sebou. Kdyby byla nějaká penalizace za IP, tak proč by měli být bytí tito lidé za to že neví vzorec, který nem být znám. Tak to dle mého je u mnoha jiných praktit. Zkrátka vyhledávač moc penalizovat nevědomost v tomto případě je dle mého hloupost. (jak by potom vypadala taková služba ala blogspot.com kde si lidé mezi sebou linkují blogy atp...)

janKali
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.33/5

Příspěvky: 987
Registrace: 05.08.2012
Turek píše:
Mě se zdá že stále uvažujem špatně. Koukáme se na problamitu z pohledu dělám weby a snažím jim pomoci v SERPu nahoru. Ale představte si člověka který dělá weby, neví nic o SEO, ale dělá je opravdu obsahově kvalitně. Tzn. jeho weby jsou opravdu přínosné a prolinkuje si je mezi sebou. Kdyby byla nějaká penalizace za IP, tak proč by měli být bytí tito lidé za to že neví vzorec, který nem být znám. Tak to dle mého je u mnoha jiných praktit. Zkrátka vyhledávač moc penalizovat nevědomost v tomto případě je dle mého hloupost. (jak by potom vypadala taková služba ala blogspot.com kde si lidé mezi sebou linkují blogy atp...)


Já bych zase vycházel z logické úvahy, že polinkuješ-li si vlastní weby, tak to není zcela přirozený linkbuilnding, alespoň ne pro vyhledávač, protože link na partnerském webu není kvůli tomu, že by měl přínos, ale jen proto, že to tvůj...

Navíc se asi jen tak nikdy nedozvíme, jestli to má nebo nemá nějakou váhu na penalizaci a jsem zastánce toho, že pokud můžu penalizaci předcházet (bez ohledu na to zda nyní je nebo není - může se objevit třeba do budoucna, kdo ví), tak jí předcházet budu, pokud to jde tak jednoduše, jako uvedl Wladass.

Co se týče mé úvahy o prolinku vlastních webů - možná není správná, nejsem a nepovažuji se za žádného SEO odborníka, ale jen se snažím přemýšlet nad důvody...

siva01
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 37
Registrace: 09.05.2012
IP není žádný extra problém. Matt Cutts tvrdí, že když bude na jedné IP pár webů ( počítal do desítky ), tak je to prý zcela jedno. Problém by to byl, kdyby byla na jedné IP třeba tisícovka webových stránek a všechny by měli velmi podobný obsah. Pak už je to problém.
Starám se o prodej a online marketing chladící techniky Liebherr.
Píšu blog o online marketingu SEOwebmaster.cz
 Nástroje pro SEO a linkbuilding

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Turek píše:
Ale představte si člověka který dělá weby, neví nic o SEO, ale dělá je opravdu obsahově kvalitně. Tzn. jeho weby jsou opravdu přínosné a prolinkuje si je mezi sebou. Kdyby byla nějaká penalizace za IP, tak proč by měli být bytí tito lidé za to že neví vzorec, který nem být znám.


Protoze G. nezajima, co uzivatel najde (i kdyz to tvrdi), ale vic to, kolik na tom vydela. Proto napr. G. nema rad affiliate programy, pokud provizi nedostava on.

Wladass píše:
Již delší dobu využíváme se společníkem CloudFlare každý web jiná IP a jsou i na jednom stroji. Pokud nemáš k dispozici IP blok, tak to vidím jako lepší řešení než SEO hosting, nehledě na výhody CloudFlare samotného :)


Diky za tip, ale muzes vysvetlit, proc je to lepsi reseni nez seo hosting? Vypada to totiz, ze seo hosting je levnejsi.
no cooking

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Tak pokud vím, tak SEO hosting je "jen" hosting, který ti rozháže weby na různý IP. CloudFlare je mnohem víc :)

tim
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 189
Registrace: 11.07.2012
Wladass píše:
Tak pokud vím, tak SEO hosting je "jen" hosting, který ti rozháže weby na různý IP. CloudFlare je mnohem víc


To chapu, ale tady resime linkovani z ruznych IP, a tam zalezi taky na cene.
no cooking

PHATE
WD Trader: 0/5

Příspěvky: 9
Registrace: 06.11.2010
gransy píše:
PHATE: muzes uvest tu praxi jak chtel tazatel a ne jen teorii ?

Protoze za tohodle predpokladu by museli byt penalizovany vsechny weby na nejvetsich hostingach na svete (napriklad Godaddy na svych par set IP adresach provozuje nekolik milionu webu)


No kdybych vyuzival treba hostingu Subreg.cz, ktery nabizi 10 MB prostoru a mel na nem 20 webu, ktere bych mezi sebou prolinkoval, tak vim presne co se stane. Vaha odkazu 0, pripadne penalizace.

Myslim si vsak, ze vyhledavace jako takove si umeji tyto spojitosti vyhledat samy.

Doplnim, ze odkazy z hostingu pod jinymi IP byly v naprostem poradku. Nejsem ale na tomto zavisly, takze nevim, jestli to funguje i v tuto dobu stejne jako v dobe, kdy jsem s tim mel aktivni zkusenosti.
http://webdeal.cz/post23342.html - Prodej

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se