Marketing

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Dneska mi v SEO zpravě přišel výsledek, že mi jeden z webů spadl z 1. místna na +100. místo ...při zadání klíčového slova do vyhledávače mi Seznam.cz odepsal:

Došlo k chybě některé komponenty systému.
Zkuste zopakovat hledání nebo stránku navštívit později.


Nevíte někdo, co se děje?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
To že seznam perlí, je poměrně známé, poslední dobou jsou ale jeho perly, velmi vypečené :-)

Obrázek

Obrázek
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Kde získáváte tyhle tabulky?

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
K seznamu sa nevyjadrujem, poslednou dobou ma len hnevá. Takmer všetky minisity mám na googli na prvých miestach, na sezname sa hýbu "rýchlosťou svetla".

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
No jak koukám, tak seznam to s vyhledáváním moc vážně nemyslí.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
honzasochurek: seonastroje.cz

freez: nastesti mam stranky porad na 1. miste...uff...

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
honzasochurek: seonastroje.cz


Díky, dávám +

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já vidím největší problém v tom, že seznam je nehorázně, ale nehorázně pomalej v indexování a navíc relevance jeho výsledků, je naprosto v prd.... včera jsem hledal nějaké info a to co vrací seznam je neskutečné, on dá na první stranu dokonce stránky, kde daná fráze vůbec není. Dokonce na centrumu a na jyxo jsem našel relevantní infomace dřív než na seznamu, hnus.

Ta tabulka je prosím stav po 5 měsících, na googlu jsem se na tyto pozice dostal za měsíc a stále tam jsem, seznam na tyto KW vyhodí takové debility, že to svět neviděl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
S tou rychlostí, to má vždy vliv právě SR, čím větší rank tím častější návštěvy robotů. Možná jeden ze dvou důvodů proč chtít větší rank. Jinak je to asi jedno dle mého u Seznamu i Google hodně rozhoduje obsáhlost textu na dané téma (tím jak všichni tvoří NS tak se to dobře hlídá)

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Tak to zrovna v tomto případě asi nebude to pravé, web má sice SR3, ale texty jsou většinou 3NS a víc, nejhorší na tom je, že ten web vlastně od začátku seznam takto ignoruje, rank mu dal hned ale do vyhledávání ho dopředu nedá ani boha. Nejvíc mě ale vadí, že dá před web i weby na který je úplně, ale úplně něco jiného, dokonce tam dal i obchod, který má KW v názvu trička, nikde jinde, to už jde mimo mě :-D
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: takze myslis, ze Seznam uprednostnuje radeji zpetne odkazy?

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Myslím že ne, myslím že seznam přistupuje k webům zcela individuálně a v některých případech pro jistotu nepřistupuje vůbec, jak si jinak vysvětlit, že seznam dá jedné straně textu, s jedním odkazem SR2 a šoupne ho na pozici 50, sám musím uznat, že jsou za mnou stránky kde je daleko, ale daleko relevantnější obsah, tyhle výpadky selského rozumu se mi prostě na googlu téměř nestávají. Nutno ale říct, že tohle dělá seznam tak 6-7 měsíců, dřív takhle špatnej nebyl. Sám se kolikrát divím jak mohl seznam dát můj web, před daleko obsahově relevantnější web, když vidím že ve výsledku najdu na horších pozicích web, který na mi dá lepší odpověď je tu prostě něco špatně.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Turek
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 376
Registrace: 21.01.2012
Já jsem nehledal důkladně, ale o seznamáckých robotech byly na netu někde přednášky. Tu je přepis z jedné (sice rok 2009, ale asi podstatné je stále stejné)
http://dejvid.blog.zive.cz/2009/10/pred ... ulltext-1/

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Já jsem tedy jeden poznatek vypozoroval, a to ten, že tyhle problémy se netýkají starých webů, ale webů tak rok, max rok a půl, jak je web starší nemá problém. Možná, že seznam bere v potaz stáří a autoritu domény a asi to někdy nadřazuje nad relevanci odpovědi.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
freez: jistě že se bere v potaz staří webu...některé SEO analyzatory to přidávají do výpočtu síly webu...starší web má vyšší prioritu

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
freez: jistě že se bere v potaz staří webu...některé SEO analyzatory to přidávají do výpočtu síly webu...starší web má vyšší prioritu


Neřiďte se SEO analyzátory a podobnými volovinami. Akorát matou zákazníky a BFUčka. člověk dostane zákazníkův web na první pozice, ale zákazník ho vyfakuje protože má v nějakém rádoby analyzátoru jen 60% a řekne ti že si odvedl špatnou práci. Nikdo ani přesně neví, jakým způsobem se autorita webu dle registrace určuje, takže nějaké skóre dle počtu zaregistrovaných dní je hloupost.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se