Marketing

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Zdravím,
seznámil se někdo z Vás blíže s reklamním systémem reklamov.cz? Pokud ano, podělte se prosím o názory.

Děkuji.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Tento projekt jsme spustili 13. 9. 2012. Je tedy ve svých začátcích a prozatím v BETA provozu.


S tímto tu nebude mít nikdo zkušenosti. Je to mladý, neznámý systém, je příliš brzy aby s tím někdo měl zkušenosti.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Proč zkoušet nové a neodzkoušené systémy, když jsou na trhu odzkoušené a dobré podobné služby? Dávají snad větší provize za proklik? :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Otakar Pěnkava píše:

S tímto tu nebude mít nikdo zkušenosti. Je to mladý, neznámý systém, je příliš brzy aby s tím někdo měl zkušenosti.


Mno, máš pravdu Otakare. A ještě jsem se chtěl zeptat na WebAds. Jak to vidíš, myslím spuštění z časového hlediska. Asi se o tom tady někde objevila informace, omlouvám se, ale přesto bych rád nějaké nové info.

Moc děkuji.

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Co jsem koukal namátkou, tak to je celkem drahá sranda, srovnatelná s ads.ranky.cz. Ovšem ten už je zpropagovaný, odzkoušený a navíc se peníze v něm dají použít v adexpert.

Myslím si, že nemá cenu dělat podobný systém, bez pořádného zázemí. Možná by mohl fungovat systém na principu mlink, kde je stanovená cena pevně.

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
Proč zkoušet nové a neodzkoušené systémy, když jsou na trhu odzkoušené a dobré podobné služby? Dávají snad větší provize za proklik? :-D


Zdravím všechny,

Nenabízíme větší provize, naopak menší. Máme velice nízkou provizi, která je připočtena k ceně, kterou Publisher požaduje (od 7 do 20 %). Jedná se o pevné ceny za měsíc, které inzerent zaplatí, nikoliv systém platby za proklik.

A proč zkoušet neodzkoušené?
Například nabízíme služby, které jsme u konkurence nikde nenašli, nebo kvalitní technickou podporu a již zmiňované nízké provize = nižší cena pro inzerenta, reklamu můžete zakoupit na neurčito, nebo na dané období od 1 do 12 měsíců, aktualizace ranků každý den, přehledné rozdělení reklam - probíhající, zakoupené, končící, zakoupené atd...
Také se chceme vyhnout penalizaci veškerých webů, kde bude reklama nabízena, proto na svůj web můžete vkládat reklamy pouze ručně, nemáme žádný automatický publikační systém.
Pár nejdůležitějších informací o celém systému jsme připravili na stránce http://reklamov.cz/faq.php

Web je opravdu nový, spuštěný pár dní, ale zatím jsme ho "nepouštěli" do světa, tudíž s ním ještě zkušenosti nikdo moc mít nemůže. Nejdříve chceme mít dostatečnou základnu webů a proto jsme oslovili několik majitelů webových stránek, kde se momentálně domlouváme na spolupráci. Samozřejmě je registrace již možná, ovšem marketing jsme zatím nedělali, ale naplánovaný ho určitě máme a to brzy :)

Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
reklamov.cz píše:

Zdravím všechny,

Nenabízíme větší provize, naopak menší. Máme velice nízkou provizi, která je připočtena k ceně, kterou Publisher požaduje (od 7 do 20 %). Jedná se o pevné ceny za měsíc, které inzerent zaplatí, nikoliv systém platby za proklik.

A proč zkoušet neodzkoušené?
Například nabízíme služby, které jsme u konkurence nikde nenašli, nebo kvalitní technickou podporu a již zmiňované nízké provize = nižší cena pro inzerenta, reklamu můžete zakoupit na neurčito, nebo na dané období od 1 do 12 měsíců, aktualizace ranků každý den, přehledné rozdělení reklam - probíhající, zakoupené, končící, zakoupené atd...
Také se chceme vyhnout penalizaci veškerých webů, kde bude reklama nabízena, proto na svůj web můžete vkládat reklamy pouze ručně, nemáme žádný automatický publikační systém.
Pár nejdůležitějších informací o celém systému jsme připravili na stránce http://reklamov.cz/faq.php

Web je opravdu nový, spuštěný pár dní, ale zatím jsme ho "nepouštěli" do světa, tudíž s ním ještě zkušenosti nikdo moc mít nemůže. Nejdříve chceme mít dostatečnou základnu webů a proto jsme oslovili několik majitelů webových stránek, kde se momentálně domlouváme na spolupráci. Samozřejmě je registrace již možná, ovšem marketing jsme zatím nedělali, ale naplánovaný ho určitě máme a to brzy :)


Základným kameňom podobného projektu nie sú len publisheri ale primárne inzerenti, pokiaľ budeš mať v systéme dostatok webov a nebude mať kto na nich inzerovať, tak je zbytočné daný systém do sveta vypúšťať.

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
Marek L. píše:
Základným kameňom podobného projektu nie sú len publisheri ale primárne inzerenti, pokiaľ budeš mať v systéme dostatok webov a nebude mať kto na nich inzerovať, tak je zbytočné daný systém do sveta vypúšťať.


Zřejmě si úplně nepochopil, jak jsem to napsal.
Inzerenti samozřejmě budou, ale pokud inzerent přijde na prázdný web, tak co tam bude dělat? To by se zase vynořily názory, co s webem, který nemá nic co nabídnout, je to takový kolotoč a vždycky se najde druhá strana, pro kterou je to špatně, ikdyž je to správně. Prodejnu taky napřed naplníš zbožím a pak teprve otevřeš pro veřejnost, neuděláš to naopak, že napřed otevřeš prodejnu, kde nebude žádné zboží a budeš tam lákat zákazníky, to je přece nesmysl.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
Marek L.: o jaké penalizaci mluvís? je všeobecné známo, že pokud chceš větší rank u Seznamu, tak si tam musíš dát jejich PPC reklamu. celkem me prakvapila i rychlost s jakou ti rank udeli a tve stranky zaindexuji, pokud si tam das jejich PPC....hold byznys, je byznys

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Marek L.
WD Trader: 4.38/5

Příspěvky: 1382
Registrace: 14.02.2011
Poptavka-zdarma.cz píše:
Marek L.: o jaké penalizaci mluvís? je všeobecné známo, že pokud chceš větší rank u Seznamu, tak si tam musíš dát jejich PPC reklamu. celkem me prakvapila i rychlost s jakou ti rank udeli a tve stranky zaindexuji, pokud si tam das jejich PPC....hold byznys, je byznys


Nikde som o penalizácii nepísal.

Je jasné, že najskôr musíš mať publisherov a až potom lákať inzerentov, ale bez toho aby si mal zabezpečených aj inzerentov, pochybujem že sa ti budú hrnúť od konkurencie - ads.ranky.cz, keď tam majú väčší výber.

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
Drago píše:
reklamov.cz: a v čem je systém lepší než ads.ranky.cz? Pomineme li porovnání provize.


Nemohu říkat, v čem jsme lepší, než určitá stránka (bylo by to porušení zákona), ale mohu mluvit obecně o konkurenci.


Sice jsem to psal o pár příspěvků výše, ale rád to zopakuji a přidám další přednosti, kterými se lišíme:

- aktualizace ranků u webů každý den
- pouze ruční vkládání reklam na web
- nákup reklamy na neurčito, nebo na dané období
- možnost vložit odkaz, kde reklamu zakoupit i s cenou za reklamu
- kvalitní technická podpora, která reaguje velice pružně
- v případě akutního požadavku můžete použít telefon a zavolat
- pokud zakoupíte reklamu, například na 6 měsíců, cena se v žádném případě nezvýší (pokud by publisher cenu zvýšil, vás se to netýká)
- přehledná administrace, vše je úhledně rozděleno

Samozřejmě vzhledem k tomu, že se jedná o nově spuštěný projekt, s kritikou jsme počítali a jsme připraveni jí čelit.
Také musím zmínit, že se nejedná o "one man show" takže se nestane, že někdo odjede na dovolenou a s ním odjede i podpora.

-- 18. 09. 2012 18:02 --

Marek L. píše:
Je jasné, že najskôr musíš mať publisherov a až potom lákať inzerentov, ale bez toho aby si mal zabezpečených aj inzerentov, pochybujem že sa ti budú hrnúť od konkurencie - ads.ranky.cz, keď tam majú väčší výber.


Samozřejmě, že to víme, ovšem inzerenti nejsou pouze na jedné stránce a kupují odkazy z různých míst. Mimochodem marketing jsme samozřejmě plánovali před spuštěním projektu, takže o všem, co píšeš, víme. A to, že někde mají větší výběr automaticky neznamená, že nelze konkurovat. Nezáleží jen na objemu...

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
reklamov.cz píše:
Nemohu říkat, v čem jsme lepší, než určitá stránka (bylo by to porušení zákona), ale mohu mluvit obecně o konkurenci.


To je velmi špatná odpoveď s kterou nemáš šanci prorazit. V podstatě tím říkáš: "Nemáme nic lepšího, ale máme třeba tohle..."

Chce to zapracovat. Konkurence si rozhodně servítky nebude brát ;)

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
Drago píše:

To je velmi špatná odpoveď s kterou nemáš šanci prorazit. V podstatě tím říkáš: "Nemáme nic lepšího, ale máme třeba tohle..."

Chce to zapracovat. Konkurence si rozhodně servítky nebude brát ;)


Mám tedy napsat něco ve stylu "Jsme lepší než Ten a Ten" ? Chceš, abych veřejně porušil zákon? Samozřejmě to neudělám...

Když bych po tobě chtěl, abys šel ukrást auto, půjdeš? Nechtěj prosím po mě, abych konkurenci přímo jmenoval, prostě mi to zákon nedovoluje...

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
reklamov.cz píše:

Mám tedy napsat něco ve stylu "Jsme lepší než Ten a Ten" ? Chceš, abych veřejně porušil zákon? Samozřejmě to neudělám...

Když bych po tobě chtěl, abys šel ukrást auto, půjdeš? Nechtěj prosím po mě, abych konkurenci přímo jmenoval, prostě mi to zákon nedovoluje...


Konkurenci přeci vůbec jmenovat nemusíš, napiš "jako jediní nabízíme........" a je to.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

prclan
Uživatelský avatar
WD Trader: 3.6/5

Příspěvky: 217
Registrace: 01.11.2011
Pebro
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 145
Registrace: 18.11.2010
Hm, to je výmluv. Stačí to jednoduše napsat...:)
Bevedo - vyhledávač produktů do domácnosti nebo na zahradu a magazínu Atlaso.cz
 Větrná růžice: Jak pochopit taje větru

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
freez píše:

Konkurenci přeci vůbec jmenovat nemusíš, napiš "jako jediní nabízíme........" a je to.


... mohu mluvit obecně o konkurenci. Sice jsem to psal o pár příspěvků výše, ale rád to zopakuji a přidám další přednosti, kterými se lišíme: ...

Je to v podstatě stejné, jako věta, kterou si napsal ty, jen v jiném pojetí.

-- 18. 09. 2012 20:33 --

Pebro píše:
Hm, to je výmluv. Stačí to jednoduše napsat...:)


O jakých výmluvách mluvíš? Nahoře jsem to popsal poměrně srozumitelně nebo ne?

-- 18. 09. 2012 20:34 --

prclan píše:
Nevím, jak vám, ale mě tohle něco připomíná... :D


A co, jestli můžu vědět? :)

Drago
Uživatelský avatar
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 966
Registrace: 10.11.2010
Nevěděl jsem, že jmenování konkurence je porušováním zákona. Ale můžu tě ujistit, že se dělají běžně daleko horší věci, než přetahování lidí od konkurenčních služeb. To je ale jedno.

Zkusím ti dát pár tipů. Na rozjozd budeš potřebovat pořádné zázemí v podobě vlastních projektů, kamarádů anebo lidí kterým garantuješ prodej*. Aby jsi přerušil ono pověstné kolo (nemám publishery, nemám inzerenty, nejsou publisheři atd.) Já jsem reklamní systém rozjížděl (bylo to hodně dávno, dneska už neaktuální) a pomohlo mi několik přátel + mé projekty. Dalším krokem byl affiliate systém. Ty budeš navíc potřebovat lákadlo pro inzerenty. Jestli do toho chceš jít, tak se ujisti, že můžeš konkurovat systémům ads.ranky.cz, mlink.cz (ano stále aktivně funguje) a backlinks.com (ano imzeruje i na českých webech a cpe na ně asijskou reklamu). Tohle jsou tvý konkurenti. Musíš je zvládnout porazit ve všem co mají.

Místo zbytečného tlachání o porušování zákona. Musíš být dokonale nastudovanou konkurenci a říct: "Můj reklamní systém má naprosto všechno co jednička na trhu (ads.ranky.cz), dvojka na trhu (mlink.cz) a kterýkoliv jiný zahraniční reklamní systém. Zkuste jmenovat jedinou věc co nám chybí a pokud to bude stát za to do týdne to máte!"

* podplácet údajně musel i sklik, mám to ale z druhé ruky

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
Drago píše:
Nevěděl jsem, že jmenování konkurence je porušováním zákona. Ale můžu tě ujistit, že se dělají běžně daleko horší věci, než přetahování lidí od konkurenčních služeb. To je ale jedno.

Zkusím ti dát pár tipů. Na rozjozd budeš potřebovat pořádné zázemí v podobě vlastních projektů, kamarádů anebo lidí kterým garantuješ prodej*. Aby jsi přerušil ono pověstné kolo (nemám publishery, nemám inzerenty, nejsou publisheři atd.) Já jsem reklamní systém rozjížděl (bylo to hodně dávno, dneska už neaktuální) a pomohlo mi několik přátel + mé projekty. Dalším krokem byl affiliate systém. Ty budeš navíc potřebovat lákadlo pro inzerenty. Jestli do toho chceš jít, tak se ujisti, že můžeš konkurovat systémům ads.ranky.cz, mlink.cz (ano stále aktivně funguje) a backlinks.com (ano imzeruje i na českých webech a cpe na ně asijskou reklamu). Tohle jsou tvý konkurenti. Musíš je zvládnout porazit ve všem co mají.

Místo zbytečného tlachání o porušování zákona. Musíš být dokonale nastudovanou konkurenci a říct: "Můj reklamní systém má naprosto všechno co jednička na trhu (ads.ranky.cz), dvojka na trhu (mlink.cz) a kterýkoliv jiný zahraniční reklamní systém. Zkuste jmenovat jedinou věc co nám chybí a pokud to bude stát za to do týdne to máte!"

* podplácet údajně musel i sklik, mám to ale z druhé ruky


Já neříkám, že nebudeme přetahovat lidi od konkurence, samozřejmě budeme, ale až web oficiálně spustíme.
Ještě se dodělává několik věcí, o kterých jsem zatím nemluvil, ty by měly být hotové cca. do týdne + otestování. Zatím máme jen několik věcí, které ostatní nemají, ale jakmile bude systém kompletní, bude výčet výhod daleko větší = budeme lepší než konkurence a chceme být jedničkou na trhu.

Mimochodem si trefil 2 věci, které na 100% budou - jedna už je, ale nemluvil jsem o ní :)

rawon
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 3
Registrace: 03.09.2012
Tak abychom tady nemluvili jenom do prázdna, tak komentář - při registraci telefonní číslo jako povinná položka - kolik lidí ti vyplní 123456789

Vnitřek adminu by mohl být trochu promakanější, neříkám, že je to špatné, ale když jsi se mohl inspirovat jinde, tak jsi to mohl udělat zajímavěji..

Jsi plátce DPH nebo ne? Uveď to na webu...

reklamov.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 7
Registrace: 17.09.2012
rawon píše:
Tak abychom tady nemluvili jenom do prázdna, tak komentář - při registraci telefonní číslo jako povinná položka - kolik lidí ti vyplní 123456789

Vnitřek adminu by mohl být trochu promakanější, neříkám, že je to špatné, ale když jsi se mohl inspirovat jinde, tak jsi to mohl udělat zajímavěji..

Jsi plátce DPH nebo ne? Uveď to na webu...


Zaregistrováno je momentálně 15 lidí a špatné (alespoň evidentně) číslo je uvedeno u 2. Samozřejmě že to neovlivním, nedokážu ovlivnit to, aby uživatelé zadávali správné jméno a další údaje. Telefonní číslo je hlavně z toho důvodu, že z ostatních projektů vím, že si uživatel zaregistruje a za nějaký čas zapomene údaje. Pak se těžko prokazuje, že je zrovna on tím majitelem účtu. Ovšem telefonní číslo málo kdy mění, proto je položka jako povinná. Není to z důvodu získávání údajů, mám v ostatních projektech cca. 15 tisíc kontaktů a nikdy jsem nezneužil čísla, ani na ně neposílám sms, ani nevolám (pokud neřeším konkrétní problém s konkrétním uživatelem).

Údaj o neplátci DPH jsem na webu již uvedl. Momentálně zakládáme sro, takže plátci budeme.

K té administraci... zkus říct, co by si změnil, co ti nevyhovuje, zatím sbíráme poznatky, jak by se to uživatelům líbilo a změna určitě bude, ale nemá cenu jí dělat podle 1 nebo 5ti názorů, takže klidně napiš, co ti vadí, nebo co by si chtěl jinak.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se