Nápady & návrhy

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Byl jsem již podruhé upozorně že spamuji. Přemýšlel jsem o tom dost dlouho. Já například na webdeal chodím, protože jsou tady lidi, kteří webovkám opravdu rozumí a jejich názory jsou opravdu zajímaví. Také se tu dozvídám plno novinek, o kterých je tu i diskuze. Jde o to, že se mohli WD body dávat i podle kvali příspěvků atd.. Jak by jste to udělali vy? Podle čeho by jste dávali určité množství WD bodů atd.?

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Body jsou dle mého rozděleny správně, osobně se ani nedivím, že ti byly odebrány. Namísto příspěvků jako : "+rep díky", stačí reputaci dát a je to ne ? ;)

Jiří Rostecký
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 1076
Registrace: 19.11.2010
To se nedá udělat. Nelze systémově určit kvalitu příspěvku, navíc je to velice subjektivní hodnocení. Co je pro mě kvalitní, nemusí být kvalitní pro druhé. A naopak.

Lze na to však jít z druhé strany. Zavést pokuty a vložit do rukou komunity větší možnost odměňování jiných. Pokuty by udělovali jen správci za porušení pravidel, byly by taxativně stanoveny částky, které by byly odebírány. Uživatelé by mohli WD body vytvářet klikáním na reputaci (proč se to jmenuje body, když body už jsou něco jiného?). Čím více by měl uživatel příspěvků a čím větší by měl karmu, tím více bodů by bylo uděleno autorovi příspěvku, kterému dal reputaci. Bylo by nutno domyslet bezpečnostní opatření (v hlavě je mam) a pak by to šlo.

Ale nejlepším měřítkem kvality tvých příspěvků jsou dvě věci: text tvých příspěvků a subjektivní názor z nich + frekvence přispívání, délka příspěvků a objektivní porovnání s ostatními.

Poptavka-zdarma.cz
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 1915
Registrace: 22.05.2012
honzasochurek: to je v pohodě...mě vyrazil z webtrh...takze fuck off na ně... člověk jim tak zaplňuje forum a jim se to nelíbí.

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
Když jsem ti ty body vynuloval, přemýšlel jsem jak to celé pojmout jinak, třeba zrušením WB za příspěvek a naopak zavedením WB za obdržení reputace. Třeba 1 rep = 1 bod.
Případně do toho zavést i odečítání WB při dání reputace, a udělat to třeba takto:
-obdržení reputace = 1 bod
-darování reputace = -0.5 bodu

Pak by se ale celá měna musela upravit, aby to odpovídalo měně v oběhu. Tohle se mi zdá jako budoucnost WB, současná odměna za příspěvek je takové plácání v bahně.

//Možná s Jirkou myslíme tu stejnou věc.

honzasochurek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 168
Registrace: 25.04.2012
Poptavka-zdarma.cz píše:
honzasochurek: to je v pohodě...mě vyrazil z webtrh...takze fuck off na ně... člověk jim tak zaplňuje forum a jim se to nelíbí.


Dneska jsem koukal na Webtrh a oproti Webdealu je nějakej zastaralej a divnej, na Webtrhu by nebyl nikdo kdyby znali Webdeal.

freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
Otakar Pěnkava píše:
Když jsem ti ty body vynuloval, přemýšlel jsem jak to celé pojmout jinak, třeba zrušením WB za příspěvek a naopak zavedením WB za obdržení reputace. Třeba 1 rep = 1 bod.
Případně do toho zavést i odečítání WB při dání reputace, a udělat to třeba takto:
-obdržení reputace = 1 bod
-darování reputace = -0.5 bodu

Pak by se ale celá měna musela upravit, aby to odpovídalo měně v oběhu.


To bych nedělal, WB bych s reputací nespojoval až takto, myslím si že to bude spíš kontraproduktivní. Možná by ale pomohlo, kdyby byl za příspěvek nějaký základní počet bodů a ten by mohl v případě reputací nějak narůst, pokud za udělení reputace budou mínus body, nidko je udělovat nebude a jseš tam kde jsi byl.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

Otakar Pěnkava

Administrátor
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2707
Registrace: 15.10.2010
freez
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.6/5

Příspěvky: 2458
Registrace: 29.10.2011
No není to jednoduché, udělat systém který by nějak hodnotil kvalitu příspěvku a podle toho by určoval počet WB a nebyl ovlivnitelný, to je ořech. Myslím si, že tak jako tak budeš muset udělat kompromis. Když vezmeme situaci, že by základní počet WB byl 0,5 a v případě že by tento příspěvek ohodnotil někdo reputací, mohl by se počet WB zvyšovat pomocí koeficientu, řekněme 2. Pokud by počet reputací stoupl na 10, mohl by se posunout koeficient na hodnotu 4 zdánlivě by se dalo říct, že odpověď která dostane 10 reputací, už je přínosná a zaslouží si lepší hodnocení. Ten koeficient, by se ale dal použít i na WB za založení diskuze, pokud by za založení byl 1 WB s možností násobit jej koeficientem a to na základě počtu odpovědí a počtu reputací v těchto odpovědích. Je to z toho důvodu, že pokud někdo založí dobré vlákno, kde se diskutuje, bylo dobré ho odměnit, no a pokud nakonec někdo ve vlákně odpoví tak dobře, že tato odpověď dostane několik reputací, mohl by zakladatel vlákna dostat WB násobené nějakým koeficientem.

Myslím si že by to mohlo eliminovat dvě věci, založení "stupidních" vláken, bude za ně málo WB a nevyplatí se to, nikdo tam nebude odpovídat tak aby odpověď dostala reputaci a tak se počet bodů za založení nezvýší a pro 1 bod nikdo masivně nebude zakládat témata, protože si toho admin všimne a body mu stejně neudělí. "spam" odpovědi budou mít tak malou hodnotu, že by to mohlo odradit od spamování, a těch pár lidí si už bude možno pohlídat.

Muselo by se to propočítat a udělat na to systém, který by se dal implementovat do stávajících WB. Není to ale nemožné.
Blog|
Pozor!! Občas trochu kecám :-D

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
Jak koukám tak došlo k vynulování bodů, může nastat problém s tím, že někdo použije WB jako platební metodu a pak o vydělané peníze/WB přijde, to by se podle mě stát nemělo protože by to bránilo ve větším rozšíření obchodu s WB kterému by také pomohlo kdyby měli body pevný kurz vůči Kč . Na druhou stranu tě chápu, že není dobré WD pořát dotovat body (nevím jestli je útrata větší než zisk, ale dost o tom pochybuju) furt bude lepší nějak upravovat přidělování a utrácení WB než hýbat s kurzem. Jako rozumný kompromis bych viděl sazebník pokut.
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Co takhle zavést ohodnocení výjimečně dobrých příspěvků?

Příklad: Napíšu velmi kvalitní příspěvek, dostanu za něj 10 reputací a díky tomu získám 10 WB, získám 20 reputací, dostanu 20 WB, 30 rep = 30 WB. S nějakým převodem X rep = Y WB a přidělovat to po desetinásobkách reputací. A nedostávat WB za reputace u nahlášeného příspěvku = ošetření naklikaných reputací u spamů.

A pak každý uživatel, který dosáhne nějaké hranice, například celkem za všechny příspěvky 100 reputací, dostane jednorázový bonus 100 WB. A takhle za každou další stovku.

Použil jsem přepočet 1 reputace = 1 WB, je to názorná ukázka, tak mě nekamenujte. Musí se domyslet poměr i ošetření, ale jako námět k řešení problému to stačí.

WB za udělení reputace bych nestrhával. Jsme v čechách a už takhle se reputací šetří a to jsou zdarma.

KillDa
Uživatelský avatar
WD Trader: N/A/5

Příspěvky: 45
Registrace: 15.12.2011
Zdravím

pomalu se tady rozhlížím :) a ty WD body moc nechápu v tom smyslu, kde všude se dají získat. Opravdu jen za ty příspěvky atd? Nejdou normálně koupit?
http://Kilevnik.com - jsem Radek Kilevník a specializuji se na internetové obchody.
 Vylepšení konfigurátoru – poznámka

Lukaaashek
WD Trader: 4/5

Příspěvky: 226
Registrace: 04.03.2012
KillDa píše:
Zdravím

pomalu se tady rozhlížím :) a ty WD body moc nechápu v tom smyslu, kde všude se dají získat. Opravdu jen za ty příspěvky atd? Nejdou normálně koupit?


Nejdou kupovat, protože je to odměna za aktivitu a ne nová měna. Navíc už se někde řešilo, že když by šly body koupit i zpětně vyměnit za peníze, byly by něco jako měna a byla by nutná bankovní licence, nebo tak nějak.

Wladass
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.43/5

Příspěvky: 2134
Registrace: 13.09.2011
Stačí oslovit ty největší skrblíky body.php?mode=nejbohatsi
Edit: Tak pokus o vtip nevyšel, jak tak koukám :D

alijosha
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.68/5

Příspěvky: 2482
Registrace: 01.02.2011
Si mohl rovnou hodit prodejní nabídku do placu, když si číslo 2 :-D
Mám rád sladké, takže si rád dám občas dort od vymazlene-dorticky.cz

idp
Uživatelský avatar
WD Trader: 4.5/5

Příspěvky: 900
Registrace: 16.01.2012
KillDa píše:
Zdravím

pomalu se tady rozhlížím :) a ty WD body moc nechápu v tom smyslu, kde všude se dají získat. Opravdu jen za ty příspěvky atd? Nejdou normálně koupit?

jestli chceš můžu ti něco nechat co by jsi říkal na kurz 60 WB za pivo? :)
Na stránkách Auto-gril.cz můžete sledovat novinky ze světa aut.
Na stránce Povinné ručení si můžete porovnat nabídky a ušetřit.

Pro plnohodnotné využívání fóra, vč. psaní příspěvků se musíte registrovat nebo se přihlásit.
Registrovat se nebo Přihlásit se